Duygusuz yaşanmıyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cinsellik iki kişi arasında yaşanıyor. Duygusallık, romantizm, anlayış gerekiyor ki iki taraf mutluluğu bulsun. Sadece cinselliği yaşamak için zamansız işlere kalkarsanız canınız acır. Bir de bakarsınız ki terk edilmişsiniz. Bu işler duygusuz olmaz, sonra üzülmeyin.

Hamile miyim?

Bir ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, zarım yırtıldı. Adet günüm 10 gün gecikti. Acaba kızlık zarı yırtıldığı için mi adet görmüyorum ya da hamile miyim?

CEVAP

Sevgili yavrum, sanırım ve umarım hamile değilsindir. Anlattıklarına bakınca ihtimal çok zayıf. Psikolojik bir durum yaşadığını düşünüyorum. Biraz daha bekle. Gerekirse bir test yaptırabilirsin.

Hazır hissediyorum

18 yaşında kızım. Kendimi ilişkiye hazır hissediyorum. Cinsel organımda bir sarkma var. Bu yüzden çekiniyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili kızım, nasıl bir hazırlık bu? Bu yaşlarda bedenen olgunlaşmış sayılırsın. Psikolojik olarak, hayatının artı ve eksilerini düşünmen lazım. Büyük riskler var. Cinsel ilişkisiz, flört ve sevgili pozisyonlarında duygularını biraz yaşasan diyorum. Ben buradan onaylamadığım şeylerin önerisinde bulunamam. Biraz sabırlı ol.

Nasıl canlanır?

Günde 7 kadınla birlikte oluyorum. Benim kobra yorulmak bilmiyordu. Ama son günlerde çok suskun. Nasıl canlandırayım?

CEVAP

Değerli okurum, aklını başına toplaman, ne konuştuğunu, ne yazdığını bilmen gerekir. Saçmalamalarına bir nokta koyman gerekir. Günde ne 7 kızı, ne kobrası? Sersemleşme.

Kısır olur muyum?

18 yaşındayım. Şakalaşırken penisime sert bir darbe aldım. Yarım saat karnım ve kasıklarım ağrıdı. Kısır olur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, hayır. Zamanla ağrıların geçecek, telaşlanmaya gerek yok.

Yorulmak bilmiyor

36 yaşında kadınım. 5 yıllık bir ilişkim var. Sevgilim 45 yaşında. Biz 3-4 saat birlikte oluyoruz. Üç kez orgazm oluyorum. Sevgilim yorulmak bilmiyor. Ben yoruluyorum ve vajinam tahriş oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, benden ne istiyorsun? Maşallah sevgiline alkış. Yani gem takıp onu ben nasıl frenleyebilirim ki? Mübareğin freni yok ki basayım. Biraz nazlan, cilveni duygusallığa kaydır. Dünya böyledir. Kimi çokluktan kimi yokluktan yakınır.

Boyu ne kadar olmalı?

23 yaşındayım. Penis boyu ne olmalı?

CEVAP

Değerli okurum, buradan kitabın bilgisini vereceğim. Normali 15 santim. 1-2 santimi uzunu ve 2-3 santimi kısası normaldir.

Sorunum var

40 yaşındayım. Sertleşme ve erken boşalma sorunum var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ikisi de çözülür. Ama yöntem ve ilaç bakımından bunlar telefonla ya da gazete sayfalarında olmaz. Birebir doktor yardımı alman gerekiyor.

Gebe miyim?

Erkek arkadaşımla birlikte oldum ama kızlık zarım yırtılmadı. Spermler içime aktı, hamile kalır mıyım? Hap kullansam geçer mi?

CEVAP

Sevgili kızım, gebe kalmış olabilirsin. Ama ihtimali çok zayıf. Bu konularda dikkatli olmak gerekir. Haplarla önlenmiyor.

Bunalımdayım

18 yaşındayım. Penisim ince ve kısa. Bu bende özgüven sorunu oluşturuyor. Arkadaşlarımla yaşadığım ilişkilerimde cinsellik yok. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, biraz daha büyü yavrum. Kız arkadaşlarını erken düşünüyorsun. Biraz kendine gel. Ruhun ve bedenin olgunlaşsın. Dolduruşa gelme. Zamanı gelince her şey yoluna girer. Şimdilik bu yolda ısrar edersen komplekse girersin. Ruhun zedelenir. O penisten çok önemli. Zamanı geldiğinde her şeyin çözümü bulunur.

Test yapsam mı?

25 yaşında kızım. Nişanlımla ilişkiye giriyoruz. Geçen ay adet görmeme 3 gün varken ilişkiye girdik. Test negatif çıktı. Grip olmuştum, antibiyotik kullandım. Doktora gidip test yaptırmam gerekir mi?

CEVAP

Güzel kızım, bir hafta, 10 gün daha bekle. İkinci bir testi o zaman düşünelim.

Tekrarlıyorum

18 yaşındayım. Mastürbasyon yapıyorum. Yaptıkça tekrarlıyorum. Bu isteği gidermek için ne yapayım?

CEVAP

Değerli yavrum, bol hareket bedeni geliştirir. Koş, kalp damarların açılsın ki ileride kalp hastalıkları riskine girmeyesin. Hem de kilo almazsın. Geriye bir de aklına egemen olman kalır. Yani arabanın frenine bas biraz, bas.

Hastayım diyorum

24 yaşındayım. Bir hafta önce tanıştığım biriyle birlikte olacaktım, yeteri kadar sertleşmedi. Ereksiyon halini kaybediyor, terliyorum. İki keredir aynı şey oluyor, hasta olduğumu söylüyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, heyecan, korku ereksiyonu söndürür. Doğaldır. Hiçbir tedaviye ihtiyacın yok. Alışınca kendiliğinden düzelecek.

İhtimal var mı?

Erkek arkadaşımla yüzeysel bir şeyler yaşamak istedik. İç çamaşırım varken cinsel organıma dokundu. İlk başta bir şey yoktu ama sonradan kan geldi. Kızlık zarının bozulma ihtimali var mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, hep ihtimaller vardır. İhtimallerin oranı konuşulur. Burada ben sadece orandan söz edebilirim. Bu oran yüzde 20’den fazladır. Ama yine de rahat etmek için bir kadın doğum uzmanından kesin sonucu almanı öneririm.

BÖYLE SORU YOK!

Cinsel organım çok ince

28 yaşındayım. Penisim çok ince. On gün sonra düğünüm var. Evlilikten vazgeçecek durumdayım. Çok utanıyorum. Kalınlaşsın diye kullanmam gereken bir ilaç ya da ameliyat veya tedavi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, organını kalınlaştırdık diyelim ama 10 gün içinde nasıl olacak? Sen ilk geceye yaralı bir aslan gibi girip ameliyatın izleriyle eşine “Gel şu yaraya bir pansuman yap” mı diyeceksin? Penisin kalınlığı diye bir sorun yok. Ama kesin kararı, ne olabileceğini öğrenmek için bu işlerle uğraşan bir üroloji uzmanından yardım al. Bana soruyorsan mevcutla yetin. Zaten şükretmeye alışmış bir toplumuzdur. İyi kullanırsan iyi sonuç alırsın. Sadece bana inanman yeterlidir.

GÜNÜN SORULARI

Eşimde sertleşme olmuyor

28 yaşında, evli bir kadınım. Eşim 36 yaşında. Eşimin cinsel organı küçük ve sertleşmiyor ya da 1-2 saniye içinde küçülüyor. “Doktora gidelim” diyorum, gitmiyor. Ne yapmalıyım?

Sevgili kızım, geçmiş olsun. Kocan durumunu kabul edip kesinlikle doktora gidecek. Daha evliliğin, cinselliğin baharındasınız. Bunun yazı var, sonbaharı var, kışı var. İnsanlar böyle işte. Midesi ağrır, karnı ağrır, dişi ağrır. Ne yapar? Doktora gider. Ama bu tür sorunlarda doktordan kaçar. Eşinin sana bir parça sevgisi ve saygısı varsa, evliliğe ve kendisine karşı sorumlulukları için hemen bir uzmana gitmesi gerekir.

Benimki fazla mı?

18 yaşındayım, her gün mastürbasyon yapıyorum. Sizce fazla mı? Bazen psikolojik baskı oluyor.

İki satırlık mektubuna ne diyeyim delikanlım? Psikolojik baskı ile ne demek istedin, anlayamadım. Birkaç satır da duygusal, fiziksel ve de takıldığın noktalar hakkında beni aydınlatsaydın. Ama sen sek sek oynar gibi kısa kesip sonucu hakeme bırakıyorsan hiçbir şey fazla değil ama gerçek de değil. İşte psikolojik kilidinin anahtarlarını da aldın. Zaman lehine gelişecek, her gün sadece kafanı takmak, gereksiz, yersiz dahası zararlıdır.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşıklar heyecanınızı saklamayın ama çok da belli etmeyin ki şımarmasın. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder