Erkek skor peşinde

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkekler cinsellik söz konusu olunca skor peşine düşüyor, abartılı beklentiler ortaya çıkıyor. Ama kadının bu durumda çektiği sıkıntıyı unutuyorlar. Cinsel ilişkide önemli olan sayı değil, kalite. Ne kendinizi ne de eşinizi yorun. İki taraf da yaşadıklarından memnunsa sorun yoktur.

Hayal kursam olmaz mı?

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla girdiğim ilişkiden sonra kimseyle birlikte olmadım. Ondan başka kimseyle ilişkiyi düşünemiyorum. 1 yıldır ayda 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Cinsel ilişkiye girdiğimde soğukluk olur mu? Başkasıyla sevişirken eski sevgilimi hayal etmenin bir sakıncası var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, hayallere ve korkulara kapılma. Dört kez mastürbasyonunu yap. Erkek arkadaşlarınla ilişkilerine karışmıyorum. Ama birini bırakıp diğerine geçmek sakıncalı ama umut yoksa aynı erkeğe takılıp kalmak da o kadar sakıncalıdır.

Arkadaş 5 kez boşalıyormuş

30 yaşında arkadaşım var. Üst üste 5 kere boşalıyormuş. Ben 1 kere boşaldıktan sonra ikinciyi bile başaramıyorum. O mu normal yoksa sorun bende mi? Konu içimi kemiriyor. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, sen kitabın yazdığı insan değerlerinin ve kalitesinin olduğu yerdesin. O arkadaşının ne yaptığını, ne düşündüğünü bilemiyoruz. Atmış da olabilir, doğru da olabilir. Fark etmez. Onun bileceği iş. Bu sorun içini kemirmesin yavrum, başına yağacak karı arkadaşın düşünsün.

Kan gelmedi, ne yapayım?

23 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ama, kan gelmedi. İlk olduğumu söylüyor ama ben inanmıyorum. Kızlık zarından başka bunu anlamanın bir yolu yok mu?

CEVAP

Değerli okurum, inan yavrum. İnanç güzel bir duygudur. Senden rica ediyorum, biricik, sevimli kız arkadaşına inan. Ben doktor olarak ona inanıyorum. Çünkü kızlık zarı esneeeek. Nereden biliyorsun diye sorabilirsin? Tecrübe okurum, tecrübe.

Dokunmasın istiyorum

28 yaşında, 10 yıldır evli kadınım. Doğum sonrası cinselliğe ilgim azaldı, yıllar içinde de yok oldu. Şimdi eşim bana dokunsa çıldıracak gibi oluyorum. Eşimi seviyorum ama birlikte olmak istemiyorum. Dokunduğu an kavga çıkarıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, sana neden, neden, neden diye soruyorum. Yani cinsellikten mi iğreniyorsun? İçine mi sindiremiyorsun? Zevk mi almıyorsun? Biraz ayrıntıya ihtiyacım var. Ama senin de ciddi profesyonel yardım alman şart. Çok gençsin. Önünde uzun yıllar var. Bunları da hesaba kat.

İlişkiden kaçıyorum

40 yaşında kadınım. Cinsel ilişkiye düşkün değilim. Eşim ise tam tersim. Bana sürekli ilişkiye girmek istediğini söylüyor bense kaçıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, nereye kadar kaçacaksın? Sen rüyalarını, hayallerini süslesen. Biraz kendi iç dünyanı keşfetsen. Cinselliği, seks yani organ birleşmesinin ötesinde duygusallık bahçesinde aramaya çalışsan, ona biraz alternatif zevkler eklesen, bunu kocanla paylaşsan iyi olur. Böylece günün birinde o kapılar sana açılır.

Anlaşılır mı?

20 yaşında kızım. Kızlık zarı tam olarak nerededir, dışarıdan anlaşılır mı, elle temasta bir şey olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarı misafir odasının tam kapısındadır. Dış duvarlarla neredeyse aynı düzlemdedir. Dışarıdan anlaşılmaz. Sen aynayla bile baksan anlayamazsın. Elle temasa gelince; bu elin temasına bağlı. El köstebek gibi içeri girmek isterse olabilir. İyi ama kızım, sen neyin peşindesin?

Neden böyle oluyor?

18 yaşındayım. 3 aydır kız arkadaşım var. Onunla ilişkiye girmek istiyorum. Ancak her seferinde hüsranla sona eriyor. Ön sevişme yapıyoruz ve beni bir korku sarıyor. Zaten gerisi gelmiyor. Bu korkunun nedeni nedir?

CEVAP

Değerli yavrum, heyecandan oluyor. Biraz büyü. Hadi bakayım, biraz işine, okuluna bak. Şimdiden bu tökezlemeler gözünü korkutursa yollar ileride çatallaşabilir.

Artık istemiyorum

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla her buluşmamızda ilişkiye giriyoruz. Ben artık ilişkiye daha girmek istemiyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, sebebi erken çıktığın yolda dış dünya ile iç dünyanın dengelerini kuramaman. İleride her şey senin istediğin gibi olacak. Ortada bir sorun yok. İstersen kız arkadaşına bir veda öpücüğü konduruver, daha da üstüne gitme.

Hiç orgazm olmadım

8 yıllık evli kadınım. Hiç orgazm olmadım. Nedeni psikolojik mi yoksa fizyolojik mi? Bu problemi çözmek için ne yapmak gerekir?

CEVAP

Sevgili okurum, eşinin erken boşalması yoksa, tekniği iyi biliyorsa, bencil değilse, birleşmeden önce duygusal atmosferi yaratıyorsa sorun senden kaynaklanıyordur. Bunlardan herhangi biri eşinde eksikse onu tedavi etmek gerekir. Vajinal orgazm çoğu kadının derdi.

Çünkü vajina birleşmeden çok doğuma programlı. Duyarlılığı kadından kadına farklıdır. Ama her kadının klitoris diye ufacık cevher dokusu vardır. O da doğanın armağınıdır. Onu kullanmasını bilmek bile kadının mutluluğu için yeterli olabilir.

Zevk almıyorum

27 yaşındayım, 2 yıllık evli kadınım. İlişki sırasında sadece eşimin üzerindeyken orgazm oluyorum. Ayrıca bazı günler ilişkiden hiç zevk almıyorum ama eşime hissettirmiyorum. Zevk alır gibi davranıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, iyi yoldasın aynen devam. Zaman lehine işleyecek. Dağlar, tepeler aşılacak, düzlüğe kavuşacaksın. Ayrıca şimdilik eşine de bu durumu fazla belli etmemeye çalış. O da komplekse girmesin. Bunlar mutluluk verici beyaz yalanlardır, hepimizin de ihtiyacı vardır. Yeter ki arkasında kötü niyet olmasın.

BÖYLE SORU YOK!

Eşim mastürbasyon yapıyor

Ben 1 yıllık evliyim. Eşim 36, ben 26 yaşındayım. Cinsellikte iyiyim ama eşim yine de film izliyor. Evlenene kadar hep film izleyip mastürbasyon yapmış. Ben kızdığım için gizli yapıyor. Onu nasıl vazgeçirebilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, Türkiye’nin koşullarından biri bu. Doğru yoldan sapıp sapa yollarda yürümek. Olay düzelmezse evlilik temelden çöküyor. Ama ne var ki, erkek de alışmış. ‘Alışmış kurdurmuştan beter’ derler. Oysa çiçek gibi kadını içeride yatakta umut ve hayal içinde bekliyor. Adam banyoya girdi, çıkmaz. Birinin beklemekten sabrı tükenir, gözleri kapanır. Ötekinin elleri titrer, bir de bakar ki kadın uyumuş. “Oh be kurtuldum” der. Hemen profesyonel yardım almak için eşini kulağından tuttuğun gibi götür.

GÜNÜN SORULARI

Dinlendireyim mi?

19 yaşındayım. Bir okurunuza “2 ay boyunca ne cinsel ilişkiye gir ne de mastürbasyon yap, penisin ve damarların dinlensin” dediniz. Bunu uygulasam mı? Sorunum yok, haftada 2 kere mastürbasyon yapıyorum. RUMUZ MERAKLI

CEVAP

Okurum, sen işine bak. Haftada 2 kez mastürbasyon normaldir. Çok sık mastürbasyon yapan bir okuruma önerdiğim yöntemi sen neden uygulayacaksın delikanlı? Mailinde “Sorunum yok” diyorsun, ne zaman yapıp ne zaman dinleneceğin senin gönlüne kalmış.

Karımla ayrı yatıyoruz

43 yaşındayım ve 14 yıldır evliyim. Cinsellik yolunda gitmiyor. Çünkü eşim istemiyor. Ben ise ateş gibiyim. Doktora gittik. Doktor “Oğlum ya boşanacaksın ya sevgili bulacaksın ya da mastürbasyon yapacaksın” dedi. Yıllardır ayrı yatarız. 3 çocuğumuz var sadece çocuk istediğinde yaklaştı. Ne yapayım?

CEVAP

Okurum, bir doktorun hastasına eşini aldatabilirsin önerisi içime hiç sinmedi. Sen doktoru yanlış anlamış olabilir misin? Bunu bir de eşinden dinlemek lazım. Konu ciddi, uzaktan sorumluluk alınmaz. Geçmiş olsun. Enine boyuna düşün. Bu sorun çocuklarınızda problemler yaratır. Şans bu, istediğin kadar ateşli bir kadına düşmemişsin. Olayın temelinde önemli çarpıklıklar var.

GÜNÜN SÖZÜ

Doğanın adaleti, her şeyi önceden haber vermesidir. H.D.

Yazarlarımızdan

27 Ocak 2021, Çarşamba 11:02
27 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
27 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
27 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder