Erkek yalnız ve ilgisiz kalıyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Evlilik yapılıyor, bir süre sonra sevginin sembolü bir bebek dünyaya geliyor. Ancak bebek cinselliğe darbe indiriyor. Çünkü kadın annelik duygusuyla ilgisini bebeğine yönlendiriyor. Erkek yalnız kalıyor, üzülüyor. Beyler, kadına zaman tanıyın.

O haplardan alsam mı?

18 yaşındayım. Bu yıl üniversite sınavına girdim, stresten kilo aldım. Cinsel organım küçüldü, normal mi? Bir de kız arkadaşımla olmak istedim ama sertleşme olmadı. Meşhur haplardan alsam mı? ‘Erken kalkan erken yol alır’ diye düşünüyorum.

CEVAP

Yavrum, ‘Erken kalkan erken yol alır’ atasözümüze ekleme yapalım, ‘Erken yola çıkan da tez yorulur’ diye bitirelim. Penisinin işlevi ve boyu yerindedir. Geçici bir sorun yaşıyorsun. Kendi haline bırak, ilaçlardan da uzak dur.

Nasıl kurtulurum?

31 yaşındayım. İlişkiye girince 1 dakika dolmadan boşalıyorum. Prezervatif yokken bu süre daha da kısalıyor. Erken boşalmayla ilgili evliliği beklemeden neler yapmamı önerirsiniz? Erken boşalma belasından nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, sözle ve öneriyle kurtulman zor. İlaç katkısıyla sistematik bir tedaviye gerek var. Ama bunun için de evlilik koşulları ya da partnerinle 3-5 ay rahat ortamda beraber olabileceğin pozisyon yaratıldığında erken boşalman tedavi edilir.

Kan nereden?

Sevgilimle adet döneminden 1 gün önce sürtünme yolu ile ilişkiye girdik. Üzerimizde elbiselerimiz vardı. Kız arkadaşım eve gittiğinde iç çamaşırında açık kırmızı kan görmüş. Kızlık zarı yırtılmış olabilir mi? O kanın gelmesinden bir süre sonra adet kanaması olmuş. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, pek kızlık zarı kanaması olarak düşünemiyoruz. Ne kadar giysi vardı, ne kadar zorlandı, onu da bilmiyorum. Buna rağmen kızlık kanı değil diyorum. Bunu öğrenmenin size ne gibi bir yararı olacak? Olmuşsa ikinizin arasında olan olmuş. Güvensizlik mi, vicdan azabı mı? Hadi biraz delikanlı gibi davran.

İsteksizlik başladı

Dört yıllık evliyim, 3 yaşında bir çocuk annesiyim. Çocuğum olduktan 3 ay sonra bende cinsel isteksizlik başladı. Gitmediğim uzman doktor kalmadı. Artık ben ve eşim bu durumdan çok rahatsızız. Ne olur bana bir yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, birçok kadında gördüğümüz bir durum. Nedeni bilinçaltı bazı duygularla ilgili. Yani anne olunca cinsel işlevi bitti şeklinde işleyen beyinsel mekanizmanın sonucu oluyor. Yine de çözümsüz değil. Tabii ki cinsel konulardan çözüm bulmak belki biraz daha zor olabilir. Ama kafaya takmadan, komplekse girmeden, birbirinizi yıpratmadan önünüzdeki uzun yıllar için çözüm aramaya devam. Eşin bu dönemde yalnız ve ilgisiz kalmıştır, onu da unutma. Beyler, size de bir çift sözüm var. Bu dönemde kadınınıza zaman tanıyın, o da yeni duruma alışmaya çalışıyor.

Anlayamıyorum

18 yaşındayım. Penisim küçük. Bir de çok çabuk boşalıyorum. Ne olduğunu bile anlamıyorum. Ne olur bir çözüm bulun.

CEVAP

Değerli okurum, ölçüyü yazmayı unutmuşsun. Ayrıca kadınlara alışma süren yıllar alabilir. Çünkü mastürbasyon ağırlıklı geçen yıllardan sonra erken boşalmaya kendini şartlamışsın. Yani mastürbasyonu bekleyerek, uzatarak ve durarak yapmıyorsunz. Yeni bir koşullandırma yaratmak da zamanla ve ortamla oluyor. Aslında kaygılanacak bir şey yok. Zamanı gelince düzeltilir.

Çok kıllıyım

19 yaşındayım. Sorunum cinsel organımdaki kıllar. Bu durum beni çok üzüyor. Bir tedavisi ya da ilacı var mı?

CEVAP

Okurum, var ama sana ne zararı var? Kim bilir belki yararı var. Bunu partnerine sor.

Kan geldi

18 yaşındayım. Bir haftada 9 kere mastürbasyon yaptım, dördüncü gün penisimden kan geldi. Acaba kısır olma ihtimalim var mı? Bir de niye kan geldi?

CEVAP

Okurum, içerideki kılcal damarlar orgazm sırasında gerilimden çatlayıveriyor. Sahipsiz bağa girmiş gibi ne bulursan yiyip yutma. Daha önünde 60 yıl var. Bunu da unutma. Üzüm salkımlarını iyi ve hesaplı kullan.

Çok ağrıyor

Mastürbasyondan sonra cinsel organımda ağrı oluyor. Bu normal mi? Gelecekteki cinsel hayatımda bir sorun yaşar mıyım? Çocuğumun olmasını engeller mi? Ereksiyon sorunu yaşar mıyım?

CEVAP

Okurum, önemli bir sorun değil. Sıkma, sert hareketler yapma. Uslu ol. Ona da uslu olmayı öğret. Ama ağrılar devam ederse bir üroloji uzmanını ziyaret et.

Nasıl uzatabilirim?

18 yaşındayım. Hiç ilişkim olmadı. Hep hayallerimi arkadaşlara anlattım. Penisimin boyu 8 santim. Kendime güvenim kalmadı. Bunu bilen arkadaşlarım benimle dalga geçiyor. Acaba penisin boyunu uzatacak yöntemler ve ilaçlar var mı?

CEVAP

Yavrum, ilişki için acele etme. Kilon var mı? Senin gibi nice genç aynı şikayetle gelmiştir ama görürüz ki penisleri normalin üstünde. O normalin üstünde bayağı büyük boyut. Ama küçük geliyor onlara, o gözle bakıyorlar. Kilon yoksa gerçek boyutu da 8 santim ise ileride operasyonla birkaç santim büyütülebilir.

Hasta mıyım?

20 yaşındayım. Birkaç ay önce yabancı uyruklu bir kadınla korunmasız ilişkiye girdim. Acaba hastalık kaptım mı? Kaptıysam nasıl anlarım?

CEVAP

Değerli okurum, kapmışsan kendisi haber verir. Şimdilik yapılacak bir şey yok. Bana göre kapmadın. Ama şu yabancı uyruklular profesyonelse kendinizi zevke kurban edecek kadar kör cehalete kapılmayın. Yaptığınız cesaret değil. Bir tür aptallıktır.

BÖYLE SORU YOK!

Benim şalterler hemen atıyor

23 yaşındayım, 1 yıldır mastürbasyon sayısı 6-7’lere çıktı. TV izlerken, telefona bakarken en ufak cinsel dürtü oluşturacak manzara görünce şalterler atıyor, eve dönüyorum. Psikolojim bozuldu, sosyal hayatım bitti. Araştırdığımda hiperseksüailite rahatsızlığına uygun olduğunu gördüm. Tedavi yolları var mı?

CEVAP

Aceleci okurum, diyelim ki, şalterler misafirlikte attı. O kişinin evini terk et. Koşa koşa eve var. Ya da çatı ustasısın. Aklına geldi, uçtun en üst kattan. Yine evin yolunu tuttun. O da nesi? Pencerede annen, kapıda ninen, kahvede oturan deden, pazardan dönen yengen. Hepsi sana döndüler. Bakışları hayra elamet değil. Annesinin bir tanesi, babasının göz bebeği, bu kadar abartılmaz ki oğlum, şalterler bu kadar gevşek olmamalı, bir uzmandan hemen yardım almalısın.

GÜNÜN SORULARI

Kız arkadaşım penisimi görünce çekip gitti

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilk kez ilişkiye girecektik. Penisim sertleşti ve sağa doğru eğrildi. Sevgilim penisimin halini görünce ilişkiye girmekten vazgeçti. Acaba ne yapabilirim?

Değerli okurum, ilişki kaldı gelecek bahara. Ama bu işte bir eğrilik daha var. Şimdi onun üzerine eğilelim. Kız çok iyi yapmış. Önce korkmuş, “Ya bu eğri büğrü şey yolunu şaşırıverirse, bana zarar verirse” diye düşünmüş olabilir. Bu düşünceyle paçayı kurtarmış. Bir de senin “Benimki doğruydu, sen eğrilttin” diye iftira atmandan korkmuş olabilir. Şu anda önümüzde iki eğri var. Biri beyninde öteki malum yerde. Malum yerdeki düzeltilir. Ama beyindeki zor düzelir. Çünkü onu düzeltmek senin elinde.

İlişkimiz 2 saat sürüyor

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimizde boşalmam yaklaşık 2 saat sürüyor. Bunun nedeni nedir?

İyi ruhlu delikanlı, sen ziyafetin göbeğine oturmuşsun. Herkes kırıntı kırıntı ekmek ararken, sen en lezzetli kekleri ve börekleri mideye indirmişsin. Ne var ne yok silmiş süpürmüşsün. Ziyafetin, en iyi masasına kurulmuşsun. Doymak bilmiyor okur. Sevgilisinin efendisi doyumsuzsun. Mutlaka neden mi arıyorsun? Bir meslektaşımdan hemen randevu al, kendini onun ellerine bırak.

GÜNÜN SÖZÜ

Aklın yolu birdir. O biri bulana kadar nice bedeller ödetir. H.D.

Yazarlarımızdan

18 Eylül 2021, Cumartesi 11:22
18 Eylül 2021, Cumartesi 07:01
18 Eylül 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder