Erkek yapayalnız kalıyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadın ve erkek evleniyor, sonra sevgilerinin sembolü bebek doğuyor, aile olunuyor, mutluluk her yeri sarıyor. Ama bebek cinselliğe büyük darbe indiriyor. Çünkü kadın, anne olmanın verdiği duyguyla ilgisini bebeğe yönlendiriyor. Erkek yalnız kalıyor. Beyler, kadına zaman tanıyın.

Sürekli sertleşiyor

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla gün içinde 3 kez ilişkiye girsem bile çok sık sertleşme oluyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapmayacaksın. Kız arkadaşınla ilişkiyi azaltacaksın. Beynini yoracaksın. Yaşın gereği ciddi işlerle de ilgilenerek güzel ideallere koşacaksın.

Zarı duruyor mu?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ama yüzeysel. Acı yoktu, birkaç damla kan geldi. Kızlık zarım bozulmuş mudur? Ne olur bana cevap verin.

CEVAP

Sevgili okurum, bir ihtimal daha var. Yani şarkılara kaldı. Bana göre bozuldu ya da zedelendi. Bu doğrudan doktora giderek öğrenebileceğin bir durum. Bana sorarsan doktora gerek yok gitsen de yapılacak bir şey yok. Geleceğini iyi hesaplayıp hareket et.

Milli olmadım

18 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapmak istiyorum yaptıktan sonra suçluluk duyuyorum. Milli olmadım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, milli olma yolunda antrenmanların tamam mı? Gol atayım derken gol yeme şanssızlığına uğramamak için saha sağlam mı? Ayağına çamur bulaşacak mı? Diyorum ki 2 yıl daha sabret, biraz geliş ve piş. Sonra milli formayı giyebilirsin. Yeter ki milli formanın paçalarını çamurla kirletme. Acelen ne?

Suç bende mi?

22 yaşındayım, kız arkadaşımı tatmin edemiyorum. Suçun bende olduğunu düşünüyorum. Penisim biraz büyük ve erken boşalıyorum. Orgazm olması için elimden geleni yapıyorum ama olmuyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, ilk önce yanlış yollardan doğru yollara çekeyim seni. Penis normal ve normalin üst sınırını zorluyor. Erken boşalman elbette kız arkadaşın için olumsuzluk. Bu evlilik koşullarında tedavi ile düzeltilebilir. Kızların ve kadınların orgazm olma şansı öyle yüksek değil.

Zamanla ilgili. Kız arkadaşın klitoris orgazm alışmışsa bunu vajinal orgazma transfer etmek gerekir. Merak etme, sporcular gibi transfer ücreti ödemeyeceksin. Ama uzun sabır, ustalık ve zaman bedeli ödeyebilirsin. Bunu da göze al. Çünkü hayat uzun. Gideceğiniz yol da uzun.

Bir türlü zevk alamıyorum

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla isteyerek ilişkiye giriyoruz ama ben zevk almıyorum. Cinsel gücü artıran haplar işe yarar mı? Zevk almamı sağlar mı? Neden böyle oluyor?

CEVAP

Sevgili okurum, alışamadın. Beynindeki baskıları atamadın. Çünkü onlar bilinçaltına kök salmış. Alışacaksın ama olaylara cinsel açıdan değil, estetik, erotizm ve duygusal açıdan bakarsan belki cinselliğine bir kapı açarsın. Önünde uzun bir yol var. Karamsarlığa kapılma. Evlenirsen de umarım usta bir adamın eline düşersin. O sana zamanla her şeyi öğretir.

Kızlık zarım patladı

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Kızlık zarım patladı. Ailem bunu bilmiyor. Adet kanamasından daha değişik bir kanama oluyor ve sürekli geliyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, kanama oldu, zar kendi kendini onardı. Yırtıldı ama yara izi kalmadı. Gelen kanın da o kanla hiçbir ilgisi yok. Normal adetini görüyorsun. Bana göre rengine karışma. Ailene de şimdilik bir şey söyleme. Bakalım zaman ne gösterecek? Bu konuyu evlenirken yeniden düşünmen gerekirse o zaman düşünülür. Bir formül aranılır. Şimdilik rahatını kaçırma.

Hastalık belirtisi mi?

18 yaşındayım. Haftada 7-8 defa mastürbasyon yapıyorum. Bu erken boşalma ya da sertleşme problemine neden olur mu? Bir de 4-5 gün arayla yapılan mastürbasyonlarda meninin renginin koyu sarı olması hastalık belirtisi mi?

CEVAP

Değerli okurum, sık mastürbasyon yapmak erken boşalma nedeni olabiliyor. Ama erkekliği azaltmak diye bir şey söz konusu değil. Meninin rengi de birkaç gün kesede biriktiğinden koyulaşıyor. Normaldir. Zar mı yırtıldı? Sevgilimle adet döneminden 1 gün önce sürtünme yolu ile ilişkiye girdik. Üzerimizde elbiseler vardı. Kız arkadaşım eve gittiğinde iç çamaşırında açık kırmızı kan olduğunu söyledi.

Kızlık zarı yırtılmış olabilir mi?

O kanın gelmesinden bir süre sonra adet kanaması da olmuş. Siz ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarı kanaması olarak düşünemiyoruz. Ne kadar giysi vardı, ne kadar zorlandı, bilmiyorum. Buna rağmen kızlık kanı değil diyorum ama bunu öğrenmenin size ne gibi bir yararı olacak? Olmuşsa ikinizin arasında olmuş. Güvensizlik mi, vicdan azabı mı? Delikanlı gibi davran.

İsteksizlik başladı

Beş yıllık evliyim. Üç yaşında bir kızım var. Çocuğum olduktan üç ay sonra bende cinsel isteksizlik başladı. Gitmediğim uzman doktor kalmadı. Artık ben ve eşim bu durumdan çok rahatsızız. Ne olur bana bir yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, birçok kadında görülen bir durum. Anne olunca cinsel işlev bitti şeklinde bir beyinsel mekanizmanın sonucu oluyor. Çözümsüz değil. Kafaya takmadan, komplekse girmeden, birbirinizi yıpratmadan önünüzdeki yıllar için çözüm arayın.

Dertler hep bende

40 yaşındayım, evliyim. Cinselliği çok seviyorum ama erken boşalıyorum. İlişkiden sonra öyle nefret ediyorum ki ikinciyi istemiyorum. Eşim zaten mutsuz. Bir de penisim küçük. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, tedavisi var. Tedavi olursun ve hayatı dilediğin gibi yaşarsın. Tedavi eden hekime de hayatın boyunca manevi teşekkürlerini anımsayarak gönderirsin.

BÖYLE SORU YOK: İlişkim 45 dakika sürüyor

41 yaşındayım. Problem olarak görmüyorum ama yine de size sormak istedim. İlişkim çok uzun sürüyor, yaklaşık 35-45 dakika arası. Hiçbir ilaç almıyorum, doğal yollarla oluyor. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, haydi hayırlısı. Vallahi iyi nispet yaptın. Şimdilik sana maşallah diyelim, yazımıza da devam edelim. Bana şu yazdıklarını okuyan kadın okurlarım “Ahh nerede?”, erkeklerin ise “Hadi be oradan” diye söylendiklerini duyar gibiyim.

Cinsel ilişki süren fevkaladenin fevkinde okurum. Lakin bunun çok uzun sürdüğünü düşünmen, bu konuda endişeli olduğunu düşündürdü bana. Sen bu konuyu kendi içinde bir irdele. Sorun yoksa bak keyfine aslanım. Yeter ki kadınını bu işten bıktırıp incitme.

GÜNÜN SORULARI: Zarım bozuldu mu?

Birkaç ay önce vajinamda mantar vardı. Çok kaşındı. Kaşırken açık renkli pembemsi birkaç damla kan geldi. Kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Yok kızım, yerli yerinde, uslu uslu duruyor orada. Sen kaşınırken uyanmış, bir hal hatır sormuş sana. Etrafı kolaçan etmiş, her şeyin güvende olduğunu görünce yeniden uykuya dalmış. Olay cilt dokusundan kaynaklanıyor. Bir kadın doğum uzmanına görün ki mantar kronikleşip seni üzmesin. Korkacak bir sorun yok.

Haftada 1 az mı oldu?

19 yaşındayım. Uzun zamandır haftada 2 mastürbasyon yapıyordum. Sonra ben bunu haftada 1’e indirmeye karar verdim. Bir kere haftada 1 yaptım. Öbür hafta 2 kere, gün aşırı rüyamda boşaldım. Acaba haftada bir kere mastürbasyon az mı oldu? Ya mastürbasyonu bırakamazsam? RUMUZ: YA BIRAKAMAZSAM

CEVAP

Delikanlı, her gün beni şaşırtmaya devam ediyorsunuz. Oğlum, havuz problemi gibi soru sormuşsun. Haftada birkaç kere mastürbasyon yapmak senin yaşındaki biri için gayet normal bir durumdur. Bunları kafana takmayı hemen bırak. Kitap oku, bilgilen, kült filmleri izleyerek ufkunu derinleştirmeye bak. Bu tempoyla devam et. Geleceğin parlak, sağlığın yerinde olacak.

GÜNÜN SÖZÜ

Bir düşün ırgatı da olsan, karnın doymuyorsa eğer dünyanın tüm yükü üzerine biner. H.D.

Yazarlarımızdan

28 Eylül 2020, Pazartesi 14:49
28 Eylül 2020, Pazartesi 11:47
28 Eylül 2020, Pazartesi 08:18
28 Eylül 2020, Pazartesi 08:07
Sıradaki haber yükleniyor...
holder