Esinizi fethedin...

11 Eylül 2015, Cuma 05:00
AA

Kadın cinsellikten uzak büyütülüyor. Korkutuluyor, aile ve toplum baskısı üzerine çöküyor. Bu yüzden evlilik ve ilk gece ona kâbus gibi geliyor. Burada iş erkeğe düşüyor. Kadınınız size güven duymalı, sevmeli. Onu incitmeyin, acele etmeyin. Yumuşak dokunuşlarla eşinizi kendinize bağlayın ve mutlu edin.

BÖYLE SORU YOK!

Taramalı tüfek gibiyiz

18 yaşındayım, kız arkadaşım da benimle aynı yaşta. Çok hızlı, taramalı tüfek gibi sevişiyoruz. Acaba ileride bir sorun olur mu?

CEVAP

Ey benim 18 yaşında, kendini taramalı tüfek yerine koyan okurum. Demek el bombasından kurtuldun. Bu şansını iyi kullanmazsan yani hâlâ kendine yakıştırdığın sıfatta ısrar edersen hem senin hem de partnerinin ruhlarınızın nasıl taranacağını, bu ilişkilerden lime lime çıkacağınızı ben görüyorum.

Öyle buldumcuk olup marifet sergilemende övünülecek bir şey yok. Nice mahlukat var ki seni sollar geçer. Ve sana hâlâ “Koyduğumuz yerde misiniz?” der. Ne oldu da böyle şımarıp olayı hazmedememiş, delirmiş gibi bir havaya girdin.

Alt tarafı zamanı gelince herkesin yediği meyveyi yedin. Bana göre erken yedin, bundan dolayı sevindin ama iyi etmedin.

GÜNÜN SORULARI

1) Yaşlı kadınlara ilgi duyuyorum

17 yaşındayım, yaşlı kadınlara ilgi duyuyorum. Sizce bu normal mi?

CEVAP

Yaşlı kadınlar: İşte sorun bu. 30 yaşındaki bir kadın sana göre yaşlı. Kendi ve kendinden birkaç yaş büyük erkeklere göre de başları pırlanta taşlı varlıklardır. Sen 40 yaşındaki bir kadının “Anam” diye dizlerine yatsan, “Aman çocuk mu avutacağız” diye senden kaçmaya başlar.

Kadın 50 yaşındaysa sen onun yemeğinin sosu ve karabiberi bile olmazsın. Değerli okurum, normal mi, anormal mi sen karar ver. Eğer gençlere düşkün bir kadınsa kaçmayasın diye bir gün seni kundaklarsa hiç şaşırma. “Ne yapacağım?” diye de beni arama.

2) Haplar olmadan sertleşmiyor

38 yaşındayım, 4-5 yıldır psikolojim bozuk. Cinselliğe isteğim var ama sertleşme olmuyor. İlaç desteği alıyorum ve haftada 3 kere bu haplardan içiyorum. Uzun vadede bir sorun yaşar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bu yaşta ortaya biraz erken çıkmış bir sorundan söz ediyorsun. Kaç yıllık evlisin? Bunu da bilmeliyiz. Ayrıca aile içi örtülü ve de açık sorunlar, gönüllerde yaşamla ilgili fırtınalar varsa, bunlar da giderilmelidir. Kadının da fizik değişimler olabilir. Sende de monotonluktan bir organ nazı ortaya çıkabilir. Geriye senin cinsel yapının düzenekleri kalıyor.

Örneğin; hormonlara ve organın dolaşım sistemine bakılmalıdır. ‘Bulanık suda balık avlanmaz.’ Önümüzdeki 30-40 yıla bakınca bu konuda da vize alınmaz. Bir uzmana gitme kararı da uzatılmaz.

***

İkinciye isteğim kalmıyor

22 yaşında, 1.82 boyunda, 70 kiloyum. Haftada bir kez mastürbasyon yapıyorum. Yaşıtlarımın benden daha çok mastürbasyon yaptığı tahmin ediyorum. İlişkiye girdiğimde bir kere boşalıyorum ve isteğim kalmıyor. Sizce bu normal bir durum mu?

CEVAP

Değerli okurum, her şey normal. Her şey ideal, her şey güzel. Bu her şeye aklına gelen öteki şeyleri de ekle. Ben de onlara iyi ve mükemmel diye imzamı atıyorum.

Nişanlım ilk geceden korkuyor

26 yaşındayım ve 3-4 aya kadar evleniyorum. Nişanlımın ilk gece korkusu var. Yüzeysel olarak beraber olduğumuzda çok utanıyor. Üzerine titriyorum ama korkuyor. Onun korkusunu nasıl yeneceğim?

CEVAP

Değerli okurum, yapabildiğiniz kadarıyla bedensel temasta büyük aşamalar kaydetmişsiniz. Usta sensin. Evlendiğinde bu korkuları yavaş yavaş yeneceksin. Acele etme, bu işler kolay değil. Evlendikten sonra bir süre daha yavaş yaklaşman gerekir. Ama yine evlendikten sonra 50 yıllık bir cinsel yaşamınızın ilk günleri, ilk ayları bırak yumuşak, huzurlu, güvenli ve de biraz da eşinin kararları çerçevesinde sonuçlansın.

Baktın ki aşılmıyor, takılıyor. Örneğin; bir sürpriz vajinusmus olayı çıktı. Çözeriz be yavrum! Bunu da biliyorsun. Bilmiyorsan da öğrendin. Aynen devam. Kızı zorlama.

Sevgilim öpüşmekten zevk almıyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz. Sevgilim cinsellikten hiç haz almıyor. Öpüşemiyoruz bile. Bazen öpüşüyoruz ama onu da ben kırılmayayım diye yapıyormuş. Neden olabilir? Cinselliği istemesi için ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, yapacağın fazla bir şey yok. Arkadaşın cinselliğe kapalı. Belki evlilik koşullarında düzelebilecek bir sorun. Bazı şeyleri de ayrıca öğrenecek. Eğer evlenirseniz ya da arkadaşın evlendiğinde profesyonel bir yardım gerekebilir. Şimdilik yapabilecek bir şey yok.

Kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Bende biraz kanama oluyor. Kızlık zarım bozulmuş olabilir mi? Çok korkuyorum. Neden sürtünmeden sonra kanama oluyor? Bazen adet bile oluyorum. Cevap bekliyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarın bozulmadı, hiç üzülme. Bu tahriş kanamaları yüzünden hepiniz panik halindesiniz. Normal yaşamına devam et.

Çok çekingenim

19 yaşındayım ve hiç kız arkadaşım olmadı. Çok çekingen biriyim. Bu çekingenliğimi nasıl kırabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, gençlik yılları heyecan ve yaşamsal enerjinin tavan yaptığı yıllardır. Ama bazı gençler içe dönük olduklarından çekingen ve heyecanlı olurlar. Sen kızlarla cinsel düşünceyi geri plana atarak arkadaş ol. Onlarla dertleş, konuş, akıl ver. Sıkıtınya düştüklerinde yardım et. Önce erkek yani ağabey ol. Sonra ağabeyliği ikinci plana alırsan erkeklik ön plana gelir. Ortam oluşunca da doğa sizi mıknatıs gibi birbirinize çeker. Her şey senin elinde.

Penisim çok büyük, ilişkiye giremiyorum

33 yaşındayım. Penisim büyük olduğu için bu zamana kadar girdiğim ilişkilerimin çoğu yarım kaldı. Bu yüzden evlenmekten çekiniyorum. Giydiğim elbiselerden belli oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, yarım yarım ilişkiye devam. Şimdilik başka sözüm ve çözüm yok. Tabii ki evlen. ve çocukların olsun.

Eşimle birlikte olmaktan korkuyorum

Ağustos’ta kürtaj oldum. Eşimle birlikte olmaktan korkuyorum. Çünkü canımın yanacağını düşünüyorum. Eşim bir şey olmayacağını söylüyor. Ama ben yine de korkuyorum. Sizce haklı mıyım? Cinsel isteksizlikte başladı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, hiç canın yanmayacak. Her şey iyi olacak. Tabii ki ilerde çocuğun da olacak. Korku ve kuşku cinselliğin büyüsünü bozar.

Penisimin ucu ağrıyor

20 yaşındayım. 3 hafta önce yeni tanıştığım biriyle daha ilk gün ilişkiye girdim. Bu süre içinde penisimin ucunda ağrılar meydana geliyor, idrara çıktığımda sızı oluyor. Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

CEVAP

Değerli okurum, hemen bir laboratuvara gidiyorsun. İdrar ve meni tahlili yaptırıyorsun. Oradaki laboratuvardaki uzmanlar sana iltihap olup olmadığını söyleyecekler. Eğer iltihap varsa onun hangi antibiyotiğe karşı duyarlı olduğunun testini de yaptırırsın.

Ve o raporları aldığın gibi bir üroloji uzmanının kapısını çalırsın. Ancak bu işin ucuz ve pratik yanı önce idrar ve meni tahlilidir. Çünkü sızıların psikolojikte olduğu gibi doğal bir sıvı da olabilir.

Bu hastalık mı?

20 yaşındayım. 1 aylık bir ilişkim var. Sevgilim penisimin küçük olması yüzünden benimle dalga geçti. Çok utandım. Bu bir hastalık mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin sertleşmiş hali kaç santimdir? Buna kız arkadaşın mı karar verecek? Yoksa bilim, yani uzmanlar mı? Hadi şu santimini yazıver. Ben sana doğru bir yanıt vereyim.

GÜNÜN SÖZÜ

Sevginin azı da çoğu kadar yıpratıcıdır. H.D

13
Sıradaki haber yükleniyor...