Evlilik dediğin bir bilmece

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadın ve erkek geleceği paylaşmak, mutlu olmak için evleniyor. Cinsellik de bu kurumun olmazsa olmazı. Taşlar yerine oturur, eşler uyumu yakalarsa oraya mutsuzluk uğramıyor. Ancak karı-koca birbirlerinin isteklerine kulak tıkıyorsa sıkıntı yatak odasına çöküyor, herkes üzülüyor.

Korkuyorum

25 yaşındayım. Utangaç olduğum için sevgilim yok, cinsel ilişkiye de girmedim. Sevgilim olsun istiyorum ama kızlarla konuşamıyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Okurum, şu kızları şimdilik bir kenara koy. Zaten arkadaş gibi ilişki kursan bile haftasına kalmadan seni postalarlar. Onun için 35 yaş dolaylarında, sana ve ailene zarar vermeyecek, eşleri olmayan kadınları bul. İlgi çekmen için altyapın hazır. Geveze ya da boş boğaz değilsin, sır tutabilirsin.

Ayrılırken başlarına bela olmaz, tehdit savurmazsın. Orada burada bu ilişkiyi anlatmazsın. Birini buldun diyelim. Sen öyle kal. Zamanla kadın seni çekip çevirir. Her şey tamam, yatak odasının yolu göründü. Sakin ol yavrum, kendini onun sevecen ve usta ellerine bırak. Hiç canını yakmayacak.

Aklım fikrim cinsellikte

21 yaşındayım, herkesle diyalog kurabilirim. Ama kız arkadaşımla konuşamıyorum. Aklım fikrim cinselliğe gidiyor. Bu da aramızdaki sevgiyi bitiriyor. Ne yaptıysam bir türlü çözüm bulamadım.

CEVAP

Değerli okurum, kız ne diyor bu işe? Bakışları, dokunuşların nasıl? Hayattan, toplum yapısından, gelecekten, sanattan mı çok söz ediyor? Yoksa dönüp dolaşıp lafı cilveye mi getiriyor? Şu anda doktor sensin. Teşhisi sen koymuşsun. Tedaviyi de kendin yap. O düşüncelerin musluğunu aç. Yarısı boşalsın. Geri kalan yarısını da sen terbiye et. Sırası gelince “Bu böyle olur” de. Ondan sonra da önüne konulan meyveyi mutlulukla ye.

Bozulmuş mudur?

Erkek arkadaşım var. İki ay önce üzerimizde kıyafetler varken birlikte olduk. Sabah biraz kan geldiğini gördüm. Kanamalar azar azar 10 gün kadar sürdü. Acaba üzerimizde kıyafetler varken kızlık zarı bozulabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı olmadığı kesin. Büyük ihtimalle adet düzensizliğiyle ilgili.

Başarılı olamadım

18 yaşındayım. Üç ay önce geneleve gittim. penisim sertleşmedi. Bu durum sürer mi? Pek sık mastürbasyon yapmıyorum. Yapınca da birkaç defa üst üste yapıyorum. Acaba ne sıklıkta yapmalıyım? 7 aylık ilişkim var. Haftada 2 kez telefonda konuşarak birbirimizi tatmin ediyoruz. Bu durum tehlikeli mi?

CEVAP

Değerli okurum,

1) Genelevdeki başarısızlığın sorun değil. Kafaya takma.

2) Haftada 3-4 mastürbasyon yaparsın. Neden üst üste yaptığını anlayamadım. Canın öyle istiyorsa, arada bir onu da uygularsın.

3) Haftada bir yapılan sanal seksin size bir zararı olmaz ama bunu da yıllarca alışkanlık haline getirmemek lazım.

Zamanla azalır mı?

23 yaşındayım. Kız arkadaşımla aynı evde yaşıyoruz. Hemen her gece ilişkiye giriyoruz, ikimiz de çok istekliyiz. Acaba evlendikten sonra da aynı hızda devam eder miyiz yoksa azalma olur mu?

CEVAP

Okurum, ne bileyim? Tabii ki zamanla azalır. Sen keyfine bak. Gerisi fasa fiso.

Kız mıyım, değil miyim?

19 yaşında kızım. Geçen sene erkek arkadaşımın penisi vajinanım ucuna değdi ve hiç acı hissetmedim. Şimdi bana “Sen kız değilsin” diyor. Bir ay sonra başkasıyla sözleneceğim. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, kızsın. Ancak kızlık zarı kanar mı, kanamaz mı bu bilinmez. Esnek olabilir. Ama sen bunları dert edersen evliliğin de ilk gecenin tadını çıkaramazsın. İleriki yıllara da olumsuz başlayabilirsin. Yaşadığın olayı unut. Ondan bir zarar görmemişsin. Kanama da olmamışsa suçlu gibi başını önüne eğme. Kızlık zarının orada durduğundan emin ol.

Sanırım patladı

26 yaşında kızım. Erkek arkadaşım eliyle vajinama dokundu. Ancak aradan vakit geçince iç çamaşırımda kan olduğunu fark ettim ve kız zarının patladığını düşündüm. Beş gündür az da olsa kan geliyor. Doktora da gidemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, kesinlikle patlamadı! Galiba ufaktan çatladı. Yani zedelendi. Olabilir. Zar orada duruyor merak etme. Büyük bir oranda bir cinsel birleşmede kanayacaktır. Doktora gitsen ne olacak?

Canım yanıyor

23 yaşındayım kadınım. Üç yıldır ilişkiye girdiğimde zevk almıyorum. Ayrıca ilişki sırasında canım çok yanıyor. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, acıdan kurtulmadan orgazm olamazsın. O acıları yok ediyoruz. Tabii ki karşılıklı yardım almak gerekir.

Çok yaptığı için mi kan geldi?

18 yaşında bir arkadaşım var. Beş günde 6 defa mastürbasyon yapmış. Üçüncü günde penisinden kan gelmiş. Acaba kısır olma ihtimali var mı? Çok sık mastürbasyon yaptığı için kan geldiğini düşünüyorum.

CEVAP

Değerli okurum, aynen düşündüğün gibi. İçerideki kılcal damarlar orgazm sırasında gerilimden çatlayıveriyor. O da sahipsiz bağa girmiş gibi ne bulursa yiyip yutmasın. Daha önünde 50 yıl var. Bunu da unutmasın. Üzüm salkımlarını iyi ve hesaplı kullansın.

Çok tartışıyoruz

22 yaşındayım ve 2 yıllık evli kadınım. Benim istekli olduğum zamanlarda da eşim birlikte olmak istemiyor. Bu yüzden çok sık tartışıyoruz.

CEVAP

Sevgili okurum, bünye sorunu. Kimi öyle, kimi böyle. Ama erkeğin psikolojisinin derinlikleri ve alışkanlıkları da önemli. Kapalı bir kutu ya da bilmece. Önümüzdeki aylar ya da uzun yıllar sürmeden, bir dönem içinde bu olayın adı konulmalı. Nedenler ve niçinler bulunmalı. Cinsel uyumsuzluk söz konusu ise her şey yeni baştan düşünülmeli ve ortaya konulmalı.

Böyle soru yok!

Kız arkadaşım bir şeyler yaşadı mı?

20 yaşındayım, 4 aydır kız arkadaşım var. Birbirimizi çok seviyoruz. Biz yakınlaştık. Sevişerek birbirimizi tatmin ediyoruz. Kız bakire ve “Daha ilerisi evlenince olur” diyor. Bazen daha önce böyle şeyler yapmış mıdır diye aklıma takılıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Gençlik saftiriği, iyi niyetlisi. Anlayamadı Haydar Hoca’n, ne takılıyor kafana? Sen bu iyi niyet ayaklarını bırak, arkandan gelen adama bak. Bir de bu var bu senaryoda. Sen kızın ağabeyini tanıyor musun? Oturup düşünmeden, kendi söylediklerine kanıyor musun?

Kızın ağabeyi, şu günlerde ziyarete gelecek. Önce gelip ailenin hatrını soracak. Onların namusuna da sahip çıkacak. Şimdi, at kafandan örümcek düşünceleri. Kızın kalbi sana kaymış, açılmış. Bil ki başkasına kapalı. İşte buradan kurtardın paçayı.

Günün soruları

Nasıl çıkacak?

Prezervatifi göremedik ve çıkartmadık. Ben ertesi gün hapı içtim hamile kalır mıyım? Prezervatif kendiliğinden çıkar mı?

CEVAP

Yahu sevgili okurum pes doğrusu. Nasıl bir rahatlık bu? İçinizde yabancı bir cisim kalmış. Sen “Kendiliğinden çıkar mı?” diye soruyorsun. Sen ya da partnerin çıkartmayı beceremediyse derhal bir jinekoloji uzmanında soluğu almalısın.

Hamile kalır mı?

Kız arkadaşımın adeti düzensiz. Adet döngüsünden 2 hafta önce korunup ilişkiye girdik. Ay sonunda 3 gün geç adet gördü. Bu ay adeti gecikti ama ilişki olmadı. Çok okuyan, araştıran ve bazı şeyleri bilinçli yapan biriyim. Hamile olma ihtimali var mı? Psikolojik olarak hep bir şeyler olabilir duygusu içimden çıkmıyor. Bu duyguyu nasıl aşarım?

CEVAP

Çok okuyan, çok bilmiş okurum. Bu kadar araştırmaya rağmen sevgiline adet düzensizliği için bir kadın doğum uzmanına gitmeyi teklif etmek aklına gelmemiş. Ne de olsa beyin dolu değil mi? Ben de çok şey bekliyorum gençlerimizden. Hamilelik riski, korunsanız da her ilişkide vardır.

Ya ilişkiye girmeyeceksin ya da vasektomi (tüplerin bağlanması) yaptıracaksın ki bu 2 seçenek de senin yaşında çözüm değil, olamaz da. Kız arkadaşın jinekoloğun kapısını çalarken sen de bir psikiyatrınkini çalsan iyi edersin.

Günün sözü

Aklına çok güvenme. Önce bilimi dinle, sonra yolunu belirle. O zaman ilerle. H.D.


Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder