Evlilik labirente benzer

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadın ve erkek hayat boyu bir arada ve mutlu olmak için nikah masasına oturuyor. Zaman geçiyor, hayat monotonlaştıkça evlilik yorgun düşüyor. Kadın ve erkek giderek uzaklaşıyor, ilişki yok sayılıyor. Birlikteliğinize heyecan katın, evliliğinizi kurtarın.

İlgisini nasıl çekerim?

10 yıllık evliyim ve eşimle anlaşarak evlendik. İkimiz de 35 yaşındayız. Evliliğimizin ilk 4 yılında cinsel sorun yaşamadık. Çocuktan sonra eşimde soğukluk başladı. Ben yanaşmasam hiç istemez. Aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, eşin duraklama devresine girmiş öyle anlaşılıyor. Bir ihanet kokusu almıyorum. Çünkü öyle olsaydı, davranışlarında bazı farklılıkları sezer, bunları yazardın. Ama bir bıkkınlık, monotonluk, adını tam koyamıyorum. Belki kendine göre kırgınlık var gibi gözüküyor. Eşinin bunları dile getirmesi ve yardım istemesi gerekir. Bir dene, bu labirentten kolay çıkacağınızı sanmıyorum. Çünkü alışkanlığa dönüşüyor.

Kalbim sıkışıyor

37 yaşındayım. Cinsel hayatım aktif değil. Düzenli seks olmayınca ben çok sinirli biri oldum. Sık sık kalbimin sıkıştığını hissediyorum. Doktor gittim, sorun yok. Doktor bana evli olup olmadığımı sordu. Seksin kalp üzerine ne gibi etkiler var?

CEVAP

Değerli okurum, kilonu, tansiyonunu, şekerini normal sınırlarda tut. Ağır yemekten sonra ya da tok karnına seks yapma. Seks beden hareketlerini de devreye soktuğundan ölçülü ve bilinçli olanın kalbe yararı oluyor. Alkol ve sigaradan uzak dur. Başka türlü bir şanssızlık olmazsa ve bu dediklerime de uyarsan ömrün 90’lı yılları bulur.

Sevgilim bana kızıyor

İki yıldır bir kızla çıkıyorum. Benim aklımdan kötü bir şey geçmiyor. Ama kız arkadaşım benimle yatmak istiyor. Ben izin vermiyorum. Bu yüzden aramız çok kötü. Ne yapmam lazım? Kendimi hazır hissetmiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, senin 2 yıllık olayını incelemeye aldım. Kız seninle yatmak istiyormuş. Sıcak ve yumuşak bir yatakta kollarının arasına sokularak mutluluk arıyormuş. Sen ise buna hazır değilsin. Doğru ve iyi bir yoldasın. Yola devam, arkadaşına benden selam. Biraz sabırlı olsun, sıcak yatağı annesinin koynunda bulsun.

Eşim şikayetçi

Yedi yıllık ilişkim var. 2-3 senedir ilişkiye giriyoruz. Bu yıl evlendik. Ama penisimin boyu yüzünden eşimin canı çok yanıyor. Eşimi sevdiğimden onun canı yandığında benimki de yanıyor. Bazen mastürbasyon yapıyorum. Eşim bunu gördü. Evliliğimiz kötüye gidiyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, bu ağrıyı, bu acıyı gideririz. Erkek mastürbasyon yapıyor diye evlilik bozulmaz. Eşine de bu konuda söylenecek birkaç söz var. Ama böyle ağrıyla, tedirginlikle evlilik yürümez. Profesyonel yardıma ihtiyacınız var. Bu ağrıyı giderin. Çünkü yarı vajinismus gibi düşünüyorum.

Bozulmuş olabilir mi?

24 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşarken farkında olmadan biraz girdiğini anladım. Çamaşırımda açık kahve rengi leke gördüm. Kızlık zarı bozulmuş olabilir mi? Aynı kan rengini bir gün önce veya bir gün sonra tam hatırlamıyorum ama vardı.

CEVAP

Sevgili okurum, kahverengi kan, kızlık zarı kanı değil, adet kanıdır. Ama unutmayın ki kan kandır. Kaynağı da bu tür tanımlamalarla kesin belli olmaz. Ama bana göre o kan, kızlık zarı kanı değildi. Şimdilik sağlamsın. Sonrasının yani yarının ne olacağını bilemem. Kızlık zarının bozulmasını istemiyorsan ona göre davranmayı öğrenmelisin.

Sürekli boşalıyor

Erkek arkadaşım 30 yaşında. Düzenli bir cinsel hayatı olmasına rağmen günde 15- kez boşalma ihtiyacı hissediyor. Bu acaba sağlık probleminden mi kaynaklanıyor ya da sağlık açısından bir sorun yaratır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, erkek arkadaşının seks manisi var. Bu sayıya can dayanmaz. Her türlü sorun yaşanır. Söylediğin sözlerin anlamını ya arkadaşın ya sen bilmiyorsunuz. Her 10 dakikada bir boşalsa, yani hiç ara vermeden makineye bağlansa 150 dakika eder. 150 dakikanın 2.5 saat olduğunu hesaplarsanız ya da düşünürseniz 2.5 saat insan bir koltukta bile oturamaz, afakanlar basar. Siz neler diyorsunuz?

Ağrıyor

Mastürbasyon yaptıktan sonra cinsel organımda ağrı oluyor. Bu normal bir şey mi? Gelecekteki cinsel hayatımda bir sorun yaşar mıyım? Çocuğumun olmasını engeller mi? Ereksiyon sorunu yaşar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, önemli bir sorun değil. Sıkma, sert hareketler yapma. Uslu ol. Ona da uslu olmayı öğret. Ama ağrılar devam ederse bir üroloji uzmanını ziyaret et.

Anlaşılır mı?

22 yaşında kızım. 2 yıllık bir ilişkim oldu ve bitti. Birkaç erkekle daha birlikte oldum. Sonra eski sevgilimle barıştık. Bana “Biz ayrıyken biriyle birlikte olduysan anlarım” dedi. Acaba doktora gidince kaç kişiyle ilişkiye girdiğim anlaşılır mı? Bu kişilerin hiçbiri içime boşalmadı.

CEVAP

Sevgili okurum, her insanın kendine sakladığı özel sırları olabilir. Doktor değil, doktorların şahı gelse, senin daha önce başka birileriyle birleşme yaptığını anlayamaz. Dahası içine boşalmış bile olsa aradan birkaç gün geçtikten sonra yine anlayamaz. Sen önce kendinle baş başasın. Bu barıştığın arkadaşınla evleneceksen yolunuz açık olsun. Kendi mutluluğunun önüne taş koyma.

Kız sekse doymuyor

Yabancı kız arkadaşım seks bir türlü doymak bilmiyor. Benim de artık halim kalmadı. Çare terk etsem çare olur mu?

CEVAP

Oğlum, terk edersen sevinir. ‘Amasya’nın bardağı, biri olmazsa biri daha’ sözüne uyarak, o da dengini bulmaya çalışır. “Bırakırsam çare olur mu?” diyorsun. Neyin çaresi? Sen onun çaresizisin.

BÖYLE SORU YOK!

Erkeklerden korkuyorum

28 yaşında kızım. Erkeklerden korkuyorum. Onlarla arkadaş bile olsam art niyet seziyorum. Korkunun temeli cinsellik. Hastalık kapacağımı sanıyorum. Panik atak yaşıyorum. Birçok sakinleştirici ilaç alıyorum. Sersemliyorum, uykum geliyor. Çare bulun.

CEVAP

Güzel yavrum, senden ricam, ilaçları almaya devam etmen. Günün birinde bir erkekle hayatını birleştireceksin. Burada hesaplamamız gereken risklerin oranı. Kötü bir şey olursa; ya evlilik biter ya da mikrop kaparsan tedavi olursun. Ama bir 10 yıl daha bu korkularla yaşarsan, yaşamsal fırsatların çoğu uçup gitmiş olur. Hadi yavrum, sana iki yol gösteriyorum. Biri korkularına devam, öteki eline kılıcını al, saldır korkularının üzerine. Göreceksin ki sorun kalmayacak.

GÜNÜN SORULARI

Günde 3 kez yapıyorum

18 yaşındayım. Her gün 3 defa mastürbasyon yapıyorum. Yapmayınca penisimde kabuklanma oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

Yavrum, sen yardım sınırını zorlamış, elimi bile uzatamayacağım noktalara batmışsın. Bataklık düşün. Bana oradan haykırıyorsun. Günde 3 kere mastürbasyon. Bu ne hız, bu ne tempo? Beyninin bütün enerjisini cinselliğe ayırırsan karnın doymadan cinsellik nasıl olur? Hadi bakalım ,çabuk terk et mastürbasyonu. Kızlarla duygusal olarak arkadaşlık yapma zamanı gelmiş. Nazik, görgülü bir delikanlı ol, bana da yazıp durumunu bildir.

Kadın nası boşalır?

22 yaşında kızım. Yakında evleneceğim ama hiçbir şey bilmiyorum. Korkularım var. Kadınların boşaldığı nasıl anlaşılır?

Sevgili okurum, boşalmadan önce birleşme nasıl oluyor, bilmiyorsun. Hele birleş bakalım. Yemek yerken tükürük bezlerinden tükürük salgılanır. Yani ağzımıza tükürük boşalır. Senin daha önünde yemek yok, tükürüğün nasıl boşaldığını soruyorsun. Yersen boşalır. Yerken boşalır. Yemeğin tadını aldıktan sonra aklına gelince bile bir şeyler olur. Merdiven adım adım, sen tepeye zıplıyorsun. Evlilik için bence erken. Ama eminsen mutluluklar. Kocan sana her şeyi öğretir.

GÜNÜN SÖZÜ

Aklı küçümseme, hakkı inkar etme, kestirmeden gitme, kimseye namert dedirtme. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder