Hayal kurmak güzel ama...

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hayal kurmak güzel şey. Zaten insan da hayal ettiği sürece yaşar. Beğendiğiniz, hoşlandığınız biriyle ilgili hayaller kurmak, planlar yapmak size iyi gelebilir, mutlu edebilir. Ama her düşün gerçek olmayacağını bilin ki sonunda hüsrana uğramayın ve ruhunuzu incitmeyin.

BÖYLE SORU YOK!

Mastürbasyonu bırakacağım 20 yaşındayım, mastürbasyon yapmayı bırakma kararı aldım. Zararları nedir?

CEVAP

Vallahi de billahi de değerli okurum, sizler hayata birer dahi olarak atılıyorsunuz ama elinizden tutan yok. Araştırmacı doktor mu olursunuz, kimyacı mı yoksa yeni buluşlar mı yaparsınız bilmem. Merak, tüm buluşların motivasyon kaynağıdır. Yani ne yanıt vereyim diye düşünüyorken atalarımızın bir sözü gözümün önünde yanıp söndü. ‘Bir kuyudan ne kadar çok su çekersen kurur, hiç çekmesen de kurur.’ İşte formülü bulmuşlar. Uygulamak sana kalmış.

GÜNÜN SORULARI

Ufaklık uzar mı?

20 yaşındayım ama ufaklığın yaşımla ilgisi yok, boyu çok kısa. Bundan rahatsızım. Acaba ufaklığın boyunu nasıl uzatabiliriz?

Ufaklık demiş, bana değerlendirme fırsatı vermemişsin. Santimini yazsaydın da açsaydım anatomi kitabını, önüne serseydim. İçgüdülerime ve tıbbi bilgime göre senin ufaklık pencerenin kenarından başını uzatmış bakıyor, 10 santimi geçmiş. Bu nedenle yavrum, işin mi yok? Biraz derslerine çalış. Yoksa işine alış ve o konuda usta ol. Organ kendi bildiğini okusun. Uzaktan kumanda ile bu gemi batmasın, yeni yılda keyfimiz yerinde olsun.

Karım çok korkuyor

Yeni evlendim, penisim çok büyük olduğu için karım ilişkiye girmekten korkuyor. Ne yapmam lazım?

Değerli okurum, kimi büyük, kimi küçük diye yakınır. Kimse normali nedir bilmez. Büyükten kadın korkar ama korkutmamak senin elinde. Üzerine eli kasaturalı düşman gibi yürürsen elbette korkar. Küçük diyenler kendilerinden çekinirler. Aslında kasaturanız kılıç da olsa çakı da olsa irade düğmesine basıverin. Giriş kapısında pasaport misali denetleyiverin. Elinizdekini iyi kullanırsanız eşiniz aklınıza ve iradenize duacı olur.

1 dakikada boşaldım

23 yaşındayım, bekarım. Cinsel ilişkiye girdim ama 1 dakikada boşaldım. İkinci boşalmam 3 dakika sürdü. Sizce bu erken boşalma mı? Doktora gitsem dışardan bakıp anlar mı?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmadır. Heyecandan olabilir. Erken boşalmanın dışarıdan muayenesi olmaz. Tedavisi vardır ama evlilik koşullarında olur. Şimdilik olayı kendi haline bırak. Panikleme.

Bitecek mi?

18 yaşındayım. Çok boşalmak spermlerin bitmesine neden olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, spermler sürekli üretilir, bitmez. Bitmiyor diye bol kepçe kullanılmaz.

Cinsel isteğim artıyor

19 yaşındayım. Penisim arkadaşlarımınkinden küçük. Ne yapmam gerekiyor? Son 2 aydır cinsel isteğim sürekli artıyor. Dışarıda kimi görsem ilişkiye girmek istiyorum. Ne olur bana bir şeyler önerin.

CEVAP

Değerli okurum, önereyim de. Kilonu yazmışsın da ufaklığın boyundan ne haber? Sana göre küçük. Ya bilime göre, ya partnerine göre? İşte sorun burada. Karar merceği sen değilsin.

Vajinası çok büyük

28 yaşındayım. Nişanlımın vajinası çok büyük, ayrıca iç dudakları dış dudaklardan daha büyük. Bir çaresi var mı? Ameliyat olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, küçültülür ama bana göre ellemeyin. Her şeyin doğalı, öylesi daha iyidir. Çok takıntı yaparsanız uzmana başvurun.

Canım yanıyor

20 yaşında kızım. Sevgilimle düzenli bir cinsel hayatımız var. Ancak erkek arkadaşım bazen çok geç boşalıyor. Bu durum bana acı çektiriyor. Sizce bunun nedeni nedir? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, genellikle böyle oluyor. Ne yazık ki geç boşalmalara kesin bir çözüm bulamıyoruz. Kendini denetlemesin, fantezilerini yüksek dozda kullansın.

Dayanamıyorum

18 yaşındayım. Etekli bir kız gördüğümde kafamı çevirip bakıyorum ve gözümü ondan alamıyorum. Canım mastürbasyon yapmak istiyor. Sizce bu normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, arada bak ama çaktırmadan, ayıp etmeden. Arada bak ama bu bakmaları saplantı haline getirme olur mu? Mastürbasyon yapmayı düşünüyorsan tabii ki evine gider, arada bir yaparsın.

Kanama kaç gün sürer?

23 yaşındayım. Kız arkadaşım da 22 yaşında. Biz ilişkiye giriyoruz. Sevgilim hamile kalmaktan çok korkuyor. İçine boşalmazsam hamile kalır mı? Bir de kızlık zarı yırtılınca kanama kaç gün sürer?

CEVAP

Değerli okurum, vajinanın üzerine boşaldığınız zaman hamile kalma ihtimali vardır. Kızlık zarı kanaması başladığı anda da bitebilir ama bazen ara ile birkaç saat ya da 1 gün kanama olabilir.

Dalga geçti

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimizde bir türlü boşalamadım. Kız arkadaşım benimle dalga geçti. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir sorunun yok. Zamanı gelince, iyi ortamlar oluşunca ve sen alışınca makine tıkır tıkır işleyecek. Ayrıca da biraz geç boşalman ileride hem senin hem eşinin imdadına yetişecek.

Penisi büyütür mü?

18 yaşındayım. Acaba sık mastürbasyon yapmak penisi büyütür mü?

CEVAP

Değerli okurum, hayır efendim.

Hayal kuruyorum

23 yaşındayım. Birkaç aydır sertleşme problemi yaşıyorum. Sadece bir kızı hayal ettiğim zaman ve sabahları sertleşme oluyor. Kızlara ve kadınlara düşkünüm. Bu bir hastalık mı?

CEVAP

Değerli okurum, senin gözün, gönlün aç. Bedenin açlığı doyar ama gözünün açlığı konusunda bir şey diyemem. O güzelleri hayal etmeye devam et. Eskilerin deyimiyle ‘İnsan hayal ettiği sürece yaşarmış.’ Hiç olmazsa hayallerinle yaşadığından kırıntı mutluluklarını biriktir. Evlendiğinde kullanırsın. Tabii ki neyi, nerede kullanacağını bilmem koşuluyla.

Gebe mi?

21 yaşındayım. Sorunum 2 ay önce kız arkadaşımla birlikte oldum. 2 aydır adetinin geciktiğini söyledi. Hamile olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, belki, belki, belki. Çünkü psikolojik gebelikler de var. Doğal olarak genç kızlarda gecikmeler olabilir. Tabii gebe de kalabilir. İşte 3 belkiye 3 yanıt. Hemen bir gebelik testi yaptırın. Bir kadın-doğum uzmanı bakabilir. Ama bana soruyorsan gebe değil. Çünkü gebelikle ilgili öbür yan bulgulardan hiç söz etmiyorsun.

Saçlarım dökülüyor

20 yaşındayım. Günde 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum ve saçlarım dökülüyor. Sizce bende fazla testosteron hormonu mu var? Haftada kaç kez mastürbasyon yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, dediğin doğru. Hem hormonal nedenlerden hem de genetik ve beslenmeden kaynaklanabilir. Bu konuda çıkan yayınların ne derece etkili olduğunu bilmiyorum. En azından ileride dökülmüş bile olsa saç sorununu çözecekler. Kendine alış, saçsızlığın da bir çekici yanı olabilir. Ama asıl önemlisi mastürbasyonu haftada 3’e indir. Bilgi dağarcığını genişlet, sevecen ol ki seninle arkadaşlık kuran kız kolay kolay bırakmasın.

GÜNÜN SÖZÜ

Yanlış ve doğrunun keşiştiği noktalarda yanlış yön gösteren tabelalara dikkat. H.D.

Yazarlarımızdan

17 Nisan 2021, Cumartesi 07:01
17 Nisan 2021, Cumartesi 07:01
17 Nisan 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder