Her şey dengi dengine olmalı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aşk her yaşta farklı yaşanır. Bazen geçtiği kalpte sıcak gülümsemeler uygun olmadığında da derin izler bırakır, ruhu yaralar. İnandığınız, güvendiğiniz kendinize uygun kişiyle birlikte olun ki uzun soluklu mutluluklar yaşayın.

Yırtılması şart mı?

25 yaşında kızım. Nişanlımla birlikte oldum am kan gelmedi. Daha sonra baktığımda kızlık zarımda herhangi bir zedelenme olmadığını gördüm. İlişki sırasında esnemiş olabilir mi? Mutlaka yırtılması mı gerekir?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarın esnek. Sanıyorum yırtılmayacak. Senin anlayışına göre kızsın. İlişkiye girmişsin, bunun sonuçlarını önceden düşünecek, olan olduktan sonra sonuçları göğüsleyeceksin. Hadi bakalım kolay gelsin.

Zarar verir miyim?

24 yaşındayım, daha önce cinsel deneyimim var. Kendimi, sevdiğim insana saklamak istiyorum. Evlenmemize epey zaman var. Kendime zarar verir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, doğanın kuralları var. Sosyal yapının ve toplumun kuralları var. Bence beklemek pek yararlı olmaz. Ama bunun karşıtı “Hadi git, birilerini bul” demek de bana uymaz. Bunlar öyle sorular ki bıyık ve sakal gibi. Ama iç tepkilerinizle, zararsız dış ilişkiler bir uyum içinde doyuma ulaşırsa sanırım en doğrusu o olur.

Bozulmuş mudur?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Daha sonra sevgilim zarının bozulup bozulmadığını merak etti, üzüldü. Bunu nasıl anlarız?

CEVAP

Değerli okurum, sevgiline selamlarımı söyle. Hiç üzülüp tedirgin olmasın. Kızlık zarı bozulmadı.

Evlenince ne olur?

23 yaşındayım, ilk ilişkide hemen boşalıyorum. 10 dakika sonra ikincide tam olarak sertleşme olmuyor. İleride evlendiğimde bu sorun devam eder mi?

CEVAP

Okurum, evlendiğinde eşinin ikinci ilişki isteyip istemeyeceği belli değil, bu bir. Ancak evlilikte erken boşalma sorun yaratacağından o zaman tedavi edilir, bu da iki. Üçüncüye gelince neden 10 dakika sonra. Örneğin; 10 saat sonra değil?

Yaralar çıktı

20 yaşındayım, çok istekli ve doyumsuzum. Kız arkadaşımla günde 2-3 kere ilişkiye giriyorum. Kızın vajinasında yaralar oluşmaya başladı. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Okurum, ayıp ediyorsun. Siz nerede yaşıyorsunuz yahu? Bu yaşta hem kızın hem de kendi hayatını mahvediyorsun. Bu bir bakıma onun hayatını çalmaktır. Kız arkadaşınla evleneceksen bile yaptığın yanlıştır. Her şeyin zamanı, ritmi ve düzeni vardır. Bütün bunları duymamış olayım. İradene hakim ol.

Hamile kalabilir mi?

Kız arkadaşım var. Düzenli cinsel ilişkimiz var. Kız arkadaşımın adetinin 4’üncü günüydü. Adet döneminde hamile kalınmaz diye biliyordum. Bu nedenle içine boşaldım. Hamile kalma riski var mı?

CEVAP

Değerli okurum, bildiğin doğrudur. Şu anda yapılacak bir şey olmadığı gibi gereği yoktur. Huzurunuzu kaçırmayın.

Sütyen tutkum var

32 yaşındayım, meme ve sütyen tutkum var. Bir de günde 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bundan vazgeçmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, karşı cinsin herhangi bir organına ve eşyasına düşkün olmaya fetişizm denir. Bunların normal sınırda olanları makuldur. Memeye düşkün olman, sınırlarda değerlendirilebilir. Ama sütyene düşkünlüğün giderek beyninde yer ederse hem kendin hem de eşin çok sıkılır, mutsuz olursunuz. Mümkünse bu işi unut.

O kaçıyor, ben kovalıyorum

24 yaşında kadınım. 31 yaşında bir erkek arkadaşım var, 1.5 yıldır beraberiz. Ancak 10 günde bir ilişkiye giriyoruz. Yaş farkı sorun olabilir mi? Erkek arkadaşım çok ilgisiz, ilişki için sürekli peşinde koşmam gerekiyor. Ayrılsam mı?

CEVAP

Sevgili okurum, soruyorum, yavrum, neden kovalıyorsun o kadar? O ki isteklisin, erkek de kaçak güreşiyor. Siz 50 yıla imza atacaksınız. Acaba diyorum, davul dengi dengine vursa, bu dengi dengine vuran davuldan çıkan seslerle, etrafında doğacak çocuklarınız, anne-babalarınız omuz omuza verip bir halay çekseniz, bunun adı da mutluluk oyunu olsa. Ancak bu kaçıp kovalamaların beklenmedik sürpriz yanları vardır. Bu şartlarda evlenirsen ileride kaçan kim, kovalayan kim olacak, onu bilemem. Hayat sizin ve sürprizlerle doludur.

Orgazm olamıyorum

22 yaşında kızım, bakireyim. Mastürbasyon yaptığımda orgazm olabiliyorum. Ama sevgilimle orgazm olamıyorum. Onu memnun etmek için her şeyi yapıyorum, olmuyor. Birlikte olmayı o kadar arzularken orgazma varamamam beni çok üzüyor ve düşündürüyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili kızım, birçok kadının şikayetini dile getiriyorsun. Çünkü kadınların vajinal orgazm oranı neredeyse yüzde 50 dolaylarındadır. Sen klitoris orgazma alışmışsın. Kuşkusuz söylediklerinin de etkisi var. Kendini sıkıyorsun, sosyal ve psikolojik güvence içinde değilsin. Yani kızlık zarını kaybetmeme korkun da var. Ne de olsa ortam ya da yaptığın işi içine sindiremen gibi. Etkenler de rol oynar. Salt bunun için bir denemeye kalkmanı da önermiyorum. Kendini çok irdeleme. Ama frene bas. Sınırlarını iyi koru.

Hasta mıyım?

İki hafta önce bir hayat kadını ile birleştim. Bu benim ilk ilişkimdi. Kadının hastalıklı olup olmadığını bilmiyorum. Acaba hastalık kapıp kapmadığımı nasıl öğrenirim? Penisimde acı, ağrı, akıntı, kaşıntı yok. İki haftadır ıstırap çekiyorum. Bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, sakin ol yavrum. Bir doktora git, o senden test isteyecek, durum da ortaya çıkacak. Bana da durumu bildirmeyi unutma.

BÖYLE SORU YOK!

Olgunları beğeniyorum

21 yaşındayım. 30 yaş üstü kadınlar ilgimi çekiyor, normal mi? Kız arkadaşım var. İçimden ona dokunmak gelmiyor. Dokunsam da bir şey hissetmiyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP

“Normal mi?” diye sorarken sarsıldı okurum. Nasıl sarsıldı? Yer yarıldı, bir şeyler içine girdi, kulaklarındaki ses deprem dalgası gibi tüm bedenini sardı. Titre yavrum, içindeki safrayı dışarı at. Düğün masrafı, kız nazı yok. Tatili bol, kışlar yazlara göre çok kısa. Annen, teyzen yaşındakiler sana mantı açarlar. Belki bazıları cebine de harçlık atar. İnsan doğru yoldan saptı mı, sıradan şeylerle doymaz. Ancak ömrünün ortalarında bir de bakmışsın, önüne bir tas çorbayı koyacak kimse yok ortada. Anladın değil mi beni?

GÜNÜN SORULARI

1 yıl olmasa aramam

26 yaşındayım ve hiç kız arkadaşım olmadı, 5-6 kere geneleve gittim. Ancak 1 yıl gitmesem hiç cinsel ilişki aramıyorum. Bundan da rahatsızlık duymuyorum. Sizce bende bir gariplik var mı?

Değerli okurum, gariplik bu yaşta 6 kere geneleve gitmiş olmanda. Genelev, genç bir adamın ilk cinsellik deneyimini yaşayacağı en son yer olmalı, bunu hep yazıyorum. Bunun, kişinin kestiremediği ve bariz bir sürü travmatik sonucu olabilir. Bak, ağlarsan gözünün yaşını silmem, hiç kusura bakma. Bundan sonra, genelev ziyaretlerine son veriyorsun. Mahallene dön, akranların arasına karış. Kızlarla, konuşup arkadaşlık etmeyi öğren. Ben de seni böyle görmek istiyorum, doğru yolunda ve işinde.

Eski sevgilim ilişkiye girmek istiyor

20 yaşında kızım. Eski sevgilim beni ilişki için zorluyor. Böyle yaptıkca ben ondan soğuyorum. Benden soğuması için ne yapmalıyım?

Güzel kızım, hanım kızım, cancağzım. Ben bu işi hiç sevmedim. Bazı yılanları anımsadım. Kuyruklarını solucan gibi oynatırlar. Aptal kurbağalar solucan sandıkları kuyruğa yaklaşınca onları yutarlar. Senin arkadaş da oynatıyor. Senden soğuması için bana hareket rotası soruyorsun. Bana göre hayatından tamamen çıkar onu. Okuluna, ailene, arkadaşlarının arasına dön. Hayatına iyi bir yön ver.

GÜNÜN SÖZÜ

Kıskançlık ağaç kurdu gibidir, içinde yaşadığı organizmayı kemirir. H.D.

Yazarlarımızdan

27 Ekim 2021, Çarşamba 07:01
27 Ekim 2021, Çarşamba 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder