Her şey kararında kalsın

07 Kasım 2018, Çarşamba 05:01
AA

Kadın ve erkek evleniyor. Erkek istekli, cinselliği doyasıya yaşamak istiyor. Kadın ise endişeli, başına ne geleceğini bilmiyor! Kocası doymak bilmeyen kadın yoruluyor, cinsellik onun için görev haline geliyor, zevk almayı unutuyor. Beyler, her şeyi kararında bırakın, bir şey kaçırmazsanız.

BÖYLE SORU YOK!

Büyük kadınlar ilgimi çekiyor 23 yaşındayım, çok istekliyim ve ilgimi 30 yaşında üzerindeki kadınlar çekiyor. Acaba sorunum nedir?

CEVAP

Değerli okurum, gönül bu, tercih senden, nasihat ve bilgi benden. Ya bu kadın doğuruverirse? Böyle bir durumda babalığa hazır mısın? Oysa sen işin kolayını bulmuşsun. Kızlarda naz, eda, sonunda “Ne olacak halimiz?” yazan bir fatura önüne konmadan yola çıkmışsın. Buraya kadar olanlara sözüm yok ama yaş sınırını fazla zorladın. Çıkmaz sokaklarda bir anne aradın! Sanırım sonunda bir kayaya toslayacaksın. Sahipli bedenlerin topraklarına göz dikme. O topraklara yanlış tohumlar ekme. Tümü çalıya dönüşür, sonra ayağına dolaşır.

GÜNÜN SORULARI

Pişman oluyorum

20 yaşındayım. Bitmeyen cinsel açlığım var. Önüme gelenle birlikte oluyor, pişmanlık duyuyorum. Nasıl durduracağım bu açlığı?

Değerli okurum, şu önüne gelenler ne demek? Nerede? Otobüste mi, durakta mı? Markette kasa kuyruğunda mı yoksa hayalinde mi? Derdinin başında kaleminin mürekkebi bitti. Kalemler kutuda sıra sıra duruyorlar. Sen kızları kalemle mi karıştırıyorsun? Yoksa koyun sürüsünü mü düşünüyorsun? Sen de koç misali. Pişmanlık çukurundan ‘Hoca, tut elimden kurtar beni’ der gibisin. Nasıl durduracağım bu açlığı? Harçlığını keseceksin. Sonra yaptıklarından utanacaksın. İşte hepsi bu kadar.

1 aydır ses çıkmıyor

40 yaşındayım, 5 yıldır ilişkim var. Son 1 aydır sertleşmiyor. Nedenini bulamıyorum. İşim bitti mi? İlaç, vitamin hangisi çarem olur?

Değerli okurum, bitmedi dostum, sadece kısa bir süre ara verdi. Onun küçüklüğüne bakma. Dünyayı alttan altta, gizliden gizliye o yönetir. O gizli sığınağında sessiz iş görür. Yiyecek ve içeceklere bel bağlama. Onun yiyeceği zaten önüne geliyor. Şimdilik takma kafanı, onu kendi haline bırak. 2 aya kadar keyfi gelmezse önüne birkaç hap at. Düzelmezse üroloğun kapısını çal.

Eşim korkuyor

29 yaşındayım, yeni evliyim. Eşim penisimin büyüklüğü yüzünden cinsel ilişkiye girmeye korkuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, tıbbi yardım alacaksın. Sorunun çözülecek, haberin olsun.

Neden karımın isteği yok?

1 yıldır evliyiz. Cinsel ilişkimiz normal değil. Bu nedenle aradan aylar geçiyor ama onda istek olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, iş sana düşüyor; sen ne yapacak edeceksin karını cinselliğe alıştıracaksın. İşe ruhundan başlayacaksın. Ve onu kazanacaksın. Tekniğini çok iyi bilip öyle kullanacaksın. Asıl önemlisi zaman. Mutlaka sabırlı olacaksın. Bunların sonunda sonuç alamazsan, bir kere de uzmandan yardım isteyeceksin.

Çocuğum olur mu?

Günde 8-10 defa mastürbasyon yapmam ne gibi sorunlara neden olur? İleride çocuğum olur mu? Bir de mastürbasyon yaptıktan sonra idrara çıkmak ihtiyacı duyuyorum.

CEVAP

Değerli okurum, bunları bilirsen ne olacak? ‘Çocuk yapamazsın’ desem, paniğe kapılıp bu sefer onu kafandan atamayacaksın. ‘Mastürbasyon böyle bir sorun yaratmaz’ dersem günde 8-10’u, 14’e mi çıkaracaksın? Kısacası ılımlı, akılcı, dengeli yolda yürü ve gerisine doğaya bırak.

Utanıyorum

28 yaşındayım, cinsel organım 8 santim. Utandığım için ilişkiye giremiyorum. Mastürbasyon yaparken erken boşalıyorum. İlişkiye girdiğimde de erken boşalır mıyım? Ne olur yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, öncelikle antrenman şart. Erken boşalman tedavi edilebilir. Bu da genellikle evlilik koşullarında oluyor. Kilon fazla ise dikkat et! Hayatını düzene sok. Kızları bırak, evliliğe doğru git. Ama başka çözüm yolları arıyorsan bir de üroloji uzmanlarına sor konuyu.

Kızın sorunu nedir?

26 yaşındayım. Kız arkadaşım da 25 yaşında. 2 yıldır ilişkiye giriyoruz. Çoğu kez karnının ağrıdığını söylüyor. Penisim 15 santim. Büyük olduğunu düşünmüyorum. Acaba kız arkadaşımda mı sorun var?

CEVAP

Değerli okurum, bazı kızlar öyledir. Vajinada darlık ya da kısalık olabilir. Vajinitis türü iltihaplanma ya da da olabilir. Ayrıca kendini sıkabilir de. Çözümde zorluk çekilirken kızın da cinsel dünyası karışıyor. İleride cinsel mutluluğu yakalamakta zorlanıyor.

Acaba zevk alır mı?

28 yaşındayım. Nişanlım 26 yaşında. 3 yıldır cinselliği yaşıyoruz. Nişanlım “Cinselliği yaşamazsak aklıma bile gelmiyor” dedi. Evlenince nişanlım cinsellikten zevk alacak mı? Evliliği erteleyelim mi?

CEVAP

Değerli okurum, ‘Uzun zaman sonra evlenebiliriz’ cümlesi sizin için daha uygun. Buna rağmen o yolda yürüyün demek içimden gelmiyor. Zorla da güzellik olmaz, lafla peynir gemisi yürümez.

Hiç ilişkiye girmedim

23 yaşındayım ve hiçbir kadınla ilişkiye girmedim. Bu bir hastalık mıdır? Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, çekingenlik, acemilik, ortam bulamama, bir bakıma senin yetişme tarzın, belki de daha önemlisi kendine olan güvensizliğin. Her neyse. Zamanı gelmiş. Birleşmeye kendini hazırla. Bence dene.

Orgazm olamıyorum

23 yaşında, 7 aylık evliyim. Bir türlü orgazm olamıyorum. Mastürbasyonla orgazm oluyorum ama ilişkide olmuyor. Eşim erken boşalıyor. İkimiz de çok istekliyiz. İleride büyük sorunlar çıkar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, eşinin erken boşalması tedavi edilecek. Bu yüzde 50 avantaj sağlayacak. Senin orgazm sorununda da tekniğin önemi var. Ayrıntıları bir hekimle yüz yüze gelerek öğrenebilirsin. Ama iç güdüleriniz ve yetenekleriniz birçok şeyi halletmenize yeter. Kendini yargılama. İş o zaman daha çok zora girer. Zaman lehinize işleyecek, en azından ruhunu yorma.

Büyütücü işe yarar mı?

21 yaşındayım. Penisim 7 santim. 6 yıldır tedavi görüyorum ama gelişme yok. Acaba büyütücü haplar işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, büyütücü işe yaramıyor. Olayın derinini ve nedenini bilmiyorum. Gittiğin uzman arkadaşım ne dediyse onun sözlerine uy. İçinize sindiremedinse bir başka üroloji ve de endokrinoloji uzmanına başvur. Bir çözüm önerecektir.

Bozuldu mu?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla cinsel ilişkide bulundum. Birkaç damla kan geldi. Sizce kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, büyük olasılıkla bozuldu. Belki tam yırtılma olmadı, zedelenme söz konusu. Yırtılan yer kaynamaz. Ama yeniden kanama şansı olabilir. Şu anda yapacağın bir şey yok. Beklemede kal.

Ameliyatla büyür mü?

33 yaşındayım, penisim 9 santim. Sevgilimi mutlu edemeyeceğim diye korkuyorum. İnternette araştırdım. Penis büyütücünün yararı olur mu? Ameliyatla ne kadar uzar?

CEVAP

Değerli okurum, şu boy meselesine değinelim. Sadece ameliyatla belki 1-2 santim uzar. Eşinin mutluluğu, senin hormonal sistemin, duyguların, bu konudaki tecrüben önemli bir rol oynar. Her neyse böyle hayati bir konudaki kesin karar, bir uzmanla bire bir konuşup ona görünmendir.

GÜNÜN SÖZÜ

Duygunun aşkla beslenmediği ortamlarda ilişkiler günübirlik çıkarlara dayalıdır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.