İkinciye ne gerek var

23 Nisan 2014, Çarşamba 05:00
AA

Yeni evlenenler kavuşmanın heyacanıyla rekora koşmaya çalışıyor. Sayıları çoğaltmanın yollarını arıyor, bir türlü tatmin olmuyorlar. Hanımlar, beyler bir gecede ikinci, üçüncü ilişkinin kimseye faydası yok. Aşırıya kaçıp bedeni boş yere zorlamayın...

BÖYLE SORU YOK !

İlişkiden soğuyorum

22 yaşındayım, ilişki sırasında soğuyorum ve canım istemiyor. Sizce sorun ne?CEVAP
Sevgili okurum, sorunun adını koymak kolay da nereden kaynaklanıyor ona bir bakalım. Önce partnerini masaya yatıralım. Biraz aceleci, biraz bencil bir yapılanması var. Aklı fikri bir an önce sonuca ulaşmak. “Ruh istemem” deyince beden de ona uydu. Olan bu. Bekarsan evlenince, eşinle birlikte bir uzmandan yardım alacaksınız. Uzman yıkama yağlama görevi yapacak, var olan değerleri gözden geçirecek ve mutlu bir ömür umarım böyle geçecek.

5 saatte 6 kere boşaldım

21 yaşındayım. Gecede 6-7 kere ilişkiye girenler olduğunu öğrenince denemeye karar verdim. Mastürbasyon yaparak 5 saatte 6 kere boşaldım. Sizce bir kadınla birlikte olurken de bu kadar uzun sürer mi? RUMUZ: ASLAN PARÇASICEVAP
Dur dur, yavaş ol değerli okurum. Ya sen sayı saymasını bilmiyorsun ya da dayak yememişsin. Bu deyim bir hikayeden kaynaklanır. Bizim dayakla işimiz yok. Ama biraz kulak çekme durumları da oluyor yani!!! Boş bırakıversek sizin cephedeki rekor avcıları 30’a falan çıkacak. Nasıl olsa gören, bilen, tanık yok. Neredeyse avcı palavralarını da geçtiniz. Başka merak edilecek şeylere de kafa yorsanız diyorum. Taşı bıraktığınızda dünya onu çekiyor, taş düşüyor. Taş da dünyayı çekiyor mu, ne dersin? 5 saatte 6 kere boşalmışsın. Sen söyle kulağını mı çekeyim yoksa rekor diye madalya mı vereyim?


Gülünce hayatımız cehenneme döndü

Erken menopoza girdim. İsteksizlik de başladı. Kocamla birlikte olurken canım yandığı için istem dışı gülme krizine girdim. O günden beri hayatımız resmen cehenneme döndü. Uzmana gitmeyi kocam kabul etmiyor. Acaba tek başıma bu işin üstesinden gelebilir miyim?

CEVAP Sevgili okurum, eniştemize kızdım vallahi. Evlilik için iyi günde, kötü günde, sağlıkta, hastalıkta birlikteliğe söz verilirken kederli günlerde de ortaklık vardır. Ne olmuş yani güldüysen? Onun da yapacağı akıllıca şey gülmekti. Öyle yapsaydı bu sefer belki sen “Ne var da gülüyorsun? Biz burada ayı mı oynatıyoruz” derdin. Böylece ödeşmiş olurdunuz. Güle oynaya işinizi bitirirdiniz. Siz cennete kesilen biletle cehennemin kapısına dayanmışsınız. Adamın alınmış. Neyse, sen onu espriye boğ, “Vallahi artık acımıyor, acırsa kesip atarım feda olsun. O zaman da ne sana ne bana yarar” de.

************************************

İlişkiye giremiyorum

24 yaşında, 4 aydır evli kadınım. Eşimle severek evlendik. Ama bir türlü ilişkiye giremiyorum. Çok korkuyorum ve kendimi çok kötü hissediyorum. Vajinismus muyum?

CEVAP Sevgili okurum, teşhisini koymuşsun. Eşine buradan sevgi ve selamlarımı söyle. Asla seni hırpalayıp gönlünü kırmasın. Biraz sabredin. Alışın birbirinize. 2 ay sonra hâlâ birleşme gerçekleşmemişse olay çözülecek.

Kanama tahriştenmiş...

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla üzerimizde kıyafetler varken sürtünme yoluyla birlikte olduk. 2-3 gün sonra akıntıyla beraber kan geldi. Doktor muayene etti, kızlık zarının durduğunu söyledi. Kanama tahriştenmiş. Muayene ile kızlık zarı görülür mü?

CEVAP Sevgili okurum, doktorun dediği yüzde 100 doğrudur. İster sürtünmelerle zar bozulmaz. Kızlık zarı zaten seni muayene ettiği gibi edilir. Gönlünü rahat tut. Kale kapısı gibi sağlamsın.

İkincisi neden olmuyor?

26 yaşındayım, 1 yıllık evliyim. Eşim de ben de çok istekliyiz. Gecede 3- 4 defa birleşmek istiyoruz. Ama birinciden sonrası mümkün olmuyor. Ne kadar ara verirsek verelim ikinciyi yapamıyoruz. Daha fazlası için ne yapabiliriz?

CEVAP Değerli okurum, bulmuş da bunuyorsunuz. Daha 50 yıl aktif cinsel yaşamınız olacak. Bu acele ve oburluk neden? Her gün birleşme bile fazla. Çünkü bedenin biyolojik bir ritmi vardır. Bu ritim fazla zorlanmamalı. Doğanın size verdiği en büyük armağanı elinizin tersiyle itiyorsunuz. Aman dikkatli olun.

Zevk almıyorum

Evleneli 1 yıl olmasına rağmen acı çekiyorum. Hiç zevk almıyorum. Acaba bunun sebebi ne olabilir?

CEVAP Değerli okurum, acını yok ederiz. Kasılıyorsun yani yarı vajinismus. Böylece ilk engel aşılır, acı ortadan kalkınca zevk ardından gelebilir, orgazmı yaşayabilirsin. Ama bu ikinci söylediğim kesin değil. Engel kalkınca yani salatandaki acı biberler yok edilince salatayı zevkle yiyebilirsin diye düşünüyorum.

Kız mı, değil mi?

27 yaşındayım, evlenmek üzereyim. Kız arkadaşım küçükken vajinasına vurmuş ve kan gelmiş. Acaba kız mıdır?

CEVAP Değerli okurum, diyelim ki kız değil. Ne suçu var? Bir kaza geçirmiş. Bunun niye sorguluyorsun? Ahlakı iyi ve seni seviyorsa sorun yok. Bu kız benim olsa asla seninle evlendirmezdim. Aklını başına topla. Bir bardak suda fırtınalar koparma. Dışarıdan vurmakla kızlık zarı yırtılmaz. O hâlâ kız.

Neden orgazm olamıyor?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla beraber olduğumda ben boşalırken, kız orgazm olamıyor. Nedeni ben miyim?

CEVAP Sevgili okurum, bırakın kızları kadınların çoğu evliliklerinde bile orgazm olamıyor. Bu durum erkeklerle ilgili değil. Kadınların cinsel organı, doğuma programlanmış. Bu nedenle ilk 2 santimetreden sonraki bölümü duyarlı değil. Orgazmı sorunu zaman içinde aşılır. Bunun da ortamı evlilik koşuludur. İlişkilerinde tedirgin olacağınız bir yan görmüyorum.

Kız cinsel ilişkiye girmek istiyor

16 yaşındayım. Kız arkadaşım var ve ilişkiye girmek istiyor. Ben çok korkuyorum çünkü penisim 5 santim. Penisimi nasıl büyütebilirim?

CEVAP Sevgili yavrum, senin annen baban yok mu? Ya da bir büyüğün, akıl danışacağın bir yakının. Hemen onlarla konuş. Seni bir üroloji ya da endokrinoloji uzmanına götürsünler. Önce organik bir bozukluk var mı yok mu o aransın. Seninle ilişkiye girmek isteyen kız arkadaşına da “İkimiz de daha yaş olarak hazır değiliz” diyerek bir olgunluk yap ki geleceğiniz kararmasın.

Çok canım acır mı?

Kızlık zarım bozulurken canım çok acıyacak mı? Eğer acıyacak ise nasıl bir önlem veya yöntem uygulanabilir?

CEVAP Sevgili okurum, kızlık zarın bozulduğu zaman çok acımayacak. Derin nefes alıp sakin olursan belki hiç acımayacak. Bu biraz erkeğine bağlı.

Fazla mastürbasyon yüzünden mi?

16 yaşındayım. Acaba mastürbasyonla sivilce arasında bir ilişki var mı? Çok mastürbasyon yapmam sivilcelerimi çoğaltır mı? Ne yapmalıyım?

CEVAP Değerli okurum, mastürbasyonla sivilce arasında bir ilişki yok. Kükürtlü sabunlarla yüzünü günde 2-3 kez yıka. Sivilcelerini sıkma. Ceviz, çikolata, fındık, çilek, yumurta gibi gıdalara yememeye çalış. 6 ay sonra sivilcelerin devam ediyorsa ve onlardan kurtulmak istiyorsan bir cilt hastalıkları uzmanına görün.

GÜNÜN SÖZÜ: Sevgi okyanusta gemi gibidir. Dümen her zaman sizin elinizde değildir. H.D.

13

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.