Israr etmek işe yaramaz

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çoğumuz ilk geceden sadece kadınların korktuğunu sanıyor. Oysa ilk geceden erkekler de korkar. Hele tecrübesiz erkekte, heyecan ve korkudan sertleşme bozukluğu görülebilir. Tıpkı kadın gibi erkek de kendini hazır hissetmeyebilir. Bekleyin, ısrarcı olmayın.

Ağrı oluyor

23 yaşında kızım. 3 yıldır bir erkek arkadaşım var. Bir yıldır ilişkiye giriyoruz. Ama cinsel organımda çok ağrı oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, sanırım senden kaynaklanıyor. Orada bir olay var mı yok mu kadın doğum uzmanı görmeli. Sorun yoksa o ağrıyı gideririz.

Zevk uçup gidiyor

24 yaşında, nişanlı kızım. İlişkiye girdiğimizde nişanlım hemen boşalıyor. Zevk alamıyorum. Evlenmek üzereyiz. Bu durum ileride sorun yaratır diye korkuyorum.

CEVAP

Sevgili yavrum, evlendikten bir süre sonra durumda kendiliğinden bir değişme olabilir. Erkek arkadaşının erken boşalması var. Ancak bu da tedavi edilebilen bir sorun. Gerekirse onu düzeltiriz.

Biter mi?

Çok ilişkiye girip boşalmak spermlerin bitmesine neden olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, spermler sürekli üretildiğinden bitmez. Ama bitmiyor diye de bol kepçe kullanılmaz. Bunu böyle bil. Yolunu ona göre bulmaya çalış.

Hamile kaldım mı?

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, üzerime boşaldı ve menisi cinsel organıma aktı. Arkadaşlarıma sorduğumda, “Bir damla da olsa hamile kalmak için yeterlidir” dediler. Bu doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, o ihtimal çok zayıf. Bu konu üzerinde kafa yormaya değmez. Bana göre hamile kalmadın. Hiç dert edinme. Ama insanız, bu sperm denen ufaklıklar çok asi ruhlu, akılsız varlıklar. Bazen yolunu şaşırıverip yumurtaya doğru yol alırsa korkulan şeyler oluyor ama normal bir arabaya binince yanlış bir rotadan da kaza olabiliyor. Senin sorunun gerçekleşme ihtimali, bir arabanın kazaya uğramasından daha az. Keyfine bak.

Evliliği erteliyorum

27 yaşındayım. Günde birkaç kez mastürbasyon yapıyorum. İki defa ilişkiye girmek istedim ama başaramadım. Yakında evlenmeyi düşünüyorum, sırf bu yüzden evlilik tarihini erteliyorum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, evleneceksin. Bunun kaçışı yok. Çocukların olacak. Bütün evliliklerde genelde ilk günler sorunlu geçer. Sen de bu sorunları yaşayacaksın. Örneğin; bir arabanın rot balans, gaz ayarı yapıldığı gibi sistem kendini ayarlayacak. Ondan sonra 50 yıl o araba tıkır tıkır saat gibi hizmet edecek. Gözünde büyütme.

Küçük buluyorum

20 yaşındayım. Penisim çok küçük, 13 santim. Bunu büyütmenin bir yolu var mı?

CEVAP

Değerli okurum, zaten büyümüş büyüdüğü kadar. Büyütmeye gerek yok.

Korkuyorum

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum. Ama korkuyorum. Çünkü penisim küçük. Bunalıma girdim. Penisimin boyu sadece 11 santim. Büyütücü de denedim ama olmadı. Başka çaresi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, senin penisin boyu küçük değil. Yaşın küçük. Nereye koşuyorsun? Şimdilik bu düşüncelerini biraz tatile çıkar. Biraz daha olgunlaş. Her şeyin bir zamanı var.

Erken boşalıyorum

22 yaşındayım. Sevgilimle çok güzel bir birlikteliğimiz var. Ama ben ilişkiye girince çok erken boşalıyorum. Bu da moralimi bozuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, tedavi olman gerekiyor.

Sevgilim hamile mi?

Uzun süreli bir ilişkim var. Sevgilim adet görmedi, tam 29 gün oldu. Hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, bu gibi durumlarda kesin bir şey söylemek zor. Her an sürprizler olabiliyor. Eğer gebe kalmışsa elden gelen bir şey yok. Durumu daha sonra değerlendirirsiniz. Çok tedirginseniz gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Penisim çok uzun

24 yaşındayım. Penisimin boyu çok uzun. Karım artık benimle ilişkiye girmek istemiyor. Karımdan boşanmak üzereyim.

CEVAP

İyi yapıyorsun değerli okurum. Karar vermişsiniz, boşanmak üzeresiniz ya da boşanıyorsunuz. Rahat bırak kadını. Her gün bu işkenceye can mı dayanır? Amma eşinden vazgeçmek istemiyorsan cinsel birleşme sayını haftada 1-2’ye indiriverirsin. Onun istediği zamanı ve pozisyonları seçersin.

İlişkiye giremedik

32 yaşındayım, 20 günlük evliyim. Karımla henüz ilişkiye giremedim. Bunun sebebi de penisim. Çünkü sertleşme olmuyor. Tam ilişkiye girecekken sönüyor. Cinsellikten soğudum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, birçok erkeğin başına gelir böyle şeyler. Heyecan, önyargılar bu olayı tetikler. Kadının korkusu ve rahat duramaması da üzerine tuz biber eker. Bir süre daha birbirinizi kırmadan deneyin. Ama sonuç alamazsanız kesin çözümü var. Bunu bilin. Kesinlikle birbirinizi incitmeyin sizden ricam bu.

Boşalmak kötü mü?

18 yaşındayım. Hemen her gün boşalıyorum. Kendimi frenlemeye çalışıyorum, o zaman da tuhaf rüyalar görüyorum. Her gün boşalmam gelecekteki cinsel hayatımı kötü etkiler mi?

CEVAP

Değerli okurum, bu konuda duyarlı ve cinselliğe düşkün birisi olduğun anlaşılıyor. Tabii bazı frenler gelişmeli. Araba bile olsa fazla hıza yıpranır. Aslında senin her gün mastürbasyonuna göz yumacağım ama içimden gelen ses, ‘Şunu gün aşırıya indiriversen’ diye beni uyarıyor.

BÖYLE SORU YOK: Dokununca boşalıyorum

18 yaşındayım. Kız arkadaşıma temas ettiğim zaman boşalıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, ne yapacaksın? Demek ki kız arkadaşına dokunmayacaksın. Kızla buluştuğun zaman şöyle bir metre aralıkla oturacaksın. İçinden bir dalga ona yaklaş diye kabaracak. Yalnız dalga kabarsa ne iyi sorun yok. Ama başka kabartılar olabilir. Sen onlara uyup sakın sosyal mesafeni bozma. Okurum, heyecanlısın, gençsin, tutkulusun. Alışacaksın. Yanında otururken cinselliği düşünmez, aşk iksirinize dünya gerçeklerini eklerseniz her şey yoluna girer. Büyüyüp heyecanların azaldığında erken boşalma bitecek. Evlendin, erken boşalma sürüyorsa tedavi edilecek. Bulmuşsun güzel kızı, ürkütme.

GÜNÜN SORULARI

Kuşum eskisi gibi değil

24 yaşındayım. Bir sene önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oldum. Benim kuşum eskisi gibi ötmüyor. Bir de boynunu büktü. 12 yıldır mastürbasyon yaparım. Mastürbasyonla ilgili mi?

Okurum, bu telaş niye? Kuş alıştığı yemden başkasını yemez. O alıştığı, günlük mönüsünü istiyor, “Aramıza başkasını sokma” diyor. Tabii kızı kıskanıyor ve küsüyor. Küsen ne yapar? Küstüğünün yüzüne bakmaz. Damarında kanı donar ve akmaz. Bu nedenle boynu büküldü. Geçmişte çok çile çekti, savrulup döküldü. Çünkü sen sayıları artırmış, onu çok hırpalamışsın. Okurum, her şey düzelecek, bir süre sonra normale dönecek.

Hep hayal kuruyorum

30 yaşındayım ve evliyim. Eşim 21 yaşında. Karımla her gece seks yapıyorum ama gördüğüm her güzel kadınla da birlikte olmak istiyorum. Ne yapabilirim?

Okurum, gözler o işe başlamış zaten. Bir gün bir yerde sınır aşılacak. Eşin olacakların farkında değil. Sonra sende su koyuvermeler başlayacak. Yengem tedirgin, sebebi kendinde arayacak. Krem ve parfümünü değiştirecek. Daha çok kuaföre gidecek. Sevdiğin yemekleri daha çok yapacak ama nafile. Okurumuza dışarıdaki tatlı mama evdeki bal börekten lezzetli gelecek. Bir bela da gelirse başına sakın ağlama.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşkın dili, yüreğin gülünün can suyudur. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder