Israr etmeyin, korkuyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlk gece konusunda tedirgin olan sadece kızlar değil. Erkekler de endişeli. Tecrübesiz erkek için zor olan o gecede heyecandan sertleşme bozukluğu yaşanabilir. Erkek kendini hazır hissetmeyebilir. Bekleyin ve ısrarcı olmayın.

Neden orgazm olamıyorum?

22 yaşında kızım. Sevgilim 24 yaşında. Bir yıldır ilişkiye giriyoruz ama ben orgazm olamıyorum. Sevgilime yalan söylüyorum. Nedir benim sorunum?

CEVAP

Sevgili okurum, yola devam ettiğine göre, tempoyu düşürme, aynen yürü. Günün birinde umarım öyle olur evlenirsiniz. Eğer orgazm sorunu yaşarsan kızım, bunca bilge hoca ona bir çare bulur.

Zarı bozuldu mu?

20 yaşındayım. Kız arkadaşım adet görürken sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sevgilimden epey kan geldi. Acaba kızlık zarı bozuldu mu yoksa adet gördüğü için mi o kadar kan geldi?

CEVAP

Değerli okurum, akla yakın olan adet gördüğü için daha çok kan gelmiş olması. Bekleyelim, dua edelim, hayırlısı olsun.

Yetersiz buluyorum

19 yaşındayım. 1.72 boyundayım ve 105 kiloyum. Penisim 10 santim, onu çok yetersiz buluyorum. İnternette satılan cihazlardan alsam işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, hemen, hemen, hemen kilo ver. Cihazdan asla medet umma. Eğer 70 kiloya inersen penisini ölçtüğünde 14 santim olduğunu hayretler içinde göreceksin.

Kızlar çok isteksiz

18 yaşındayım, bir kızla ilişkiye giremedim. Genelevlere de gitmek istemiyorum. Kızlar benim karşımda hep isteksiz duruyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Yavrum, kızların ne yapmasını bekliyordun? Bana ne yapmalıyım diye neden soruyorsun? Bu bir ruh alışverişidir. Senin ruhunun ya da kimliğinin cinsel içeriği kızların piyasasında fazla değer bulmamış. Kendini yani malını, ruhunu, bedenini ve bilgini kaliteli hale getir. Sana gerek kalmaz, alıcısı seni bulur.

Başkasıyla mı oldu?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1 yıldır ilişkiye giriyoruz ama hiç kan gelmedi. O eve gittiğinde iç çamaşırında 1-2 damla pembemsi bir leke olduğunu söyledi. Acaba neden kan gelmiyor? Daha önce biriyle ilişkiye mi girdi?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 damla kan geldiğini kız sana söylemiş. Neden yalan söylesin? İleride onunla evlenme ihtimalin bana göre çok zayıf. Evleneceksen, tamam. Ama evlenmeyeceksen ben onun kızlık zarının bekçisiyim. Bu haksızlık olmuyor mu? Kaldı ki ben kızın dediğine inanıyorum, kanamış. Esnekti ya da çok az kan geldi. Siz fark etmediniz.

Hamile mi?

18 yaşındayım. Kız arkadaşım da 18 yaşında. Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Onun vajinasına çok az meni geldi. O akşam adet gördüğünü söyledi. Sizce gebe kalma ihtimali var mı? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yok oğlum yok. Arkadaşın gebe değil. Bu konuda dikkatli olun.

Zara bir şey olur mu?

19 yaşında kızım. Sevgilimle 3 aydır sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Üzerimizde pantolonlarımız oluyor. Acaba darbelerden dolayı zarım bozulur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı yerinde duruyor. Böyle devam eder, sınırı aşmazsanız da duracak.

Sertleşmiyor

İki haftalık evliyim. Karımla henüz ilişkiye giremedim. Bunun sebebi de penisim. Çünkü sertleşme olmuyor. Tam ilişkiye girecekken sönüyor. Cinsellikten soğudum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, birçok erkeğin başına gelir böyle şeyler. Heyecan, önyargılar bu olayı tetikler. Kadının ilk gece korkusu ve rahat olamaması da üzerine tuz biber eker. Bir süre daha birbirinizi kırmadan deneyin. Ama sonuç alamazsanız kesin çözümü var. Bunu bilin. Kesinlikle birbirinizi incitmeyin sizden ricam bu.

Yaşım genç

23 yaşındayım ama ilişkiye gireceğim zaman sertleşme olmuyor. Niye böyle?

CEVAP

Değerli okurum, heyecan, korku, kendi kendine yarattığın kuşkular. ‘Acaba yine sertleşmezse?’ gibi düşünceler bir tür alışkanlık yapıyor. Hiçbir şeyin yok. Olumlu ortamda kendiliğinden düzelecek. Çok üzerine düşme.

Adetim gecikti

21 yaşında kızım. Geçen ay erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. İki gün sonra adet gördüm. Bir daha da ilişkiye girmedik. Ancak bu ay adetim gecikti. Gebe miyim?

CEVAP

Kızım, adetin gecikmesi psikolojine bağlı. Yüzde 99 gebe kalmadın. Bu iş kapalı kutu bilmece gibidir. Şimdilik rahat et. Ama bir ay sonra adet görmezsen test yaptır.

Hemen ateş alıyor

21 yaşındayım. Günde 5 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu ileride sorun yaratır mı? Bir kız görünce benimki hemen ateş alıyor.

CEVAP

Oğlum, senin tabanca ileride paslanıp tutukluk yapınca “Ne ettim ya” diyeceksin. Güzel eşini gözün görmeyecek. Tuvalete koşup mastürbasyon yapacaksın. Gerisi sana kalmış. İster devam ister geleceğini hesaba katarak iradeni kullan.

Sürekli ereksiyon halinde

18 yaşındayım. Penisim hep ereksiyon halinde. Çok sık mastürbasyon yapıyorum. Bir de penisim 13 santim. Arkadaşlarımınki daha büyük. Sizce bende problem mi var?

CEVAP

Okurum, hiçbir şeyin yok ve gayet normalsin. Mastürbasyonu azalt, boyuna, posuna değil, işlevine bak. Bunun için dengelerini kur. Kuyudan fazla su çekme, hiç çekmemezlik de yapma.

BÖYLE SORU YOK!

Kızlar korkup vazgeçiyor

20 yaşındayım ve çok yakışıklıyım. Her istediğim kızla ilişkiye girebiliyorum. Ama penisimi görünce hepsi korkup vazgeçiyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, olur böyle şeyler. Her şey i dört dörtlük olacak değil ya. Bir de kızların kaçmayacağı boyutta olsaydı gözümüzün yaşı dinmez, aileler ne kadar üzülürdü değil mi? Aman yavrum, ne hayal bu? Varlığın değil, hayalin bile onların ırzını zedeler.

Öyle bir havaya girmişsin ki senden daha üstünü yokmuş gibi hareket ediyorsun. İyi ki aşağıda fren var. Merak ettiğim kızlar seni sokakta bulup kapıdan geçerken içeri mi alıveriyorlar yoksa yollarını mı gözlüyorlar? Biraz kızlarımıza haksızlık ediyormuşsunuz gibi geliyor bana. Bu konuda benim yardımım olamaz. Bunu küçültemiyoruz.

GÜNÜN SORULARI

Kız sürekli sevişmek istiyor

Kız arkadaşım sürekli sevişmek istiyor. Günde 10 kere falan birlikte olmak istiyor. Ben çok yoruluyorum. Ne yapmam gerekiyor? İlişkiyi daha az istemesi için ne yapmam lazım?

CEVAP

Okurlarım size soruyorum, bu kızcağızı ne paklar? Ben “10 kere falan” istemesine takıldım. Peki kızın işi var mı? Varsa devam ediyor mu? Yoksa kızımız yorgunluktan istifasını mı bastı? Peki yavrum ya sen? Yorgunluktan kötürüm gibi yatakta mı yatarsın işe gitmek yerine? Her birleşmeye hazırlık, birleşmenin kendisi, soluklanma, duş falan filan... Yarım saat desen, işte olur sana 5 saat en iyisinden. Sevgiline sor bakalım buna ne der? Nerede, hangi zamanda, hangi parayla? Yavrum, beni iyi dinle, bu işin sırrı sayıda değil, nitelikte.

Sevgilim rahatsız

Erken boşalıyorum, sevgilim bundan çok rahatsız. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, oldu mu ya. Bir şak şak, bir tak tak, oldu bitti. Ne anladı zavallı sevgilin bu işten? Hiçbir şey. Rahatsızlığı bundan, haksız da değil. Okurum sanki senin için pek bir rahatsızlık yaratmıyor gibi sormuşsun sorunu. Olsa da olur olmasa da olur gibisinden. Olmaz böyle şey. Sağlıklı bir cinsellik için iki tarafın birlikte ve karşılıklı zevk alması gerekir. Erken boşalma çok sık rastlanan ama çözümü de bir o kadar kolay olan bir problem. Zaman kaybetme, tedavi ol.

GÜNÜN SÖZÜ

Nankör vicdan azabını yapay bir iyilik kimliğiyle susturmaya çalışır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder