Kadın umduğunu bulamıyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkeklerin yakındığı erken boşalma eşlerini de yıpratıyor. İstekle ilişkiye başlayan kadın erken boşalma yüzünden beklediğini bulamıyor. Böylece cinsellikten ve erkeğinden soğuyor. Beyler, geç kalmayın, tedavi ediliyor.

Nasıl öğrenirim?

28 yaşındayım. Yakında evleneceğim. Nişanlımın kız olup olmadığını ilk gece nasıl öğrenirim? Esnek zarı beni tedirgin ediyor. Bunu kesin olarak öğrenme yolu var mı?

CEVAP

Değerli okurum, kıza haksızlık etme, sonra bu işin altından kalkamazsın. Nişanlının hayatı boyunca gözü gibi koruduğu, çok değer verdiği namusunu paspas yapamazsın. Bazı durumlarda doktorlara sorabilirsiniz. Ben doktorum, bana inanmalısın, çünkü nişanlın kız.

Azalır mı?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla her gece ilişkiye giriyoruz, ikimiz de çok istekliyiz. Acaba evlendikten sonra da aynı hızda devam eder miyiz yoksa azalma olur mu?

CEVAP

Okurum, sana kalmış bir iş. Keyif senin. Ama bilgi benim. Tabii ki zamanla azalır

Nasıl küçültürüm?

21 yaşındayım. Penisim çok büyük, kimse benimle ilişkiye girmek istemiyor. Bu yüzden kız arkadaşımla ayrıldık. Penisimi tıbbi yollarla küçültmenin yol var mı?

CEVAP

Değerli oğlum, küçültemezsin. Al sana büyük penis. İster kullan ister yanında yat. Ama bir santim bile kesip at olmuyor.

Orgazm olamıyorum

20 yaşında kızım. Ben orgazm olamıyorum. Orgazm olursam ne hissederim?

CEVAP

Sevgili yavrum, genç kızların kendisini tanıması gerekir. Yani kendilerini keşfetmeleri iyi olur. Orgazm, bir yaz sıcağında susuz kaldığınızda bir bardak buzlu limonata içerken damak zevkini almak gibidir. Yarıda kesersen olmaz. Bir doyum noktasında bardağı yerine koyarken insan bir oh der. İşte bu oh diyebilmektir orgazm. Bunun üzerine bir bardak daha verseniz içemez. Senin takıldığın nokta sürekli kendini denetlemen. Böylece konsantrasyon bozuluyor. Rahat ol yeterli.

Kaç kez olmalı?

26 yaşında kadınım. Erkek arkadaşım 32 yaşında. Dört yıldır birlikteyiz. Erkek arkadaşım sekse ilgi duymuyor. Televizyon ve bilgisayar başından kalkmıyor. Hayatımızda ön sevişme, tatlı konuşmalar yok. Bizim haftada kaç kez ilişkiye girmemiz gerekir? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bu ilişki soğukluk dönemine girmiş. Hafta 1-2 kez seks normaldir. Ama erkek arkadaşın sekse zaman ayırmıyorsa sanırım soğuk ve acemi biri. Üstüne gitmeden biraz daha onu testten geçir. Bu ilişki biraz uzamış, ya bitmeli ya da evlilik olmalıydı. Her ikisinde de kritik bir noktadasın. Yaşını geçirmeden anne olmaya bak.

Konuşurken boşalıyorum

40 yaşındayım. Bir kadınla konuştuğum zaman telefonda bile olsa boşalıyorum. Ama evli olduğum halde ilişkiye girdiğim zaman zevk alamıyorum. Ne olur derdime bir çare bulun. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, akıl uçmuş. Artık evlilikten bıkma noktasına gelinmiş. Erken yaşta olmuş. Kızlar cıvıl cıvıl, hoş ve güzeller. Senin ruhun da kelebek gibi. Sevgili eşinin ne suçu var, anlayamadım. Bak yavrum, sen şu anda sonbahara girmek üzeresin. Bari bu sonbaharı iyi kullan. Yani emeğinin meyvelerini topla. Çocuklar nerede, ne yapıyor? Koş eşinin elinden tut, bu akşam sofrayı sen hazırla. Pişmanlık duy. Sevecen kal. Bari o duyguya doyur kadınını.

Kız mıyım, değil miyim?

20 yaşında kızım. Geçen yıl erkek arkadaşımın penisi vajinanım ucuna değdi ve hiç acı hissetmedim. Şimdi bana “Sen kız değilsin” diyor. Bir ay sonra başkasıyla sözleneceğim. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Okurum, kızsın. Ama kızlık zarı kanar mı, kanamaz mı bu bilinmez. Esnek olabilir. Sen bunları dert edersen evliliğin tadını çıkaramazsın. İleriki yıllara da olumsuz başlayabilirsin. En azından iyi ve güzel şeyler düşün. Yaşadığın olayı unut. Ondan bir zarar görmemişsin. Kanama da olmamışsa suçlu gibi başını önüne eğme.

Bahane uyduruyorum

22 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye gireceğim ama korkuyorum, bahane uyduruyorum. Çünkü penisim eğri. Doktora gitmek istemiyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Okurum, birçok erkekte penis eğri olur. Zararı yoktur. Cinsel birleşmeye engel olacak kadar eğriyse ameliyatla düzeltilir.

Penisim çok küçük

18 yaşındayım. Penisim yaşıtlarıma göre küçük. Bir de erken boşalıyorum. Ne olduğunu bile anlamıyorum. Yardım edin.

CEVAP

Okurum, ölçüyü yazmayı unutuyorsunuz. Ayrıca kadınlara alışma süreniz yıllar alabiliyor. Çünkü mastürbasyon ağırlıklı geçen yıllardan sonra erken boşalmaya kendinizi şartlıyorsunuz. Yani mastürbasyonu uzatarak, durarak yapmıyorsunuz. Yeni bir koşullandırma yaratmak da zamanla ve ortamla oluyor. Kaygılanma. Zamanı gelince düzeltilir.

Zarıma ne oldu?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla kıyafetlerimiz varken sürtünme yoluyla birlikte olduk. Benden açık renkte kan geldi. Acaba kızlık zarım zedelenmiş midir? Yeniden ilişkiye girsem kan gelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, tahriş oldu. Zar esnek değilse ilişkide kan gelecek. Esnekse gelmeyecek. Bunlar yapısal özellikler.

Erken boşalıyorum

30 yaşında, 11 yıllık evliyim. Bu kadar yılda hiç düzenli bir ilişkim olmadı çünkü erken boşalıyorum, 1 dakika bile sürmüyor. Sertleşmede de zorlanıyorum. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, vakit kaybetmeden, ciddi bir biçimde profesyonel bir yardım almak zorundasın. Bu konuyla ilgili uzmanları biliyorsun.

BÖYLE SORU YOK!

Erken boşalmama çare bulun

26 yaşındayım ve bekarım. Erken boşalıyorum. Doktorum derdime bir çare. Tavsiye ettiğiniz ilaç var mı?

CEVAP

Okurum, “derdime bi çare” derse Haydar Hoca kollarını sıvayıp derman olmaz mı? Ancak işin biraz zor çünkü bekarsın. Çözüm için düzenli ilişki kriteri önemli. Beyaz atlı, masum prensim, arayan Mevlasını da bulur, helvasını da. Not alıyorsun değil mi? Bir yanlışın daha var. Bunu hallettik diyelim.

Gazete köşesinden okurlara ilaç tavsiye(!) etmek de kolay iş değil hani. Hatta bazı koşullarda can alan bir cani eylem. Oysa senin gibi niceleri, derdine çareyi bir uzmana muayene olmakla arıyor. Uzman da Hipokrat yemininin hakkını uzaktan tavsiyeyle değil, bire bir muayene ederek veriyor. Kısacası, doktor denetiminde tedavi olup mutluluğa aday olmanı tavsiye ediyorum yavrum sana.

GÜNÜN SORULARI

Yorgun hissediyorum

20 yaşındayım, öğrenciyim. Ne zaman arkadaşlarla toplansak ve konu cinsellikten açılsa benim uykum geliyor. Kendimi çok yorgun hissediyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Delikanlı, nasıl toplantılar? Yoksa toplantı bahane, seks muhabbetleri şahane mi? Tüm öğrenciler toplanmış bir yerde, nasıl olsa dinleyen çok. Herkes sırayla kendi masalını anlatacak, gerisinin ağzı sulanacak, dersler aksayacak. Bazı arkadaşların azdıkça azacak, bir gün gaza gelip bir kıza abayı yakacak.

Cinsel eğitimden nasibini almadığı için bir çuval inciri berbat edecek. Hem kendinin hem de kızın canına okuyacak. İşte sana oldu Yeşilçam senaryosu. Arkadaşlarının anlattığı masalları dinlerken uyuklamakla en isabetlisini yapıyorsun yavrum. Tasalanacak bir şey yok, doğru yoldasın.

Neden zevk almıyorum?

26 yaşında kadınım, 3 yıldır bir ilişkim var. Çok istekliyim ama zevk almıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, doğuma programlı olduğundan vajina içinde sinir uçları azdır. Bu nedenle vajinal orgazm kadın için güç olabilir. Ancak klitoris, sinir dağılımı açısından en zengin bölge olduğundan her kadın klitorisinden zevk alır. Kısacası klitoris kadında orgazmı kolaylaştırır. Bununla birlikte, ön sevişmenin önemi de büyüktür. Her cinsel ilişkinin bir hazırlık dönemi olmalıdır. Burada iş, erkeğe düşer. Bu gibi sorunlarınız için psikoterapist ve evlilik danışmanlarına başvurmanızı öneririm.

GÜNÜN SÖZÜ

İlk aftan sonra her af yozlaşmaya prim vermek demektir. H.D.

Yazarlarımızdan

27 Kasım 2021, Cumartesi 08:07
27 Kasım 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder