Kadına sırtını dönme!

18 Ocak 2015, Pazar 05:00
AA

Erkekler ilişki konusunda kadınlar kadar hassas değil. Unutmayın kadınlar ilgi, romantik ortam bekler. Bunları yapmıyorsanız mutluluğu bulmak zor. Bir de ilişkiden sonra sırtınızı dönüyor, kadını yolda bırakıyorsanız sorun büyür

Sürekli sertleşiyor

16 yaşındayım, sabah uyandığımda penisim sertleşmiş oluyor. Otobüsten inerken ereksiyon halinde. Her gün bu sorunla karşılaşmaktan sıkıldım, çözümü var mı?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 sene kadar sabret, ona müdahale edip keyfini kaçırmayalım. Birkaç yıl sonra sen istesen de kalabalıkta o sertleşmeyecektir. Çevreye karşı da birazcık kamufle et ve keyfine bak.

Benden sperm gelmiyor, neden?

15 yaşındayım. Mastürbasyon yaptığımda sperm gelmiyor. Arkadaşlardan geliyormuş. Bende niye olmuyor? Ben böyle mi kalacağım?

CEVAP

Sevgili yavrum, şakır şakır sperm gelecek. Doğanın nehirleri yeryüzünde kurumaya başladıysa bile, erkeklerin nehirlerini daha kurutamadık. Rahat ol. Yumurtaların bir badem kadarsa ve kasık ve koltuk altlarında kıllanma başladıysa 1 yıla kadar istediğin gerçekleşecek. Eğer oralarda da bir sorun varsa hemen bir üroloji uzmanına başvuracaksın.

Karımla ayrı yatıyoruz

Eşimle 5-6 yıldır ayrı yatıyoruz. Arada kaçamak yapıyorum. Ama erken boşalıyorum. Çok doktora gittim ama daha beter oldu. Acaba ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, çok yaygın. Erken boşalma erkekleri kompleks ve kuşkuya itiyor. Bu gençlik yıllarında yapılan mastürbasyonlardan kalan bir şartlanma olayı. Önünde uzun yıllar var. Tabii ki çare bulunacak.

İhanet sayarım

21 yaşındayım. Kız arkadaşım var ama kimseyle cinsel ilişki yaşamamış. Onu seviyor, ilişkiye girmiyorum. Dışarıda da kimseyle olmuyorum. Bazen isteğim artıyor. Ama biriyle olmak bana ihanet gibi geliyor. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yolunu çizmişsin. Aklına en uygun olanı yap. Herkesin beklentisi ve hayatı yorumlayışı kendine göredir. Bu konularda bilgi dışında dışarıdakilerin yönlendirmelerine fazla takılmayın. Tabii ki iç dünyanızın ve genlerinizin sesine kulak verin.

Psikolojim bozuluyor

18 yaşında kızım. Ne zaman adet görsem kendimi odama kapatıyor, eski sevgililerimi ve kaybettiklerimi düşünüyorum. Yardım edin.

CEVAP

Sevgili kızım, edeyim yavrum. Ne olmuş ki edeyim? Sevgililer kazanılacak, kaybedilecek. Bir gün biriniz “Banko” diyecek. Onu da gören kendini nikah dairesinde bulacak, oyun bu. Her bulduğunu kaybetmesen koleksiyon mu yapacaktın? Şaka bir yana odana kapanma.

Geneleve gideceğiz ama..

18 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Arkadaşlarla geneleve gitmeye karar verdik ama ben kendime güvenemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, 1 yıl daha sabret. Bir yılın sonunda bana mail at. Ruhun olaya alışsın. Orada rastlayabileceğin olumsuzluklara psikolojin direnç kazansın.

Penisim kısa mı?

15 yaşındayım. Penisim 13 santim. Sizce bu kısa mı? Yoksa ideal mi? İleride uzayacak mı?

CEVAP

İyidir yavrum, ileride biraz daha uzayacak.

Pişman mı olacağım?

25 yaşındayım, 2 aydır nişanlımla ilişkiye giriyorum ama benden kan gelmedi. Doktor “Kızsın” dedi. Birkaç ay sonra düğünüm olacak ama nişanlım çok değişti. Mecburen evleneceğim. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, evlenme. O adamdan sana hayır yok. Gelelim zar olayına: Yırtılmamış ki nesini diktireceksin? Zar esnek. Bir başkasıyla evlendiğinde kanamama ihtimali büyük. Doktor öyle demiş, böyle demiş niye esnek desin ki? Kesin raporunu vermiş. Yani “Kızsın” demiş. Doktorlar fazla ayrıntıya girmezler.

Neden küçük?

16 yaşındayım. Ama penisimin boyu 5 santim. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, sönük hali 5 santim olmalı. Bizi ereksiyon hali ilgilendirir. Hadi öylesini ölç bana bildir. Ne yapacağımıza karar verelim.

Hep yarı yolda kalıyorum

30 yaşında kadınım, 4 yıllık evliyim. Orgazmı bilmiyorum. Çünkü kocam için cinsellik kendi boşalıncaya kadar. Sonra sırtını dönüyor. Hep yarıda kalıyorum. Hayat hep böyle mi gidecek?

CEVAP

Sevgili okurum, erkeğe düşen görev, kadınıyla bütünleşmek, onu sevmek ve duygularını anlayarak özveride bulunmaktır. Ülkemizde erkekler, kadın dünyasına geçemiyorlar. Yani duygusal olarak kadını keşfetmeyi beceremiyor. Evlilik böyle gidecek. Çünkü eşinin değişmesi gerekiyor. Biraz daha sabırla, konuşarak ilişkinizi sürdürün. Ama kocana bir uzman önerilerde bulunsa daha iyi olur.

Nasıl engellerim?

20 yaşındayım, kız arkadaşımın elini tuttuğumda penisimden bir sıvı geliyor. Ben istemiyorum. Ancak engelleyemiyorum. Nasıl kurtulacağım?

CEVAP

Değerli okurum o gelen meni değil. Kayganlaştırıcı sıvı. Tahrik olunca bu sıvı salgılanır. Yumurta akı gibi beyaz, saydam olup dokununca biraz uzar. Amacı birleştirmeyi kolaylaştırmaktır.

HEP SERTLEŞMİŞ HALDE

21 yaşındayım, cinsel organım hep sertleşmiş halde. Günde 4-5 posta mastürbasyon yapıyor, haftada 4-5 kere geneleve gidiyorum. Doymuyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Bu işin sonu nereye varacak değerli okurum? İşte raporunu ben veriyorum. Oku, kararı sen ver. Önce gözün aç. Göz doymadan beden ve ruh doymaz. Gözün açlığı da kolay kolay doyurulmaz. Hep ötekilerine takılır. Bunun kibar adı çapkınlıktır. Halk arasında zamparalık da denir. Zampara kavramı evliliğin zımparasıdır. Azar azar yuvayı ve mutluluğu kazır ve eritir. Gençsin, ateşlisin ama senin gibi 10 binler var. Aranızdaki fark, birileri özümleyerek, canını dişine takarak geleceğe yol alır. Birileri de baba ya da potansiyel varlığa dayanır. İşte sofra sizin, buyrun efendiler yiyebildiğiniz kadar yiyin.

KOCAMI YATAKTA BIRAKIYORUM

7 aylık evli kadınım. Eşim beni arzuluyor ama ben isteksizim. İstekli olsam bile ilişkide vazgeçip eşimi yatakta bırakıyorum. Kocamı çok seviyorum, ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, aceleci gelinimiz, hiperaktif, ayrıca titiz anne adayımız. Evlilik böyledir işte. Yemeklerin pişmesi bile birbirinden farklıdır. Çömlek ya da kuyu kebabını düşün. Bunlara zaman, emek ve ustalık gerekir. Hemen birkaç ek bilgi vereyim. Sen toz kondurmasan da eşinin de bu mutfakta bir yeri var. Her şey tamam olsa dahi bu olay iki kişinin uyumudur. Bu nedenle senin psikolojik yapının bir uzman tarafından yorumlanması gerekir. Evliliğinizin başındasınız. Daha fazla yorulmadan profesyonel bir yardım almalısınız.

EGZERSİZ YAPSAM MI?

20 yaşında, 1.73 boyundayım, 75 kiloyum. Penisim 12 santim ama rahatsızım. Evliliğimde sorun olur mu? İnternette dolaşan egzersizlerin penisi büyütmek için faydası var mı? RUMUZ: PAŞA

CEVAP

Değerli okurum, sorun yokken sorun yaratmak derler buna. Diyelim ki 1.60 boyundasın ama penisin 16 santim olsaydı daha mı mutlu olacaktın? Evlenince eşin 1.73 boyu mu yoksa 16 santimi mi tercih edecek? Yüzde 100, “1.73 boy” diyeceğinden eminim. Bilgi, sorumluluk, özveri ve geleceğe ait donanımlara yönelmek varken 2-3 santim daha büyük olsun istemen erkekliğine ve mutluluğuna ihanettir. Durma yola devam. Ama “Hangi yol?” diye sorma. Yolun bilimin ve çağdaşlığın yoludur onu da unutma.

15

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.