Kadının yüzü gülüyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkeklerin neredeyse yarısının derdi olan erken boşalma nedeniyle kadınlar zevk alamamaktan yakınıyor. Tedavisi için evlilik ortamı olmalı. Düzenli yaşam, çiftlerin birbirine alışması ve şartlanmanın yönünün değişmesiyle her şey yoluna giriyor. Bu sayede kadının da yüzü gülüyor.

BÖYLE SORU YOK!

Niye sertleşmiyor?

20 yaşındayım. İlk kez bir kızla bu kadar yakınım. Bir şeyler yaşıyoruz ama bende sertleşme olmuyor. İlişkiyi istediğimi nasıl anlatabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, aşk başına vurmuş. Dilin tutulmuş, ağzın kurumuş. Aşağıdaki kamburun beli doğrulmuş. Havayı kokluyor. Gözler şaşı olmuş. Biri 'Kalk gidelim' öteki 'Halt etme otur' diyor. Kız seni seviyor ama pusuda. İki dudağının arasından çıkacak o sözcüğü bekliyor. "Nasıl anlatacağım? diyorsun. Aslında anlatmışsın. Kız cin, her şeyi anlıyor. Ama attığın oltayı yutmuyor. Bence 2 hesabı var. 1) Günü geçirip oyalanıyor. 2) Evlenmeyi bekliyor. Okurum, kız "Evet" derse, sen yine onu hemen alma koynuna.

GÜNÜN SORULARI

Utanıyorum

19 yaşındayım, kızlardan utanıyorum. Elime fırsat geçti, yapamadım. Penisim 20 santim. Hayat kadınına gittim, bir şey olmadı. Yardım edin.

Değerli okurum, neredeyse yüzde 90 gencin başına gelen bir olay. Cinsellik mahrem konudur. İlk ilişki zordur. Çok değer verdiğiniz erkeklik konusunun ölçüsü ereksiyon ve üzerine düşen görevi yapmak. İrade dışı çalışan bir organ olduğu için bildiğini okur. O zaman ilk ilişkilerde kurtuluş zordur. Ama bir de alışkanlık olursa onu susturup bir köşeye çekilmesini sağlamak zordur. Endişeye gerek yok, düzelir.

Canı yanıyor

29 yaşında anneyim, boşandım. Bir sevgilim var. İlişkide penisinin kırıldığını ve canının çok yandığını söylüyor, birlikte olamıyoruz. Ne yapalım? RUMUZ: DERTLİ

Sevgili okurum, vajinal muayeneden geçmen şart. Aynı zamanda üroloji tetkiki de gerekiyor. Dokulara, özellikle erkeğin sünger dokusuna bakmak gerekir. Bunu da üroloji uzmanları yapar. Penis çapının rol oynadığını düşünmüyorum. Doğum yaptığın için normal penisi zorlayacak darlık olamaz. Ama bu oluşum ancak uzman hekimin muayenesiyle anlaşılır. Sakın mutluluğunuzu bozmayın, sıkı sıkı el ele tutuşun, atlatın bu belayı.

***

Neden meni gelmiyor?

19 yaşındayım. Uzun zamandır mastürbasyon yapıyorum. Hatta sevgilimle telefonda yapıyoruz. Son 1 aydır sevgilim uzaklaştı. Eskiye döndük ama benden meni gelmiyor. Neden böyle olduğunu merak ediyorum.

CEVAP

Değerli okurum, meni gelecek. Ama bu telefon mastürbasyonlarına alışırsanız psikolojinizde bazı bozukluklar olacak. Yani cinselliğin yaşanması gereken bölümünde zorlanacaksınız. Benden haber vermesi.

Çekiniyorum

24 yaşındayım, erken boşalıyorum. Kızın yüzünde tatminsizlik ifadesini görme korkusundan ilişkiye girmekten çekiniyorum. Bu durumdan ilaç kullanmadan kurtulmanın yolu var mı?

CEVAP

Değerli okurum, araban var, korkudan test etmiyorsun. Elbette kaza yaparsın. Otur şu direksiyonun başına birkaç ay kullan bakalım, sonunda sen arabaya ne kadar hakim olacaksın? Araba ne kadar yoldan çıkacak. Yani sana itaat etmeyecek. Buna göre senin ya da arabanın onarım işi ustasına kalır.

Doğru mu söylüyor?

Arkadaşım 31 yaşında ve 8 yıllık evli. Gecede 3 kez ilişkiye girdiğini söylüyor. Karısı bu durumdan hoşlanmıyormuş. Doğru mu söylüyor yoksa anlattıkları abartı mı?

CEVAP

Normal değerli okurum. Yani dediği doğru. Sayıca obur. Canım okurum, sana ne elalemin yaptıklarından? Sen keyfine bak. Ölçülerini kendine göre tut.

5 dakika sürüyor

Benimki 15 santim. Ben erken boşalmadan şikayetçiyim. Ön sevişme gayet normal ama 5 dakika sonra her şey bitiyor, neden?

CEVAP

Okurum, 1, 2, 3, 4 ,5. Hadi arkadaş iş bitti, istirahate geç. İyi de kim bu 15 santimlik arkadaş? Yaşı ne, başı ne? Onun için önemli olan 15 santim. Evli mi, bekar mı? Nereden gelir, nereye gider sesi? Eve geç kalınca anası ne der? Hiçbir şey bilmiyoruz. Bu 5 saniyeyi 10-20 dakikaya çıkarmak istiyoruz. Olur ama evlen yavrum, şartlar uygunsa evlen ki tedavine başlansın.

Sevgilim hep ilişki istiyor

Sevgilim sürekli seks yapmak istiyor. Bu durum beni rahatsız ediyor. Ben daha erken olduğunu düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, doğrusu ben de rahatsız oldum. Ne yani sen onu seviyorsun ama o seni seks objesi gibi görüyor. Ruhunu, geleceğini, sorumluluklarını ve dünya görüşünü hiç düşünmüyor. Seni bir ele geçirse, istediğini yaptırsa sonra bıkıp seni geri postalasa. Bırak giderse gitsin.

Geneleve gittim

25 yaşındayım. 3 ay evli kaldım, sonra ayrıldım. Evlilik süresince cinsel sorunlarım yoktu. Boşanalı 1 yıl oldu ama geneleve gittiğimde cinsel ilişkiye giremiyorum. İçimde bir şeyler uyanmıyor. Sizce sebebi ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, uyanır mı? Bir yerde yemeğe gittin. Mutfak pis, masa kirli, yemeğin kendisi de bayatlamış diyelim. Hiçbir ön hazırlık olmadan tencereyle önüne konulmuş "Hadi ye" bakalım ye yiyebilirsen. Doğrusu yiyemezsin. Bir daha o sofraya oturma.

Fena oluyorum

18 yaşındayım. Karşı cinse dokunur dokunmaz penisim pantolonumu yırtacakmış gibi oluyor. Bu normal bir durum mu?

CEVAP

Değerli okurum, pantolonu yırtmadığı sürece normaldir. Bundan kuşkun varsa sağlam pantolonlar giyiver.

Canım yanıyor

22 yaşında kızım. Nişanlımla ilişkiye girdik. Ama kan gelmedi. İlişkiye girdiğimizde canım yanıyor. Kızlık zarım yırtılmış mıdır?

CEVAP

Sevgili okurum, yırtılmadı. Acıma da kasılmadan. Uzun sürerse o ağrılar giderilmeli. Çünkü cinselliğin ana yapısı zevklenme zarar görmemeli.

Kanama oluyor

Erkek arkadaşımla 5 aydır cinsel ilişkiye giriyoruz. Ama her seferinde benim kanamam oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, şimdilik yapacak bir şey yok. Ama kendini sıkmazsan, erkek de hoyrat olmazsa, bazı yumuşatıcı malzemeler kullanırsanız kanamanın olmaması gerekir. Ama bu durum ayları buluyorsa bir doktor kontrolü de iyi olur.

Eşim çok rahatsız

45 yaşında, 11 yıllık evliyim. Sorunum erken boşalma. Eşim çok rahatsız. Gücüm yettiğince ilişkiyi sürdürüyorum ama fazlası mümkün olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, evli erkeklerin ortalama yarısında erken boşalma var. Gençlik yıllarında mastürbasyon döneminde başlıyor ve evlenince de sürüyor. Bu bir şartlanmadır. Erken boşalmanın tedavisi var. Bunun üstesinden geliyoruz. Ama uzaktan ilaç verilmiyor. Uzmanına doğrudan başvur.

Adetim gecikti

23 yaşında kızım. Sevgilimle ön sevişme yaşadık. Vajinama boşaldı, hamile kalmış olabilir miyim? Adetim 10 gün kadar gecikti.

CEVAP

Sevgili okurum, 10 gün daha bekle. Sonra gebelik testi yaptır. Ona göre hareket et.

Moralimi bozuyor

26 yaşındayım. Sevgilimle çok güzel bir birlikteliğimiz var. Ama ben ilişkiye girince çok erken boşalıyorum. Bu da moralimi bozuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, tedavi olman gerekiyor. Ama ne zaman? Evlilik koşulları oluşunca. Yani evlilik ya da evlilik gibi sürekli birliktelik oluşunca.

GÜNÜN SÖZÜ

Sevgiyle nefret düello etmişler. Sevgi ölmüş, nefret yaralanmış. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder