Keşfetmeye hazır mısınız?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cinsellik kadın ve erkekte farklı yaşanıyor. Kadın yetiştiği baskıcı ortam yüzünden zor uyum sağlıyor. Cinsellikle tanışan kadın bu kez de orgazmı yaşayamamanın üzüntüsüne kapılıyor. Eşini seviyor ama yine de olmuyor. İşte burada iş iki tarafın seveceği fanteziyi keşfetmeye kalıyor.

Eşim benimle ilgilenmiyor

26 yaşında, 7 yıllık evli kadınım. Eşim 30 yaşında. Canı isterse ilişkiye giriyor, istemezse girmiyor. Bazen 15 gün ilişkiye girmiyoruz. Bu normal mi? Beni aldattığını düşünüyorum. Nasıl anlayabilirim?

CEVAP

Sevgili kızım, bunlar erken evlenmenin getirdiği sorunlar. Kocanın dışarıda ilişkisi olduğunu sanmıyorum. Nereden olacak, nasıl olacak? Bu para ve ortam işi. Canı isteği zaman sana yanaşıp işini bitirdiğinde seni yok saymak, seninle bütünleşmeyi hem öğrenememiş olmasından hem de buna gerek duymamasından kaynaklanıyor. Evlilik sarp bile yola sapmış, uzun vadede ne olur bilemem. Sen de uzun vadenin tüm olasılıklarını hesap ederek geleceğini yapılandırmada denge kurmaya çalış.

İkinci kez olmuyor

24 yaşındayım. Cinsel ilişkide ilk boşalma güzel gidiyor. Fakat ikinci kez ereksiyonu sağlayamıyorum. Bana yardım ederseniz çok sevinirim.

CEVAP

Okurum, ikinci birleşmeyi elimden geldiğince kafalarınızdan silmeye çalışıyorum. Bir yemek yenilip doyulmuşsa yarım saat sonra ikinci bir yemek yemenin anlamı ve tadı kalmaz. Orada bazı şeyler zorlanır. Mide yemeği kabul etmeyebilir. İki tarafı tatmin eden, süresi yeterli bir birleşme gelecekteki sağlıklı cinselliğin yapısını oluşturur. Yazdıkların asla sorun değil. Tedirgin olma, keyfine bak.

Dışarıdan anlaşılır mı?

22 yaşında kızım. Hocam, kızlık zarı tam olarak nerededir, dışarıdan anlaşılır mı, elle temasta bir şey olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı misafir odasının tam kapısındadır. Dışarıdan anlaşılmaz. Sen aynayla baksan anlayamazsın. Elle temasa gelince; el köstebek gibi içeri girmek isterse olabilir. Ama kayak yapar gibi yüzeysel bir hareketle bir şey olmaz. Ne sormak istediğini anlamadım, niyetini de sezemedim. Çocuklar boşuna mı kitap yazıyoruz. Okuyun, sıkıntılarınız uçar gider, huzura kavuşursunuz.

Beni kullanıyor mu?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşım beni her gördüğünde bir şeyler yaşamak istiyor. Onu çok seviyorum. Amacı beni kullanmak mı yoksa gerçekten bana aşık mı? Bir de aşksız seks olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, aşklı da seks olur, aşksız da olur. Seks başka şey, aşk başka şeydir. Birlikte olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Gelelim arkadaşının amacına; her insan kullanırken kullanılır. Ama bu sözümüz çağdaş toplumlar için geçerlidir. Bizim ülkemizde senin de korktuğun gibi kızlar genelde kullanılır.

Bu erkek arkadaşının insanlığına, vicdanına kalmış bir şey. Onu uzaktan bilip anlamak zor. Burnuma öyle aşk kokusu gelmiyor. Aşk da olsa, kullanma da olsa, seni ilgilendiren şey onun niyeti olmasın. Aklın, mantığın, geleceğin, hayatın ve sorumlulukların olsun.

Günde 2-3 kere boşalıyorum

İki yıldan beri kız arkadaşımla ilişkiye giriyoruz. Günde 2-3 kere boşalıyorum. Bazı değişiklikler başladı, anormal mi?

CEVAP

Okurum, birkaç yönden anormal. Birinci anormallik benden kaynaklanıyor. Bazen kafam duruyor. Hem kız arkadaşın hem de 3-4 kez boşalmak nerede, nasıl, hangi ortamda? Ve bu temponun önü, sonu, geliri, gideri, geleceğiniz, işiniz, aileleriniz her şey kafamda çözümsüz şu anda. Bu değişiklikler sana göre anormalse anormal. Şu anda sorunu olan da doktor olan da kendinsin. Hadi bakalım, kolay gelsin.

Geç boşalıyorum

21 yaşındayım. Sorunum geç boşalmam; cinsel ilişkim yaklaşık 20-25 dakika sürüyor. Bu durum benim için sorun değil ama arkadaşlarıma sorduğumda “Sorunun var” diyorlar. Kızlar da şikayetçi. Genelevde ilişkiye girdiğim kadın da aynı şeyleri söyledi. Benim sorunum var mı? Evlenince sorun yaşar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, tebrik ediyorum. Erkek arkadaşlarını kıskandıracak kadar iyi durumdasın. Evlendiğin zaman ilişkini istediğin süreye çekebilirsin diye düşünüyorum.

Cinsellikten tiksiniyorum

19 yaşında kızım. İlişkiye girmekten çok korkuyor, tiksiniyorum. Erkek arkadaşım ilişkiye girmek istediğini söyledi. Onun cinsel organını daha düşünürken bile midem bulunmaya başlıyor. Sizce bunun nedeni nedir?

CEVAP

Sevgili okurum, bence nedeni çok. Daha çok gençsin, henüz hazır değilsin, zamana ihtiyacın var. Önyargıların ve korkularını da buna eklersek olabilecek risklerden de uzaklaşmışsın demektir. Ancak bu tiksinmeye elbette sınır koymak gerekir. O bakımdan erkekleri cinsel varlıklar gibi değil, hoş arkadaşlar, güvenilir dostlar gibi gör. Ama unutma ki herkesin eli, ayağı var. Ve senin de bir şeylerin var. Zamanı gelince uyum sağlayacaksın.

Zevk almıyorum

37 yaşında, evli ve 2 çocuk annesiyim. 15 yaşında evlendim. Eşimi çok seviyorum ama sevişirken hiçbir şey hissetmiyorum. Hep tatmin olmuş gibi davranıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, işin ucu gidip erken evliliğe dayanıyor. Her canlının bir evrim süreci vardır. Bedende olması gereken değişim olmadan o aşılması gereken hedeflere kolay varılmıyor. Sana gelince; beklediğin gibi tedavi olamayacaksın. Yani böyle bir tedavi yok.

Eşinle konuş. Yalnız orgazm olmadığını söyleme. Oluyor muyum, olmuyor muyum gibilerde arada bırak. Tek çözüm ikinizin ortaklaşa benimseyebileceği fanteziyi keşfetmek. Bunu söylersen belki eşin senin gizemlerini keşfeder. Önünüzde uzun yıllar var ve buna değer. Belki bir psikiyatriste gitmek yararlı olabilir.

Böyle soru yok!

Yürümekte zorlanıyorum

27 yaşındayım. Sevgilimle haftada 4-5 gün ilişkiye giriyoruz, bazen gecede 5-6’yı buluyoruz. “Artık yeter” deyince kızıyor. Bazı sabahlar yürümekte zorlanıyorum. Beni terk eder mi? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, sanıyorum ki bu birleşme sayısının yarısında sevgilin erken boşalıyor. Çünkü bir birleşme ön sevişme dahil penisin vajinada kalma süresiyle ortalama yarım saat sürse, her birleşmenin arasına yarım ya da 1 saat konsa, 10-12 saat bir süreyi bu uğurda harcıyorsunuz demektir.

Buna da can dayanmaz. Bak kızım erime. Herkes haddini bilsin. Aşksa aşk, meşkse meşk. Sonunda bin pişmanlık çekersin, çarpık bacaklı kadın olarak sevgilin de seni terk ederse, pişmanlık şarkıları söylesen de işe yaramaz. Hadi kızım, adam ya yola girsin, devam edin ya da çekip gitsin.

Günün soruları

Karımı nasıl mutlu ederim?

30 yaşında, 4 yıllık evliyim. İlişkiden çok zevk alıyorum. Eşimin daha çok zevk almasını sağlamak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Aferin oğlum, böyle düşünceli erkekleri görünce mutlu oluyorum. Arada işyerinden ara, hatır sor. Eve gelirken arada çiçek al. Salata yap ya da sofrayı kur. Akşam yatağa geçtiğinizde güzel sözcükler eşliğinde hafif hafif dokun. Onun istemediği şeyi asla yapma. Erken boşalman varsa tedavi ol, bencil davranışların varsa vazgeç. Hadi yavrum, kolay gelsin. Uzun ve zor bir yoldasın. Ancak ne iyi ki bu zevkli bir yol.

Kız küçük buluyor

18 yaşındayım. Cinsel organım 14 santim. Kız arkadaşım 18 santim olması gerektiğini söylüyor. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Yavrum, kız arkadaşın vajinasının kaç santim olduğunu biliyor mu? Ben söylüyorum. Vajinanın boyu 8 santimdir. Vajinanın sadece girişindeki 2 santim duyarlıdır. Geride kalan 6 santimlik yerde iş yoktur. Vajina elastiki olduğu için birleşmede uzayabilir.

Ama ölü saha yine öyle hissiz kalır. Senin penisin normal. Bana sorarsan iyidir. Sevgiline “Zaten derinlikler karanlık ve duyarsız” de. Aklını başına toplarsa toplar. Toplamazsa “Güle güle” de. Bu bilgiler ışığında sana sahip çıkarsa sen de ona sarıl.

Günün sözü

Özverinin azı kızdırır, çoğu azdırır, orta dozu kazandırır. H.D.

Yazarlarımızdan

23 Kasım 2020, Pazartesi 08:23
23 Kasım 2020, Pazartesi 08:17
Sıradaki haber yükleniyor...
holder