Kullanmayı öğrenin

30 Eylül 2014, Salı 05:00
AA

Erkeklerin kimi cinsel organının büyüklüğünden kimi de küçük olmasından yakınıyor. Hepsinde korku ve panik kol kola. Beyler, önemli olan boyu değil. Siz yeter ki kullanmasını bilin, sadece kendinizi düşünmeyin, eşinizle el ele verin...

Bir türlü ilişkiye giremedik

19 yaşındayım, kız arkadaşımla sürekli aynı ortamdayız. Ama bir türlü ilişkiye giremedik. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sıkma kendini, zorlama yavrum. Bu yaşlar bir daha geçmez ele. Üstelik perhiz de zordur. Böyle durumlarda da rüyalar tek çıkar yoldur. Yat yatağına, dal derin uykuna. Bütün kapılar sana açık, ne karışan var, ne dedikodu yapan. Ne amca, ne dayı ne de üstüne görev değilken olay çıkaran bir kabadayı. Bazı geceler öyle geçsin. Geceler senin genç okurum. Her gencin başına gelir, antrenmanlar rüyalarda denenir. İşte sana önerilerim de böyledir.

Neden zevk alamıyorum?

20 yaşında kadınım. Eşimle ilişkiye girerken zevk alamıyorum. Bu sorunun çözülmesi için ne yapmam gerekiyor?

CEVAP Sevgili okurum, dert varsa çare de vardır. ‘Çaresiz dertlere düştüm, doktor bana bir çare’ diye haykıranlar ölümcül bir hastalıktan değil, ulaşamadıkları aşıklarından yakınarak inlerler. Evlilik ya da birlikteliklerde hastalık ya da sorun varsa, bu tek kişiden değil, iki kişiden yani ötekisinden de kaynaklanır. Bu durumda insanı hasta eden faktör mikrop değil, öteki kişidir. Mikrop olsa iş kolaydır. Basarsın antibiyotiği, mikrop gitti gider, hastalık biter. Bu nedenle sevgili okurum, sevgili eşinle birlikte el ele bir uzmana yani pskiyatriste gitseniz “Böyleyken böyle” deseniz, çözüm bulursanız bir kırıntı teşekkürü de bana etseniz.

Uykuda birlikte oluyoruz

2.5 yıllık evliyim. Eşimle gece uyurken birden sevişmeye başlıyoruz. Eşimin de benim de hatırladığımız ilişkiler oluyor. Bazen de bir kısmını hatırlıyoruz. Neden böyle şeyler oluyor?

CEVAP Değerli okurum, onirik rüyalardır bunlar. Yarı uyur yarı uyanık ya da rüya ile gerçeğin karıştığı bir tablodur. Neyse ki sizin rüyalarınız işkence üzerine kurulmamış ve böyle bir rüyanın kölesi olmamışsınız. Artık şu işe yani sekse bir doyun. 2.5 yıllık cinsel açlığın etkilerini kafanızdan kovun. Biraz da ciddi konular üzerine yoğunlaşın. Konu bulamıyorsanız ben size birkaç örnek sunayım. Açlık, tokluk, hastalık, parasızlık, suçsuz yere suçlanmak, toplumdan dışlanmak ve daha neler neler... Yani bütün bu durumlarda maydanozlu köfteler olmak hoş mu? Gerçekten durumunuzdan şikayetçiyseniz akşamları sakinleştirici alın, derin ve gerçek uykulara dalın.

Hiç isteğim yok ve çok mutsuzum

15 yıllık evliyim ve mutsuzum. Erken boşalma, cinsel isteksizlik, buna bağlı olarak karımın isteksizliğinden bıktım. Ne olur yardım edin.

CEVAP Değerli okurum, bu tür sorunun ilacı yok. Hızlı ise dizginini çekebilirim. Yani erken boşalmasını tedavi edebilirim. Tembel ise kamçılayabilirim. Yani ereksiyon sorunların varsa üstesinden gelebilirim. Ama atının huyunu değiştiremem. İsteksizlik huya giriyor. Üstelik birçok evlilikte görülüyor. Belki fantezilerle, kimi değişikliklerle kendi kendinize yardım edersiniz. İsteksizliği yaratan neden bana göre erken boşalma. Bir an önce tedavi olmaya çalış.

İlerletmek istiyoruz

Sevgilimle 2 yıldır birlikteyiz. İlişkimizi ilerletmek, cinselliği yaşamak istiyoruz. Bu önemli bir sorun. Çünkü ben çok erken orgazm oluyorum. Sizce ne yapmalıyım?CEVAP
Sevgili kızım, ne güzel. Bas düğmeye aynı şarkıyı 3-5 kere dinle. Birçok kadının bulamadığı nimet. Bir şans kuşu başına konmuş. Onu ürkütmek mi istiyorsun?

Yararlı mı, zararlı mı?

17 yaşındayım. Kız arkadaşımla sevişiyoruz. Bu durum benim için yararlı mı, zararlı mı?

CEVAP Ne yararı olur ne zararı olur. Kendi terazinde tart. Biraz da keyfine bak. Senin içini şu anda bilemem. Ama bu kadar ince hesapla da seninle bir pazarlığa giremem.

Bozulmuş olabilir mi?

20 yaşında kızım, 2 yıl önce bir erkekle tanıştım. Birkaç kez yüzeysel olarak birlikte olduk. Ama ben kızlık zarının parmakla bozulup bozulmadığını merak ediyorum. Kızlık zarı bozulduğunda adet kanı farklı gelir mi?

CEVAP Sevgili okurum, kızlık zarı kanamadı, yerinde duruyor. Bundan sonra parmakla yoklama, uykudan uyandırma. Kızlık zarı giriştedir. Kanamış olsa adet kanı değişmez. Bir aşk denemesi yaptın. Bir şeyler öğrendin ve yaşadın. Bir bakıma da hayat dersi aldın.

Sevgilim benden soğur mu?

18 yaşında kızım. Vajinam diğer kızlara göre 4 santim geride. Bu ilişkiye girmemde sorun yaratır mı? Erkek arkadaşım benden soğur mu?

CEVAP Sevgili okurum, aklıma kilolu olman durumun geldi. Öyleyse ona dikkat et, kilo ver. Bu bir tercih sorunudur. Kendinle barışık ol.

Küçültmek mümkün mü?

19 yaşındayım. En az 15 kez ilişkiye girmişimdir. Cinsel organım büyük olduğu için kızlar şikayetçi oluyor. Kız arkadaşım “Cinsel organını küçülttür” diyor. Çünkü ilişkiye girince acı çekiyormuş. Ne yapmalıyım?

CEVAP Değerli okurum, penisini küçültemeyiz. Kız da haklı. Geriye bir tek çözüm kalıyor. İlişki devam edecekse ya da evlendiğinde idareli kullan yavrum. Yüzde 50 indirimli olsun.

Hiç orgazm olamadım

22 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. Evlenmeden önce cinsellik yaşamadım. Şimdi ben orgazm olamıyorum. O da kendini kötü hissediyor. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP Sevgili okurum, evliliğin ilk ayları dahası ilk yılları böyledir. Her şey düzelecek. Biraz birbirinizin huyuna ve suyuna gidin. Gerekirse bazı özel bilgiler edinin. Ufkunuz açılsın. Bana göre aceleye gerek yok. Daha yolun başındasınız.

İlişkiden zevk alamıyorum

Erkek arkadaşımla isteyerek ilişkiye giriyoruz ama ben zevk almıyorum. Acaba cinsel gücü artıran haplar işe yarar mı? Benim zevk almamı sağlar mı? Neden böyle oluyor?

CEVAP Sevgili okurum, alışamadın. Beynindeki baskıları atamadın. Çünkü onlar bilinçaltına kök salmış. Alışacaksın ama olaylara cinsel açıdan değil, estetik, erotizm ve duygusal açıdan bakarsan belki cinselliğine bir kapı açarsın. Önünde uzun bir yol var. Karamsarlığa kapılma. Evlenirsen de umarım usta bir adamın eline düşersin.

Kız “Hamileyim” diyor

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla yüzeysel sevişiyoruz. Kızın cinsel organının yakınına boşaldım. Acaba hamile kalır mı? Çünkü kız hamile olduğunu iddia ediyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili okurum, kız hamile kalmış olabilir. Bir süre sonra gebelik testi yaptırın. Birleşme olmadan yüzeysel sevişmelerde korunma olmamışsa gebelik ihtimali zayıf da olsa vardır.

Penisim 10 santim

17 yaşındayım. Penisim 10 santim. Bundan çok rahatsız oluyorum. Bir de çok mastürbasyon yapmak spermleri bitirir mi?CEVAP
Sevgili okurum o penis seni idare eder diye düşünüyorum. Haftada 2-3 mastürbasyon da yaparsın olur biter. Spermlere bir zarar vermez.

14

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.