Kurtulun artık ondan

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkeklerin mastürbasyon tutkusu gün geçtikçe başlarına dert açıyor. Çünkü kadına alışamıyorlar, ilişkiden hayal ettikleri zevki almıyorlar. Kadınlar da ne yapacaklarını şaşırıyor. Beyler, iradenizi kullanın, artık ondan kurtulmanın yollarını arayın.

Yarıda bırakıyor

26 yaşında kadınım. 5 yıllık ilişkim var. Son 6 aydır ilişkiye girdiğimizde sevgilim ilişkiyi yarıda bırakıyor. Zevk almadığını söylüyor. Kendisi mastürbasyon yaptığında boşaldığını söylüyor. Sorun benden mi kaynaklanıyor ya da onun mu bir rahatsızlığı var?

CEVAP

Sevgili okurum, partnerinin mastürbasyon problemi var. Bunu aşması gerekir. Aşması için de iradesini kullanacak, aklına yön verecek. Fantezilerini kullanacak. Kendisiyle kırıcı değil, yumuşak mücadelelerle olayı zamana bırakacak.

Azalttım

25 yaşındayım, günde 3 defa mastürbasyon yapıyordum. Haftada 1’e düşürdüm. Şimdi onu da arar oldum. Uğraşsam da olmuyor. Ne olur bana tedavi yöntemi önerin.

CEVAP

Değerli okurum, senin organ tavrını koymuş “Yeter, ben bu kadar yalancı mamayla yarışlara giremem. Ne halin varsa gör” demiş. Çok iyi yapmış. Aferin ona. Üç hafta istirahat. Üç haftadan sonra haftada 3 kez mastürbasyon. İşte düzen. Gerisine karışma.

İçime kapandım

18 yaşındayım. Vücudumda aşırı kıllanma var. Bu kılları yok etmek mümkün mü? Bu durum yüzünden içime kapandım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, biraz daha büyü. İşe girdiğin zaman biraz para biriktirirsin. Lazerle istediğin kadarını yok edersin.

Sırtımı dönüp yatıyorum

26 yaşındayım. İlişkiye girdikten sonra yeni bir ilişkiye girmek istemiyorum. Sırtımı dönüp yatıyorum. Sizce neden böyle oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, bedeninin fizyolojisi, duyguların programlanışı ve biyolojik saatin böyle ayarlanıp böyle kurulmuş. Öyleyse öyledir, böyleyse böyledir. Yeter ki hastalık, saçmalıklar olmasın. Bu arada sen kendini sorgular, stres yaratırsan performansında psikolojik kayıplar olabilir. Hiçbir sorunun yok. İşine bak, mutluluğunu bozma.

İsteğim çok ama

26 yaşındayım ve şeker hastasıyım. Şimdiye kadar 1 kez ilişkiye girdim, boşalamadım. Nişanlımla her şeyi ilk geceye bıraktık. Acaba aşk cinsellliği öldürür mü? Bir de cinsel isteğim çok ama sertleşme sorunum var. Seneye evleneceğiz. Bize ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, bu ciddi bir sorun. Penise gelen damarların dönüş yolunda kaçak olması ihtimali var. Bunun teşhisi için renkli penil dopleri gerekiyor. Ancak bu aşamadan sonra ilerisi için ne yapılacak bunu uzman söyleyecek. İş ciddi takip edilsin, evlenmeden mutlaka uzmandan öneri alınsın.

Hamile miyim?

19 yaşında kızım. Sevgilimle ilk defa ilişkiye girmek istedim. Öpüşürken vajinama boşaldı. Adetimin son günüydü. Hamile kalır mıyım?

CEVAP

Hayır yavrum, hamile değilsin.

Niye hiç kan gelmedi?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 1 yıl boyunca ilişkiye girdim. Ama benden hiç kan gelmedi. Sizce bu normal mi?

CEVAP

Sevgili okurum, evet, normaldir. Zamanla esnemiş, ne yapalım?

Gebe kalır mı?

Kız arkadaşımla iç çamaşırlarımız üzerimizdeyken ilişkiye girdik. Vajinasına boşaldım ama gebe kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, yok. Ama yok diye şımarıp gözü kara bodoslama dalmayın. En azından olduğunuz yerde kalın.

Riski var mı?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim, prezervatif kullanmadım. İçine boşalmadım, hamile kalma riski var mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, nereden bileyim be oğlum. Ben bilimadamıyım. Falcı mıyım, cinci miyim? Çoğunuz okuyorsunuz. Ruh, beden sağlığınız ve geleceğiniz için birkaç kitap alıp okuyun.

Reddetmek istemiyorum

Sevgilimle ilişkiye girdik ama çok acı çektim. Erkek arkadaşım tekrar ilişkiye girmek istiyor. Onu reddetmek istemiyorum. Acının azalması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, doktora gitmen lazım, yöntem öğrenmek lazım. Acıların yer etmemesi, cinsel soğukluk yaratmaması için bunu maille değil, bire bir uzmanına giderek çözmen gerekiyor.

Ya ilişkiye girdiyse

22 yaşındayım, kız arkadaşım 20 yaşında. Biz ilişkiye ilk girdiğimizde kan gelmedi. Bana kimseyle olmadığını söyledi. 3’üncü ilişkide kan geldi. O kan, kızlık zarından geliyorsa neden bu kadar geç yırtıldı? Kızın daha önce ilişkiye girmediğinden emin olmak istiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarının da bir keyfi var, zamanı var, kuralları var. İşlem sırasında senin temponun da bu konuda rolü var. Ufak bir sert ya da eğri hareket zarı kanatabilir. Kanamışsa kanamıştır. Bir de kızın namusundan şüphelen. Yani sen lekelersen bir başkası mı temizleyecek? Ayıp ya.

Boşalırken ağrım oluyor

45 yaşındayım, 20 yıllık evliyim. Son zamanlarda boşalırken sol gözümden başıma ağrı giriyor. Acaba ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, heyecan, kas kasılmaları, bedendeki kimyasal değişiklikler, biraz tansiyon yükselmesi. Önce işe tansiyondan başla. Normal ise sorun yok. Elden geldiğince kafaya takmamaya, sakin olmaya çalış. Migren de olabilir. Belki de boynun zincir kemiklerinde kireçlenmeyle ilgili de olabilir. Biraz boyun masajı yaptır, biraz kas gevşetici al. Ağrı devam ediyorsa bir nöroloji uzmanının kapısını çal.

BÖYLE SORU YOK!

Kızları mutlu edebilir miyim?

18 yaşındayım, penisim 15 santim, hafif kalın. Hiç ilişkiye girmedim, haftada 1-2 kere mastürbasyon yapıyorum. Acaba uzar mı veya bu boyla kızları mutlu edebilir miyim? Uzamasını istiyorum, ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne olacak bu Türk gençliğinin penis boyuna olan takıntısı? Biriniz “Küçük” diye ağlar, biri “Çok büyük, kadınlar beni istemiyor” diye yakınır. Bu işin uzmanı olarak, cinsel hayatınızın renkliliğini penis boyutunun belirlemeyeceğini bir kere daha söylemiş olayım. Soruna gelirsek; tüm bunların arasında sana ne oluyor okurum? Ne istiyorsun bir anlasam. Yazalım bir kez daha, cinsel organın daha fazla uzamayacak, bilesin. Ölçü idealdir, mastürbasyon da onu kısaltmaz.

GÜNÜN SORULARI

Telefonda tatmin ediyoruz

Sevgilimle aramda çok yaş farkı var. Cinsel açıdan uyumluyuz, telefonla konuşarak birbirimizi tatmin ediyoruz. Bunun sakıncası var mı?

Okurum, kimliğini çözemedim. Kız mısın, erkek misin? Neden yazmadın? Telefonda karşılıklı tatmin demişsin, bu konu öyle ya da böyle sonuçlanmalı. Birliktelik yoksa bu tür ilişki alışkanlık yaratabilir. Bu yol doğru değil, bilesin. Ayrıca reşit bireyler arasında yaş sadece bir rakamdır, belirleyici bir anlamı yoktur. Kişi kendini hangi yaşta hissediyorsa o yaşın gerektirdiği gibi davranır. Uyumluysanız ne mutlu, mutluluklar dilerim.

Ya evlenmezsek?

21 yaşında kızım. Erkek arkadaşım 34 yaşında. İlişkiye girmek için ikimiz de çok istekliyiz ama evlenemezsek diye çekincelerimiz var. Kızlık zarıma bir şey olmadan ilişkiye girebilir miyiz?

Sevgili okurum, ben nöroloji ve psikiyatri uzmanıyım. Çarpık sorunun muhatabı ben değilim diye düşünüyorum. Kendinize değer kazandırıp ufkunuzu açmanızı öneririm. Ne var ki bu tür ilişkilerde kişi kendini aldatır. Yaşlarınız evliliğe müsait. Evlenirseniz bu gibi saçma sapan sorunlar da kendiliğinden ortadan kalkar.

GÜNÜN SÖZÜ

Karanlık ve aydınlığın arasında elektirik düğmesi kadar yakınlık varsa düğmeyi çevirmek size bağlıdır. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder