Mutluluğu ararken...

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cinsellik doğru kişiyle, doğru zamanda yaşanırsa ve iki taraf da zevk alırsa güzel. Mutluluğu ararken yanlış ilişkiler peşinde koşmak sizi yorar. Maceraya atılayım derken başınızı derde sokmayın. Ne kendinizi ne de bir başkasını yıpratın

Bizim ilişkimiz böyle sürer mi?

26 yaşında kızım. Erkek arkadaşım da 32 yaşında. Başka kadınlara bakarak mastürbasyon yaptığını anlattı. Ben umursamadım. Ama ondan çok soğudum. Sizce bu ilişki böyle devam eder mi?

CEVAP

Değerli okurum, bilmem. Belki eder, belki etmez. O mastürbasyona alışmış. Mastürbasyona devam ederse seni üzer. Başka kadınlara bakıp mastürbasyon yapıyorsa çapkın. Bu olumsuzluk oluşturabilir. Ama zamanla birbirinize alışır, bu tür yan yollardan geçip gerçek yola girer, el ele tutuşup hayatınızı kurarsanız sorunlar çözülür.

Cinsel organın boyu genetik mi?

Ergenlikte cinsel ilişkiye girmek penis boyunun daha uzun olmasını sağlar mı? Yoksa cinsel organın boyu sadece kalıtsal mı?

CEVAP

Değerli okurum, dediğin doğru. Uzamasını sağlamaz. Eğer öyle olsaydı erkekler bunu keşfeder o yaşlarda, babalar çocuklarına kiralık kadınlar tutarlardı. Olur mu oğlum öyle şey.

Vajinamın dudağı büyük

14 yaşında kızım. Vajinamın dudağı çok büyük. Acaba bu durum ileride bana sorun yaratır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, olmaz. Kafana takıp sorun yapma.

Prezervatifi bulamadık

Geçenlerde kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Prezervatif takmıştım ama sonrasında prezervatifi bulamadık. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, hiçbir şey yapma. Senin cebinde 10 TL vardı. Bir ara bulamadın onu. Ne yaptın sahi? Her yeri aradın yok. Meğerse o düştüğü yerde kalmış. Bir rüzgar alıp götürmüş. Prezervatif de içeride kaldı. Zamanı gelince de çıktı gitti. Ayrıca içeride kalsa ne olacak? Kendi kendine çıkacak.

Ultrasonda kız olmadığım anlaşılır mı?

25 yaşındayım, nişanlıyım. Nişanlımla birlikte oluyoruz. Adet sancım çok olduğu için annemle doktora gittim. Doktor “Ultrasonla bakarız, belki kist vardır” dedi. Acaba ultrasonda kız olmadığım anlaşılır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarın ultrasonda anlaşılmaz. Çıksa bile doktor bunu söylemez. Gidin bana bir maille sonucu bildir, bakalım.

Ya kan durmazsa ne yaparız?

2 yıldır düzenli ilişkimiz var. Kız arkadaşımla birlikte olmak istiyoruz ama kızlık zarı yırtıldıktan sonra kanın durmaması bizi çok ürkütüyor. Bir de kan çok gelirse ne yaparız?

CEVAP

Değerli okurum, kan dediğiniz gibi olmayacak. Belki kanamayacak. Ama işin öteki bölümüne beni niye karıştırıp bulaştırıyorsunuz? Ben ne diyebilirim? Sorumluluklarınızı nasıl üstlenebilirim? Benim çocuklarım olsaydınız kulaklarınızı çekerdim. Mesajı anladınız mı?

Vajinası acıyor

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Ama sevgilim orgazm olduktan sonra vajinasında ağrı ve yanma oluyor. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, galiba biraz tahriş var. Orgazmdan önce kız bunu heyecandan anlayamıyor. İlk aklıma gelen bu ama içeriden kasılma ağrıları da olabilir. Hem sen hem arkadaşın sakin, kasılmadan yumuşak bir yöntemi deneyin. Yarar göreceğinizi sanıyorum.

Mastürbasyon yapınca başım ağrıyor

17 yaşındayım. Penisim 19 santim. Sizce yaşıma göre normal mi? Her mastürbasyon yaptığımda baş ağrısı çekiyorum. Sizce neden böyle oluyor?

CEVAP

Sevgili okurum, penisin normalden büyük. Penise de gelen kan beden ve beyin dolaşımını olumsuz etkiliyor. Baş ağrıların bundan olabilir. Mastürbasyonu haftada 2’ye indir.

Böyle mi kalacak?

21 yaşındayım. Penisim 12 santim. Bu durum beni çok üzüyor. Doktora gitmeye utanıyorum. Bazı büyütücü ilaçlar kullandım ama olmuyor. Bu yüzden kız arkadaş edinmek istemiyorum. Hep böyle mi kalacağım?

CEVAP

Değerli okurum, 12 santim penis erkekliğini, kocalığını, babalığını sana sağlar. Ama bu yüzden içine kapanık bir kimliğe kavuşursan ne sen ne evliliğin ne de eşin bundan mutlu olur. Karamsar bir tablo oluşur. Kendini doğanın yapının kucağına bırak. Kafana takma istediğin yönde yürü.

Acaba kız arkadaşım hamile mi?

28 yaşındayım. 2 yıldır düzenli ilişkim var. Kız arkadaşımın hamile kalmaması için spiral taktırdık. Ancak sevgilimin adetleri düzensiz. Bu ay adet görmedi. Az az kan geliyormuş. Acaba hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, spiral büyük ölçüde çözüm ama sorunlarınız daha çok spiralin kendinden kaynaklanıyor. O da kadın doğum uzmanlarının işi. Yeniden onu bir gözden geçirsinler. Siz de rahat edin.

CİNSELLİK SIKICI GELİYOR

32 yaşındayım kadınım. Erkek arkadaşım 28 yaşında. 4 yıldır birlikteyiz, 1-2 yıla da evleneceğiz. Cinsellik konusunda önceleri sorunum yoktu ama 1 yıldır seksten soğudum. Erkek arkadaşımı seviyorum ama cinsel ilişki bana zahmetli, sıkıcı, soğuk geliyor. Neden böyle oldu?

CEVAP

Sevgili okurum, adanmış kadınlar gibisin. Önce arkadaşını sekse doyuracağım bahanesiyle kendini doyurmuşsun. Tabii biraz da yoruldun. Baktın ki bu çıkmaz sokak. Adama da alıştın. İyi huylu, seni kırmıyor, ağzını ağzına uzat, lokmasını al! Öteki erkekler gibi despot değil. Şimdi ona vicdan borcun var. Cinsellik kefenlik olmuş. Sen ise “Onsuz nasıl yaşayacağım?” derdindesin. Yavaş yavaş seksten soğudun. Sevgili okurum, bu ilişkide evlilik birkaç yönden tehlikede. Yaşını da hesapla. Sen bilirsin ama hayatının bundan sonrası kalacak gibi bir başka bahara. Bu bahar başka bahardır. Adı ya murattır ya da kumardır.

ÇOCUK İÇİN NE SIKLIKTA İLİŞKİYE GİRELİM?

Yakında evleneceğim ama hiç tecrübem yok. Acaba hangi sıklıkta ilişkiye girmeliyim? Ben çocukları da çok seviyorum. Acaba çocuk için nasıl bir yol takip edilmeli?

CEVAP

Oğlum, torunum, yeğenim, vatandaşım, geleceğimizin ümidi, anasının, babasının tontonu. Evlilik vardiya ya da götürü iş gibi bir görev değildir. Sayıları soruyorsun, kadını hiç yakından tanıdın mı? Üstelik o da acemi. Bağlamış sana ümidini. Her akşam sana nasıl yemek yapacağım diye yemek kitaplarını şimdiden almış bile. Senin ise çatal, kaşığın yok. Tümü bir yana ya çocuk? Hemen nasıl olur? Bu tulumbayı nasıl çalıştırmalıyım ki çocuk 1 yıl sonra kucağıma oturur gibi bir hayalle kestirmeden soruyorsun. Yavrum, evlilik rehberi not defteri değildir. Bu konuda kitaplar al, oku ve Haydar Dümen TV’yi seyret, öğren.

ŞİŞME YATAK VE ŞİŞME BEBEK PATLADI

Ben bir şişme bebek ve şişme yatak aldım. Ama ikisi de patladı. Moralim çok bozuldu. Ben ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, umarım yanlış anlamadım. Sen şişme bebek ve şişme yatak öyle mi? Peki, yatak da bebek de patladı. Kolay değil. Anıların yatağıyla, kadın yerine koyduğun kadının patladı. Deprem gibi bir şey bu. Bunu bana söyledin, başkasına söyleme. Karısını patlatarak öldürdü diye bir ihbar olur, yanarsın!!! Giden paraya aldanma, onlar sadakan olsun. ‘Alışmış kudurmuştan beterdir’ derler, bir daha şişme alırsan garanti belgesini ihmal etme. Asıl önemlisi aman dikkat, kendi şişmeni patlatma!!!

14

Yazarlarımızdan

19 Ekim 2020, Pazartesi 13:35
19 Ekim 2020, Pazartesi 12:27
Sıradaki haber yükleniyor...
holder