Mutluluk yarım kalır

AA

Cinsellik iki kişilik bir oyun gibi düşünülürse hazzın yaşanması da karşılıklı olmalı. Önemli olan kendi isteklerinizi yerine getirirken karşı tarafa da kulak vermek. Erkekler bu konuda biraz bencil oluyor. Çünkü kadın kendini ifade edemiyor. Unutmayın kadın zevk almazsa bir şeyler yarım kalır.

BÖYLE SORU YOK!

Başaramadım

20 yaşındayım. Penisim 10 santim. Geneleve gittim ve ilk denememdi. Sertleşme sorunu yaşadım. Haftada 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

İlk ilişkiler böyledir okurum. Fırıncıdan somun almıyorsun ki sıcaklığını hissedesin? Penisine asla kusur bulma. Tıbba göre normal. İlk ilişkiler ve heyecan gençlerde gerilim yaratır. Evinizde, kapının ardında birinin olduğu şüphesi bile peniste aynı sonucu yaratır. Üstelik kadının tavrı yaylım ateşi gibi üzerinizde patlar. 3-5 ay sonra yeniden dene. Aksilik olursa kendini suçlama. Kolay bozulmayan, uzun ömürlü bir sistemdir ki onun düzeninin bozulması insanoğlunun düzeninin bozulması anlamına gelir. Bu da olmaz, kayadan da, demirden de sağlamdır.

GÜNÜN SORULARI

Sevgilim de istiyor

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla birlikte olmak istiyorum. O da istiyor ama söyleyemiyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Bilmeceli ve esprili çözülür değerli okurum. Senin gibi anasının kuzusu, saftirik kız arkadaşına teklif edecek. O sırada iki kedi bu işi yapıyorlar. Delikanlı fırsat budur diye kıza "Biz de onlar gibi yapalım mı?" diye soruyor. Kız "Ben çatıya çıkamam" diye yanıt veriyor. Çatı matı, mahalle arası falan siz bu işi nerede, nasıl yapacaksınız? Sonuçlarını biliyor musunuz? 18 yaşındaki iki yeni yetme kucağınızda bir çocukla ailenize ne diyeceksiniz?

Küçülür mü?

Penisimin boyu biraz büyük. İlişkiye girdiğim kadınlar zorluk çekiyor. Küçültme şansım var mı?

Büyük penise özenen okurlarım, maillerin çoğu büyük penis özlemi içindeki erkeklerden geliyor. Neden büyük diye tutturuyorsunuz? Kadının vajinası 8 santim. Esnek olduğu için 3-5 santim genişleyip uzayabilir. Ama onun da bir sınırı vardır. Kadınlar büyük penisten ağrı duyar, ilişki işkenceye dönüşür. Erkek dikkatli olmak zorunda kaldığından seks mi yapıyor, uzun atlama mı belli olmuyor. Her şeyin ortası ve doğrusu, yaradılış amacı ve uyumu her alanda geçerlidir. Erkekte uzun boy olabilir ama 2.5 metre de olmaz yani.

***

2.5 saat inandırıcı mı?

Arkadaşım 24 yaşında, 90 kilo. Bu arkadaşım ilişkinin 2.5 saat sürdüğünü söyledi. Pek inandırıcı gelmedi ama mümkün mü?

CEVAP

Değerli okurum, olabiliyor. Ama bu herkeste olabilir anlamına gelmez. Geç boşalma diye tıpta yeri var. Bir üstünlük değil. Kimi kadınlar için işkence. Öyleyse öyle, bundan sana ne? Buna kadın dayanmaz. Arkadaşın orta yaşlara gelince bu kiloyla kadının üzerinde kalıverir. O kilolarını nasıl vereceğini düşünse. Arkadaşın senin kilona özeniyor mu ki, sen onun yataktaki süresine hevesleniyorsun. Anlaştık mı yavrum?

Bir kez oluyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşım 3 kez orgazm olurken ben 1 defa boşalıyorum. Bu da 3 saati buluyor. Ancak ereksiyon bitince boşalabiliyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, sende geç boşalma var. Kendini ve ruhunu yordun. Her yorgunluk insanı bıkkınlığa götürür. Ama severek yapılan işler yapana gençlik, moral ve mutluluk verir. Asıl sorun bu ilişkinin dengesini kurmak ve orta noktalara gelmek. Daha doğrusu sen yapacaksın. Eğer hep sevgilini düşünüyorsan bu sana zarar verir.

Sevgilim hamile kalır mı?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla 5 aydır çıkıyoruz. Sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Bazen kendimi tutamayıp boşalıyorum. Sevgilimin hamile kalma olasılığı var mı?

CEVAP

Vardır değerli okurum. Oranı az bile olsa her zaman vardır.

Enerjisi bitmek bilmiyor

2 yıldır ilişkim var. İkimiz de 20 yaşındayız. 6 saat ilişkiye girdik, 12 kez boşaldı. Yorulmak nedir bilmiyor. Bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili yavrum, dayanamazsın. Gerçekten dayanılır gibi değil. Buna yangından mal kaçırma derler. Bu parçalama senin bedeninden çok ruhuna yönelik. Yarın bedenin de parçalanacak. Ama bu arabanın freni senin elinde olmalı. Frene sen basacaksın. Fakat fren sağlam değil. Frene bas bas olmuyor, araba patinaj yapıyor. Hele böyle sisli ve karlı havalarda uçuruma yuvarlanıverirsin. Ya başka bir arabanın altında kalırsan? Kızım, bu işi bir ana önce bitir yavrum, için dışına çıkmasın.

Arkasını dönüp uyuyor

5 yıllık evli, 26 yaşında kadınım. Hiç orgazm olamadım. Eşim boşalınca arkasını dönüp uyuyor. Cinsel ilişkiden soğudum. Sanki işkence çekiyorum. Acaba erkeklerin hepsi mi böyle?

CEVAP

Sevgili okurum, kadınların yüzde 50'si orgazm olamıyor. Erkeğe düşen görev, kadınıyla bütünleşmek, onu sevmek ve duygularını anlayarak biraz özveride bulunmak. Ama ülkemizde erkekler kadını duygusal olarak keşfetmeyi pek beceremiyorlar. Şu anlattıklarına göre sanki evliliğiniz böyle sürecek gibi. Çünkü değişmesi gereken eşin. O da ortalıkta yok.

Cinselliği çok seviyorum

19 yaşındayım. Cinselliği çok seviyorum. Bazen kendimden küçük kızlara ilgi duyuyorum ve çok mastürbasyon yapıyorum. Günde 2-3 defa. Zararlı mıdır? Kafamdan seksi silemiyorum.

CEVAP

Değerli yavrum, biraz rahatla, biraz spor yap, koş. Sakın içine kapanma. Haftada 3-4 defa mastürbasyon yap. Kendini hayatın zorluklarına hazırla. Şimdiden dağarcığa ne bilgi koyarsan ileride onu kullanacaksın. Akıl tüpünü doldurmaya bak. İleride karın ve çocukların da senden bir şeyler isteyecek. Dünya seksle idare edilseydi hiç kimse yataktan çıkmazdı. Bizler de mağara devrinde yaşardık.

Tatmin edemiyorum

30 yaşındayım ve 6 yıllık evliyim. İlişki sırasında karım iki kez boşalıyor, ben ise bir kez. Eşim bir kez daha birlikte olmak istiyor ama benimki sertleşmiyor. Bu durum çok moralimi bozuyor. Penisimin sönük hali 5 santim, bazen içe kaçıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, önce kilo ver. İçe kaçma ondan. Sevgili eşin 2 kere orgazm oluyorsa daha ne istiyor? Ayda bir kere bile orgazm olamayan kadınların sayısı pek çok. Yine erkeklerin çoğu ilk ilişkiden sonra zorlanır. Her şey yolunda. Yolunda olmayan eşinin ateşi. O da kendini disipline etmesini öğrenmeli.

Zararı olur mu?

25 yaşndayım ve hiç cinsel ilişkiye girmedim. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyonun zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyonun zararı olmuş bile. Seni her gün kendine bağlayarak olayı bir tutku haline dönüştürmüş. Zararın neresinden dönersen kârdır diye düşünüp azalt yavrum. Çözümü var mı? İişkiye çok istekli olduğum halde erken boşalıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, evliysen ya da evlilik koşulların varsa erken boşalma tedavi edilebilir. Tabii ki gereken öneri ve ilaçları alman için uzmanla birebir karşılaşman gerekiyor. Elden gelen yapılır. Ama mutlaka bir seans doktora gidilmeli.

Benimle ilgilenmiyor

Bir sevgilim var. Bir araya geldiğimizde hemen beni öpmek, sarılmak istiyor. İzin vermiyorum. Bana “Sorunlarım var, bana zaman ver” dedi. Gün dolunca aradım ama bu kez de “Gün mü sayıyorsun?” dedi. Benimle ilgilenmiyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, bu delikanlı seninle gönül eğlendiriyor. Erkek arkadaşın çizgilerini çizmiş. Sen ısrarla üzerine düşüyorsun. Ama çocuk yeni bir yolda yeni sevgili bulduysa hanginize koşsun? Hem bir kız olarak bu kadar üzerine düşmen doğru mu?

GÜNÜN SÖZÜ

Eğitim yaşamın eşiğinden ananın beşiğinden başlar. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...