O büyüyü bozmayın

13 Ocak 2015, Salı 05:00
AA

Cinsellik doğru zamanda ve doğru kişiyle yaşanırsa güzel... Büyüyün, ayaklarınız yere bassın, hayat yoluna girsin zaten karşınıza seveceğiniz biri çıkacak. Sabırlı olun, vaktinden önce harekete geçip büyüyü bozmayın, sonra pişman olmayın...

Dudaklar çok büyük

28 yaşındayım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum ama cinsel organımın dudakları çok büyük. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapamazsın. Ameliyatla küçültebilirsin. Ama değmez.

Erken boşalıyorum

18 yaşındayım. Her ortamda ilişkiye girebiliyorum ama erken boşalıyorum. Bu durum sevgilimin hoşuna gitmiyor. Sertleşmesi için krem de kullanıyorum ama faydası olmuyor. RUMUZ: ESCAPE1

CEVAP

Değerli okurum, olmaz. Bu iş kremlerle olsaydı doğanın kurallarına ne gerek vardı? Sür kremi, çık yola. Aman ne âlâne âlâ. İşin özü öyle değil bu bir. Her ortamda cinsel ilişkide nasıl bulunabiliyorsun, hem de 18 yaş bu iki. Erken boşalma kıskacına yakalanmışsın. Herkes gibi dengeli bir düzen içinde kendi yörüngelerine oturur. Yörüngenin ilk aşaması dersler, okul, aile ve iş.

Cinsel soğukluk yaratır mı?

26 yaşındayım, psikolojik sorunlarım olduğu için bazı ilaçlar kullanıyorum. Bu ilaçlar cinsel soğukluk yaratır mı? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojik sorunları atlat. İlaca devam. Ama bağımlılık yapmasın. Asıl ilaç önce kendi iraden ve mantığın. Cinselliğin uzun yıllar sürecek. Bu psikolojik sorunların da 3-5 ay hadi 1 sene içinde geçmesi gerekir. Umarım o tür geçici bir psikolojik sorundur.

Hâlâ kız mıyım?

16 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla seviştik ama kan gelmedi. Bir hafta sonra adet gördüm. Eğer yanlışlık olduysa hamile kalmış mıyımdır?

CEVAP

Sevgili çocuğum, çok erken başlamışsın bu işe. Kızlık zarın esnek. Bunu avantaj olarak kullanma. Bir başkasında kanayıverir. Hayatını ağaç gibi devirir. Adetini gördüğün için gebe kalmadın. Ama ha, sakın ha! Biraz büyü. Bozma ruhundaki romantik büyüyü.

Kız acele ediyor

18 yaşımdayım. Kız arkadaşım da 16 yaşında. Henüz 2 aydır arkadaşız. Kız ilişkiye girmek istiyor. Bu kadar aceleci davranması doğru mu? Bence uygun değil. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, bence de uygun değil. Eğer önerime uyarsan sana teşekkür ederim.

Kızdan çok kan geldi

Kız arkadaşımın evine gittim. Yarım saat kadar seviştik. Sevgilim beni ilişkiye girmek için zorladı. Vajinasından çok kan geldi, üstüm başım battı. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bir daha böyle şeyler yapmaman gerekiyor. Yavrum, cinselliğin ve doğanın kuralları var. Bu kan sadece üst baş kirletmekle kalmaz, vicdan da kirletir, ana, babaları da delirtir. Karanlık bir labirente girer gibi girersen “Keyifli ve zevkli” derken başına olmadık çorabı örersin. Hepsi bu kadar.

Bozuldu mu?

27 yaşındayım, 5 yıldır birlikteliğim var. Bir hafta önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Yarım saat sonra biraz kan geldi. Ertesi gün yine kan geldi. Acaba kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarında bir olay yaşanmış. Ne kadar bozuldu ya da zedelendi anlamak zor. Kesin karar jinekolojik muayene ile verilebilir. Zamanı gelinceye kadar bozulmamış gibi davran.

Penisim eğri

Penisimde sola doğru yamukluk var. Sertleşince ortaya çıkıyor. İleride bir sorun yaşar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ileride sorun yaşarsan ameliyatla düzelttirirsin. Onu kararını evlendikten sonra karar vermelisin.

Kız büyüğünü istiyor

Penisim 19 santim. Kız arkadaşımla ilişkiye giriyoruz. Kız penisin daha büyük olmasını istiyor. Her kadın böyle midir?

CEVAP

Değerli yavrum, senin kız arkadaşının vajinası değil, ruhu aç. Vajinanın ortalama boyu 8 santim. Ama içi kıvrım kıvrım olduğu için esneyip uzayabilir. Kapasiteyi aşınca da kadın ağrı çeker. Vajinanın sadece girişteki ilk 2 santimi duyarlı. 17 santim normalin üstüdür. Daha büyüğünü ne yapacak? Sonra en büyük zararı kendi görecek farkında değil.

Sevgilim hamile mi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla defalarca sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Adet günü geçti. Sevgilim başının dönüp midesinin bulandığını söylüyor. Sizce hamile midir?

CEVAP

Değerli yavrum, hamile değil. Ama hamileliğe aday gibi gözüküyor. Öyle hamilelikte mide bulanması, baş dönmesi 3 gün sonra olmaz. En az 1-2 ay geçmesi gerekir. Geçmiş olsun, geleceğe dikkatli adımlarla marş marş!

İsteğim artıyor

26 yaşında kızım. Adet döneminde cinsel isteğim artıyor. Bu dönemde mastürbasyon yapıyorum ama kanama azalıyor. İsteği azaltmanın bir yolu bulunabilir mi?

CEVAP

Ne gereği var yavrum ve de sana ne zararı var? Birçok kadında öyledir. Hep öyle devam edecek.

İLİŞKİDEN ÇOK KORKUYORUM

27 yaşındayım, hayatımda hiç ilişkiye girmedim. Bazen acaba bir kadınla ilişkiye girsem yapabilir miyim diye düşünüyorum. Çok korkuyorum. Sertleşme sorunum da var. Sizce sıkıntım nedir? RUMUZ: RULES

CEVAP

Değerli okurum, ‘Korkunun ecele faydası yok’ derler. Aslında korkunun moral değerlerin kuyusunu kazdığı daha çok görülür. Korkunun önünde genellikle can pazarı, zarar ziyan hesabı varken, cinsel ilişkide doğanın, varoluş gibi yüce kavramların rolü olur. Birinde can tehlikededir, ötekinde amaç cana can katmadır. Geçelim bunları, gelelim sana; partnerle ilişkilerinde dil yani konuşma kalkanını kuşan. Hemen kılıcına sarılma. Fethedeceğin kalenin iç yapısını, gizemlerini iyi anla. Ona bir et, kemik yığını gibi bakma. ‘Bugün olmazsa yarın’ olayını içine sindir. Umutsuzluğa kapılma. Olumlu ortam hazırla, bu işi bitir. Çünkü zamanıdır.

KALBİM KÜT KÜT ATIYOR

25 yaşındayım. Haftada 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Kadınlara yaklaşırken sertleşme olmuyor, kalbim küt küt atıyor, heyecanlanıyorum. Geneleve gittim, orada da sorun devam etti. Bu durum ileride sorun yaratır mı?

CEVAP

Olağan ve her gün karşılaştığımız bir olaydan söz ediyorsun değerli okurum. Heyecan derler adına, tatlısının doyulmaz tadına. Acısının ise dayanılmaz baskısına. Asıl korkuyu iradeye bağlı olmayan organ yaratıyor. Tam göreve çıkacağı zaman kaçıyor ve saklanıyor. ‘Böyle de olabilir’ gerçeğini içine sindirirsen sorun kolay çözülür. “Vay kereta bak ne yaptı bana” diye hayıflanırsan sorun çıkınının üstüne düğüm üstüne düğüm atılır. Öyle de olsa böyle de olsa bu iş bitecek. 3-5 denemeden sonra senin at tırısa geçecek. Panikleme, ürkme, 2-3 mastürbasyona da küsme.

GARDIROPTA İLİŞKİYE GİRDİK

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla gardıropta ilişkiye girdik. Kız o günden beri benden soğudu, sürekli gülüyor. Ne olacak? RUMUZ: FANTEZİ DÜŞKÜNÜ

CEVAP

Zor çözülür zeka küpü gibi bir sorun koydun önüme yavrum. Demek ki cinsel konularda ordinaryus profesör olsanız dahi daima bir eksik yanınız kalıyormuş. Örneğin; seninki. Gardıropta ilişki de neyin nesi? Bildiğim çapkın erkeklerin saklanma mekanıdır. Sen kimden korktun ki divan, koltuk dururken gardıroba daldın!!! Kız senden soğumuş ama buz tutmamış ve ilişkilerine devam etmiş. Üstelik bir de gülüyormuş. Peki diyelim ama olmaz ki bu olayda gardıropta yapılmaz ki!!! Fantezi bile olsa pozisyon sağlanmaz ki. Ne diyelim, fantezilerde sınır aşılınca beyin yolunu şaşırıyormuş. Olabilir, sana da akıl fikir dileyelim, geçmiş olsun diyelim.

15
Sıradaki haber yükleniyor...