O defter kapanmasın

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çocuk evliliğin en güzel meyvesi. Ama doğum sonrası cinsellikte sorunlar olabilir. Kadın, anne olmanın verdiği duygularla eşinden soğuyabilir, ilişkiden zevk almaz olabilir hatta bazıları cinsellik defterini kapatmak bile isteyebilir. Karşılıklı konuşun, her şey yoluna girebilir.

BÖYLE SORU YOK!

Mastürbasyonla büyür mü?

22 yaşındayım, bekarım. Kız arkadaşım ilişkiye girmek istiyor ama penisim çok küçük. Ne yapmam gerekiyor? Mastürbasyon yapsam uzar mı?

CEVAP

Ne kadar küçük değerli okurum? Meslek hayatımın 50 yılı boyunca, bu konuda hep şaşırdım. Küçük diye gelenlere baktığımda “Ula bu ne bu ne” diyecek kadar büyüklerdi. İkna olsunlar diye “Kaç santim, ölçtün mü?” diye soruyordum. Normalin üstündekiler bile 4 santim daha fazlasını istiyorlardı. Değerli okurum, sanıyorum şimdi anlamışsınızdır saçımın neden ağardığını. Bu kadar laftan sonra dönelim sana; ya oğlum elinde mi kalacaktı? Al cetveli eline ölçüver. Ölç de bir mail atıver yavrum, üşenme tamam mı?

GÜNÜN SORULARI

İsteğim öyle çok ki

20 yaşındayım. Kızlarla konuşurken isteğim çok. Onların da bana karşı aynı şeyleri hissedip hissetmediğini merak etmekten iştahım kaçacak.

Değerli okurum, komşunun yemeğinden sana ne? Kendi iştahına bak. Nasrettin Hoca’ya “Sokaktan bir tepsi baklava geçiyor” demişler. Hoca “Bana ne” demiş. Diğerleri “Ama Hoca sizin eve gidiyor” deyince bu kez “Size ne” demiş. Kızlardan sana ne? İştahın çoksa komşunun bahçe ya da mutfağından bir şey aşırmadan, kimseyi hırpalamadan olacaksa yani gönül rızasıyla ama delikanlıca bir yolda yürü. Hiçbir şey kaçmıyor, her şey yerinde duruyor.

Kızlardan soğuyorum

21 yaşındayım. Kızlarla aram çok iyi. İlişkiye girdiğim kızdan soğuyor, nefret ediyorum. Ne yapayım?

Sen yaşı 21, ana kuzusu, ayran gönüllü. Bul kızı, kandır. Al takke, ver külah, kız heyecanlı. Sanıyor ki “Evet” dediği için, sana dünyaları bağışladı. Bunları anladım da sen bu kızlarla silah zoruyla mı birleşiyorsun? Yani angarya iş gibi mi yapıyorsun?

O sırada senin yüreğinde yanardağ gibi kabarmalar olmuyor, dilinden ezgiler çıkmıyor mu? O zaman acelen ne, niye oynarsın kızlarla? Kendini analiz et, üstesinden gelemezsen psikiyatriste koş.

***

Neden böyle isteksizim?

28 yaşında, 6 yıllık evli kadınım. İki çocuğum var. Doğumdan sonra eşime karşı isteksiz oldum. Eşim istediğinde itiraz etmiyorum ama zevk de almıyorum. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, eşinin yatak odası dışındaki davranışları nasıl? İkiniz arasındaki iletişim ve paylaşım? Bu ruh sağlığın için önemli. Doğumdan sonra bu tür olayları sık görüyoruz. Psikolojik bir mekanizmayla kadın anne olunca yaradılışındaki anne içgüdüleri artık görevimi tamamladım diye cinsellik defterini kapatıveriyor. Önünüzde 50 yıl var. Ortak çözüm arayın.

Sevişmek istiyor

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3 yıldır birlikteyiz. Sevgilim sokakta sevişmek istiyor. Bunu yaparsam daha fazlasını ister mi?

CEVAP

Değerli okurum, yapmayın yavrum. Sokağın neresinde sevişecek? Hemen kapı önünde desek ya ağabeyi geliverirse? Arka sokaklarda desek camdan biri bakıyor ya önünüze atlayıverirse? Çıkmaz sokak çok tehlikeli. Kaçacak delik yok. Sevişmenin de dozu ne? Yani saçını tutup yanağından bir öpücük almaksa bu biraz paçayı kurtarır. Ama bir parça ileri gittiğinizde hayatınız kararır. Yoksa kız dışarıdan tanık mı toplamak istiyor? Dikkat edin, azmayın.

Nasıl büyütebilirim?

18 yaşındayım. Penisim 13 santim. Büyütmek istiyorum. Doğal yolla nasıl olur?

CEVAP

Büyütemezsin çocuğum. Bu sana yeter. Hiç merak etme, eşine de yeter. Yeter ki ne yeter. Ama kullanmasını bilirsen yeter.

Boşalamıyorum

19 yaşındayım. Bir yıllık ilişkim var. Başka kızlarla beraber olduğumda boşalamıyorum. Bu psikolojimi bozuyor.

CEVAP

Değerli okurum, psikolojinin otokontrolü derinlerde. Ne yapalım öyleyse öyledir. Yani senin bilinçaltın tek kişiye bağımlı. İhanet etmeyen sağlam bir yapıda. Onu bozmaya niye çalışıyorsun? Böyle gelmiş, böyle gitsin. Sevgilin de senin değerini iyi bilsin.

Hoşlanmıyor

7 yıldır evliyim, 34 yaşındayım. Karımın cinsel sorunları var. Cinsel ilişkiye soğuk bakıyor, “Olmasa da olur” diyor. Ama çok seviyorum. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, zor bir konu. Kadınlarda soğukluk kolay giderilmiyor. Senin çok açık onunla konuşman, sevecen ve romantik bir ortam yaratman gerekiyor. Bazı teknik ve fantezileri de kullanmak zorundasın. İlaçla pek değil ama ruhsal ve psikolojik olarak bir uzmandan yardım alabilirsin.

Bozulmuş mudur?

18 yaşındayım. Birkaç yıl önce mastürbasyon yaparken biraz kan geldi. Acaba kızlığım bozulmuş mudur? Kızlık zarını hangi doktora diktirebilirim? Bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili kızım, zar bozulmadı ki diktiresin. Bir parça zorlandı, incindi haber gönderdi. Hepsi bu kadar. Evlendiğinde kanayacaktır.

Pişman oluyorum

18 yaşındayım. Haftada 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum. Yapmadan önce istekli oluyorum ama orgazmdan sonra çok pişmanlık duyuyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, bu olay böyledir. Çünkü mastürbasyon doğal bir cinsel tahmin yolu değildir. Bir de bu konuda çok kötü şeyler söylenmiştir. Çoğu zaman iradeyi de aştığından yapanlar pişman olur. Mastürbasyon sayın normal. Kendi dengelerini kur, gerisine karışma. Canın istiyorsa yap, istemiyorsa yapma.

Onu hep ben arıyorum

Kız arkadaşımla çok iyi arkadaştık. Sonra sevgili olduk ama yürütemedik. Kız ayrılmak istedi. Ben hiç istemedim. Şimdi telefon ile arkadaşça görüşüyoruz. Hep ben mesaj gönderiyorum, o sadece cevap yazıyor. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, kız seni bırakmış ve doğrusunu yapmış. Arkadaşın yeni birini bulacak, sen de öyle. Zamana bırak.

Küçük buluyorum

21 yaşındayım, yakında düğünüm var. Penisimin ereksiyon hali 7 santim. Ne yapmalıyım? Dert bende, derman sizde.

CEVAP

Değerli okurum, ölçüm hatası olduğunu sanıyorum. Kasık bölgesinde deri altı yağ birikimi varsa, o halledilmeli. Evlilik olacak ancak böyle ciddi bir konuya da uzaktan çare bulunmaz. Uzmandan yardım arayacaksın. Hangi yöntem uygunsa o işlem yapılacak.

Kızdan şüpheleniyorum

19 yaşındayım. 2 ay önce sevgilimle ilişkiye girdik, kan gelmedi. Kan gelmeyince kuşkulandım. Sevgilim, kız olduğuna yemin ediyor. Bazı kızlarda kızlık zarı yırtılınca kan gelmezmiş. Öyle bir şey olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, sen, hakkın olmadığı halde kızla ilişkiye giriyorsun. Onun da geçmişini, erdemini sorguluyorsun. Öyleyse sen neden yaptın bu işi? Evlenecek misin? Keyfin bitip terk edeceksen kız ne olacak? İndirme gözlerini, bana bak. Kızcağız sana ‘He” demiş, suçlu çıkmış. Bulunmaz Hint kumaşı, esnedi kızın zarı, kanadı ruhu.

Şekerim var

60 yaşında, 5 yıllık şeker hastasıyım. Son 1 yıldır iktidarsızım. Nasıl çare bulacağız?

CEVAP

Değerli okurum, senin aracılığınla bütün şeker hastalarına sesleniyorum. Şeker hastalarında sertleşme mekanizmasında, damar sifonunda, bir kaçak oluyor. Bu nedenle gerek korunmada gerek tedavide tüm hastaların kendilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Tedavisi var, ultrasonla birlikte birkaç tetkik yapıldıktan sonra karar veriliyor.

GÜNÜN SÖZÜ

Sevenler de, sevgiler de ölür. Hüner, seveni ve sevgiyi yaşatmaktır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder