Onu kendi haline bırakın

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cinsellik hassas dengeler üzerine kurulu. Nasıl kadının orgazm derdi varsa, pek çok erkek de sertleşme sorunu yaşıyor. Çünkü cinsel organ söz dinlemez. ‘Başarılı olamam’ korkusu yaşarsanız problem sizi bulur. En iyisi onu kendi haline bırakın.

Cinsel organım büyük

25 yaşındayım. Benim sorunum penisimin büyük olması. Normal hali bile 14 santim. Yakında ilişkiye gireceğim, ne yapacağım?

CEVAP

Oğlum, küçültme şansın yok. Büyük penis doğrudur. Kadın için zorluk yaratacaktır. Sakin ve sabırlı olursan sorunların çözülür.

Nişanlım korkuyor

İki yıldır birlikte olduğum kızla nişanlandım. Yakında evleneceğiz. Nişanlım bakire ve ilk geceden korkuyor. Onu elimden geldiğince sakinleştirmeye çalışıyorum. Ona her şey çok abartılı olarak anlatılmış, ben ne yapacağım?

CEVAP

Okurum, pusuda vajinismus bekliyor. İlişkiye kolay razı olacağını sanmıyorum. Hele bir evlenin. Kendinize bir süre tanıyın. Üstüne çok gitme, korkutma. Asla onu kırma. Sert davranma çünkü bu biraz da namus hastalığı. Sonuç alamazsanız çözeriz, üzülmeyin.

Tam sertleşmiyor

27 yaşındayım. Sabahları ve güzel bir kadın gördüğümde ereksiyon oluyorum ama ilişkide olmuyor. En son bir hayat kadınıyla ilişkiye girdim. Penisim tam sertleşmedi. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, hayat kadınlarından aldığın sonuç doğal. Öyle olması gerekir. Ben mastürbasyona ağırlık verdiğini sanıyorum. Ondan uzaklaş. Haftada 1-2 kere yapabilirsin. Flörtle işe başla. Penisine kafanı takma. Çünkü hem gizemli bir organdır hem çok nazlıdır. Sen kendi bildiğini, o kendi bildiğini okursa bir süre sonra organ kendini toplar. Kendi bildiğini en iyi şekilde okur. Senin de yüzünü karatmaz.

Her gün yapıyorum

19 yaşındayım. Her gün 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Bunun zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, her türlü zararı olur. Seni insanlıktan koparır. Kabukları soyulmuş bir dal parçası gibi bir derenin kenarına atıverir. Çünkü haftada 2-3 kez mastürbasyona evet diyen hocanız varken ve sizleri korkutmamaya özen gösterirken bir de bilimin sınırı var. Sel baskınları gibi sınırları yıkarsanız evi de su basar. Eşyaları allak bullak eder. Hayat aynen böyledir. O yağmur ve selin dizginleri de elinizdedir. Yukarıdan taş düşer gibi kafanıza düşmez.

Erken boşalıyorum

18 yaşındayım, erken boşalıyorum. Girdiğim her ilişkiden boş dönüyorum. Bu durum beni çok rahatsız ediyor.

CEVAP

Değerli okurum, çok erkekte var. Düzelecek. Onu tedavi ediyoruz. Ama bu yaşta değil. Evlilik koşulları olduğu zaman tedavisi söz konusu olduğundan hiç sinirlerini bozma.

Geneleve gideyim mi?

32 yaşındayım. Şimdiye kadar hiçbir kız ya da kadınla cinsel ve duygusal birlikteliğim olmadı. Evlenmeden önce mutlaka geneleve mi gitmem gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, geneleve gitmen gerekmez. Gidersen de büyük oranda başarılı olamayacaksın. Bu da ters tepecek. Daha çok panikleyeceksin. Bugüne kadar beklemen aleyhine işlemiş bir mekanizma. Sanıyorum evlendiğinde sorun yaşayacaksın. Ama üstesinden geliriz. Bana sorarsan geç kalma. Hayat saatinin çarkı dönüyor. Kum saatinin üstündeki kumlar durmadan aşağı iniyor.

Ne kadar sürmeli?

20 yaşındayım ve erken boşalıyorum. Bu işin normali nedir? Ne kadar süre ilişkiye sürdürürsem erken boşalma biter?

CEVAP

Değerli okurum, 3-4 dakikanın üzerine çıkman gerekir, tedaviyle düzelir.

Yeterli mi?

Cinsel organım 11 santim. Daha önce ilişkiye girdim. Bir ay sonra evleneceğim. Eşimi mutlu edebilir miyim? Bir de erken boşalma sorunum var. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu eşini mutlu eder. Erken boşalman da evlendikten sonra çözülür. Doğru nikah masasına. Evlilik cüzdanı aldıktan 2 ay sonra erken boşalma konusundaki mailini bekliyorum.

Zarı bozuldu mu?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve üzerine boşaldım. Kız hamile kalırım diye çok korkuyor. Zarı bozulmuş mudur?

CEVAP

Okurum, kandan söz etmediğine göre zarı bozulmadı. Bana göre hamile de kalmadı.

Zararı olur mu?

25 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, zararı olmuş bile. Seni her gün kendine bağlayarak olayı bir tutku haline dönüştürmüş. Bu tıpkı tiryakilik gibi, seni vazgeçilmesi zor noktalara getirebilir. Çünkü neye alışırsak onu isteriz. Gerek ilk cinsel birleşmelerde gerekse evlilikte duyduğun, düşündüğün ve beklediğin zevki alamayınca büyük bir düş kırıklığına uğrayabilirsin. Zarardan en kısa yoldan dönülmesi için hemen bu yakınlarda karşı cinse yönel. Mastürbasyon yapmayı da haftada 2’ye indir.

Nasıl uzatabilirim?

18 yaşındayım. Penisim ereksiyon halinde 10 santim. Acaba nasıl uzatabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, 10 santim işini görür. Büyütme operasyonuyla 1-2 santim büyür. Bence gerek yok. Şişmansan zayıfla.

Sevgilim gebe mi?

Kız arkadaşımla iç çamaşırlarımız üzerimizdeyken ilişkiye girdik. Vajinasına boşaldım ama gebe kalmış olabilir mi?

CEVAP

Okurum, yok. Ama yok diye şımarıp gözü kara bodoslama dalmayın. En azından olduğunuz yerde kalın.

BÖYLE SORU YOK!

Kadın görünce heyecanlanıyorum

34 yaşındayım. Bugüne kadar tek bir kıza bile dokunamadım. Ne zaman bir kadına yaklaşsam heyecanlanıyor ve ayrılmak zorunda kalıyorum. Çözüm bulun.

CEVAP

Okurum, vah, vah vah! 20 yıl gelmiş geçmiş. 14 yaşında ergenlik, 20 yılını rüyalarına mahkum etmiş bir okurum. Ayrıca rüyalarda ne var, onu da bilmiyoruz. Acaba orada da karabasan mı basıyor? Günlük yaşamda kızlara dokunamama, güvensizlik, korku ve heyecan dinamosu, bir şehri aydınlatacak güçteki jeneratör gibi seni titretiyor.

Neden bu kadar titrediğini anlamıyorum. Bu kadar korku, arenada aslanların önüne atılmış insanlarda olur. Kızlar seni yemeyecek yavrum. Tam tersi, onlar senden korksun. Kızlar “Yavaş ol, üzerime aslan gibi geliyorsun” desin. Bu işin geneli böyledir.

GÜNÜN SORULARI

Kız arkadaşım “Erken” diyor

Kız arkadaşım ve ben 19 yaşındayız. Evlenmeyi düşünüyoruz. Bugüne kadar cinselliği yaşamadık. Sevgilimle ilişkiye girmeyi istedim ama o erken olduğunu söyledi. Ne yapacağız?

CEVAP

Okurum, ben de kız arkadaşın gibi düşünüyorum. Ondan yana tavrımı koyuyorum. İlişkiniz böyle devam etsin. Sevginiz iyice pekişsin. Zaman size doğru yolları gösterecektir. Ama okul varsa önce okul, meslek, ekonomik ve sosyal bağımsızlık en sonunda da evlilik. Bu yolda yaşayabildiğiniz kadar aşk, bir adım ötesi flört, bolca duygusal arkadaşlıktan sonra yaşamın zorluklarını göğüsleyebilecek koşullar oluşmuşsa evlenirsiniz.

Sevgilim geç boşalıyor

40 yaşında, bekar kadınım. Erkek arkadaşım cinsel ilişkide çok geç boşalıyor. Bir süre sonra hem yoruluyor hem de sıkılıyorum. Cinselliği seviyorum ama 40-45 dakika uzun bir zaman değil mi? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Vay be sevgili okurum, bunu okuyan kadın okurlarım zıvanadan çıkacaklar, beni mail yağmuruna tutacaklar. “Biz de istiyoruz”, “Hani bize hani bize” diye yakınacaklar. “Bulmuş da bunuyor” diye sana kızacaklar. Ama Haydar Hoca seni yarı yolda bırakmaz. Söyle yiğidine iradeli kullansın. O da ne yapacağını bilsin. Akacak bir gözyaşı varsa akmadan dinsin.

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanlığın ufku o kadar geliştir ki, dünyanın öbür tarafındaki bir insan sizin yüreğinizi incitebilir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder