Orta çizgide buluşun

03 Mart 2015, Salı 05:00
AA

Evliliklerde önemli olan orta çizgide buluşup el ele mutluluğu yürüyebilmek. Bu yüzden karınızın ya da kocanızın isteklerine, neler beklediğine kulak verin, ona özen gösterin. Cinsellik konusunda da orta noktada buluşursanız mutluluk hep sizinle olur, sorun çıkmaz...

BÖYLE SORU YOK!

Hem sıkılıyor hem istiyorum

21 yaşındayım, kız arkadaşımla ilişkiye girip boşalınca sıkılıyorum. 10 dakika sonra yeniden birlikte olmak istiyorum. Aynı şeyleri yaşıyorum. Bana yardım edin.

CEVAP Hiperaktif, canlı, yerinde duramayan, beyni fırtına gibi çalışan, her şeyden çabuk bıkan, kimseyi beğenmeyen ama kendini önemseyen bir kişiliğin var değerli okurum. Kişiliğin için tam 7 madde saydım. Bir teki bile yanlışsa vallahi ben mesleği bırakırım. Eğer tümü doğruysa, senden de alkış beklerim. Ancak bu alkışını ertele. Evliliğinin 10’uncu yılında yap ve “Bu alkışımı Hocama adıyorum, mutluluğumu ona borçluyum” de. Durumun bu, anlaşalım. Şimdilik idare et. Evleneceğin zaman bugünkü kimliğinin değişmesi gerek. Bunu hiç unutma. Hesap kitap gerekli. Çünkü evlilik geçici değil, sürekli.


Cinsellikten soğudum

19 yaşındayım, çok istekliyim. Ama penisim 6 santim. Kızlar ve arkadaşlarım benimle alay ediyor. Cinsellikten soğudum. Ne olur yardım edin. RUMUZ: DELİ FİŞEK

CEVAP Değerli okurum, eğer kilon 80’nin altındaysa şu 6 santim hesabına ben inanmıyorum. Özellikle ereksiyon durumu 6 santim ise, sen de çekinmeden kılıcı çekip kızların üzerine yürümüşsen, cesaretini ve kendine güvenini kutlarım. 6 santim üzerinde duralım. Bu hormonal sistemden mi yoksa başka bir etkenden mi kaynaklanıyor bunu bilelim, sperm sayısını öğrenelim. Çünkü sonraki yaşamında, zamanı gelip evlendiğinde çocuk olayı gündeme gelecek. Bir üroloji uzmanı bu konuda karar verecek. Şimdilik cinsellikten soğuma. Bir kızla el ele bile tutuşmadan evlenip çoluk çocuk sahibi olan milyonlar var. Elbette seni de bağrına basacak bir eşin olacak.

Doymak nedir bilmiyorum

37 yaşında, 1.75 boyunda, 97 kiloyum. Sekse doymuyor, her gün ilişkiye giriyorum. Sürekli ereksiyonda kalmak için hap kullanıyorum. Bunun ileride zararı olur mu? RUMUZ: DOYUMSUZ

CEVAP Değerli okurum, önce falına bakalım. Sonra bilimsel takılalım, yaş, boy ve kilo sayılarının içinde 7 rakamı var. Demek ki 7 uğur sayın. 7 seni manyetik alanına almış, kaderini yazmış. 47 yaşında ilişkinin hapsız olmayacağını işaret ediyor. 97’deki 7 ise, bu yoruma katılmıyor, bu kiloyla 47 yaşına gelmeden sistem bozulacak diyor. 1.75 boyundasın, oradaki 17 rakamı hem tanık hem de kanıt olarak devreye giriyor, “Ah ah o eski yıllar. Su bile içse organ dişleniyor ve coşuyordu” diyor. Peki ben ne diyorum? Bekarsan evlen, 20 kilo ver. Eşin olduğunda hapa ihtiyaç duymayacaksın. Yine de “Hap hap” dersen ben de ‘hop hop dur’ der seni uzmana gönderirim.

* * *

Diktirsem olur mu?

25 yaşındayım. 2 hafta önce ilişkiye girdim ve zarım bozuldu. Birlikte olduğum kişiyle ayrıldık, bir daha barışmayız. İleride başka biriyle evleneceğim. Kızlık zarı dikiliyormuş. Acaba şimdi diktirsem ne kadar dayanır?

CEVAP Sevgili okurum, kızlık zarını gerdeğe gireceğin günden en çok 1-2 gün önce diktirirsen işe yarayabilir. Öncelikle bu işi bilen güvenilir bir kadın-doğum uzmanını bulacaksın. Ve zamanı geldiğinde buna karar vereceksin. Şimdilerde diktirmenin bir yararı yok. Çünkü dikişler atıyor, tutmuyor.

Bir zararı var mı?

25 yaşındayım, hiç cinsel ilişkiye girmedim. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyonun bir zararı olur mu?

CEVAP Değerli okurum, mastürbasyonun zararı olmaz. Haftalık sayınız 2-3’ü aşmasın. Aslında mastürbasyon yapmak, hiç yapmamak ya da cinsel birleşmede hiç bulunmamaktan daha iyidir. Takma kafana.

Eşimle birlikte olmak istemiyorum


27 yaşında, 4 yıllık evli kadınım. Bir oğlum var. Eşimle birlikte olmak istemiyorum. İlişkide boşaldığımı bile fark etmiyorum. Ne yapayım?

CEVAP Sevgili okurum, cinsel soğukluk tablosu çiziyorsun. Yarısı senden kaynaklanıyorsa yarısı eşindendir. Cinsellik iki kişinin paylaştığı, o konuda bütünleştiği, duygusal sıcaklık içinde iki tarafın da isteklerine uyarak ve kırmadan bulunan bir orta yoldur. Senden olan bir eksikliği eşinin gidermesi gerekir. Bunun tersi doğrudur. Yani sen de eşine yardımcı olabilirsin. Mutlaka bir çözüm arayın ve bulun.

Arkadaşlarımınki benden büyükmüş

16 yaşındayım. Cinsel organım 13 santim. Arkadaşlarım penislerinin 17-18 santim olduğunu söylüyorlar. Sizce doğru mudur? CEVAP Sevgili yavrum, doğru olsa da yanlış olsa da seninkisi iyi. Sen kendi doğruna bak. El alemin doğrusu, eğrisi kendinin.

Kız benden ayrıldı


17 yaşındayım ve utangacım. Kız arkadaşım cinsellik konusunda çok rahattı. Ama beni terk etti. Acaba onun isteklerini karşılayamadığım için mi beni bıraktı? Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili okurum, sen doğruyu yapmışsın. Kız arkadaşının cinsel istekleri beynini fena halde sıkıştırmış olmalı ki yarınları düşünmeden seni zorlamış. Aradığını bulamayınca da seni bırakmış. Geçmiş olsun, kurtulmuşsun. İyi ki bırakmış. Bakalım kimin başını yakacak? Bu son sözüm 18 yaşından küçük olanlar için geçerlidir. 18 yaşından büyük olanlar da ‘başlarına yağacak karı eritsinler’ ben ona karışmıyorum.

Eşim zevk almıyor

4 aylık evliyim. Cinsel ilişkiye gün aşırı giriyoruz. Ama eşim vajinasının ağrıdığını söylüyor. “Acıyor” diye bağırıyor. Ben bu yüzden rahat boşalamıyorum. Bir de eşim orgazm olamıyor. Hiçbir şey hissetmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP Değerli okurum, öncelikle eşinin ağrılarını gidermek gerekir. Bunun için eşini bir kadın-doğum uzmanı görebilir. O bakımdan normal ve sağlam çıkacağına inanıyorum. Ağrılar sürerse çözümü buluruz. Tabii ki ağrı çekilen yerden zevk alınmaz. Ayrıca da zevk alması için de zamana ihtiyacı var. Hiç ağrı olmasa bile pek çok kadın cinsel ilişkiden fazla zevk almaz ya da orgazm olmaz.

İlişkiye girmek istiyorum ama olmuyor

16 yaşındayım. Cinsel ilişkiye girmeyi çok istiyorum ama bir türlü giremiyorum. Geneleve gitmeyi düşündüm, yaşım tutmadı. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP Sevgili yavrum, sakın çocuğum. Bu yaşta maceraya girersen öyle bir yere çakılırsın ki kolun kanadın kırılabilir. İşi bu olan genelev kadınlarında bile yasalar sana izin vermiyorsa bir düşün. Başkalarının körpecik genç ve masum kızlarını kandırıp onlarla ilişkiye girdikten sonra ayaklarının yere basacağını mı düşünüyorsun? Vicdanın seni rahat bırakmaz. Bekle, her genç gibi bekle. Anladın mı?

Hamile kalabilir mi?


24 yaşındayım. 2 ay önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Üzerinden bir ay geçti ve adet gördüğünü söyledi. Şimdi ise “Adet olamıyorum, acaba hamile miyim?” diyor. Adet gördükten sonra hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP Yavrum, kız bir gebelik testi yaptırsın. Çünkü bazı kadınlar gebelikten sonra adet görebilir. Halk arasında buna ‘üstüne görme’ derler. Bu nedenle ufacık bir test yapmak en az bana mail göndermek kadar kolay. Ya da doktora gitsin.

Hiç güvenim kalmadı


21 yaşındayım. Kızlarla aram kötü. Onlara bir türlü ısınamıyorum. Çünkü kızların çoğu entrikacı çıktı. Bu yüzden de güven sorunu yaşıyorum. Hocam ne yapmalıyım?

CEVAP Değerli okurum, kızlar ürkek ceylanlar gibidir. Entrika dediğin şey onun ürkekliğinden dolayı bir şeye karar verememesinden kaynaklanıyor. Sana bir soru sorayım. Sen ne kadar entrikacısın? Hiç mi yoksa yüzde 50 mi? Bana göre yüzde 100. Çünkü kızlar diyorsun, kız demiyorsun. Kızları ürkütme, onlarla dost ol.

GÜNÜN SÖZÜ

Vicdan tarlası çiçek de açar,
ayrık otu da. H.D.

12
Sıradaki haber yükleniyor...