Rol yaparak evlilik sürmez

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bazı kadınlar var ki aradan zaman geçince cinselliğe ilgisini kaybediyor. Kurulu düzenini bozmamak için bunu söylemiyor. Eşiyle ilişkiden zevk almıyor. Ama eşine karşı rol yapmaya devam ediyor. Hanımlar, kocanız öğrenince güvenini kaybeder, hayat da böyle geçmez.

Nasıl azaltırım?

21 yaşındayım. Günde en az 1 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu sayı bazen 2 oluyor. Zararlı biliyorum ama yapmamak elimde değil. Nasıl azaltabilirim?

CEVAP

Okurum, çok zararlı değil. Ama yarıya indirirsen olay her bakımdan iyi gelişir. O kadarını da başarırsın. Sana güveniyorum, gençsin, yiğitsin. Başaramadığın durumlarda da kendini suçlamadan mücadeleye devam et. Haftada 4 yapma izin belgen benden. İçin rahat etsin.

Eşim ne kadar dayanır?

25 yaşında, 3 aylık evli kadınım. Eşimle severek evlendik. İlk gece acı yoktu ama zamanla ilişkiden korkar oldum. Her şey çok güzel giderken isteğim bitiyor, kaskatı kesiliyorum. Eşim anlayışlı ama nereye kadar gidecek? Bu durum zamanla geçer mi?

CEVAP

Sevgili kızım, geçer. Ama tedavi gerekir. Önce jinekoloğa gidin. Mantar ya da vajinit var mı bakılsın. Acı devam ederse uzman arkadaş “Psikolojik” diyecek. Yani çözümü var da yollar böyle gelişecek. Bence uzatmadan çözüm arayın.

Rol yapıyorum

10 yıllık evli kadınım ve eşimle birlikte olduğumda hiçbir şey hissetmiyorum. Zevk almıyorum ve kocama rol yapıyorum. Kadın doğum uzmanı psikoloğa yönlendirdi. Kocam öğrenirse kendini kötü hisseder diye korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, geçmiş olsun. Sorunun kolay çözülecek türden değil. Bir uzman hekimin işi yani psikiyatrın. Buna rağmen ne kadar çözülür, emin de değilim. Aslında eşler birlikte doktora gitmeli, evlilik tedavi edilmeli. Her türlü çözüm dinamikleri ortak bir şekilde aranıp ona göre yol seçilmeli. Doğru olan budur, uzaktan yapılacak bir şey yok. Tek başına doktora gitsen de yararı olacağını sanmıyorum. Ama hastalığa teslim olmana taraftar değilim. Rol yaptığını eşine söyleme. Bunu doktor uygun biçimde eşine anlatır.

Sevgilim hamile mi?

Birkaç ay önce kız arkadaşımla korunarak ilişkiye girdik, kan gelmedi. Daha sonraki görüşmemizde 2 aydır adet görmediğini söyledi. Doktor “Normal” demiş. İkimizin de sinirleri bozuk. Hamile olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, ortada sorun yok ki sinirleriniz bozulsun. Kız arkadaşın doktora gitmiş, bir şey yok sonucunu almış. Sıkıntıları psikolojik kökenli. Ama böylesine ciddi bir durumda rahatlamanız gerekiyorsa bir kere de başka doktora başvurun.

Kız mıyım, değil miyim?

19 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Çamaşırımda kan lekesi gördüm. Adetim yeni bitmişti. Şimdi başkasıyla nişanlıyım. Acaba kız mıyım değil miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, fala baktırsak daha iyi. Bilim burada dilsiz ve sessiz. Kıyısından köşesinden ihtimal üzerine konuşalım. Bu yüzeysel incinme kanamasına benziyor. Normal birleşmede kanama olacak diye düşünüyorum.

Kadın küçük buldu

18 yaşındayım, penisim 17 santim. Genelevdeki kadın “Penisin çok küçük, beni tatmin etmedi” dedi. O günden beri ilişkiye girmeye korkuyorum. Ereksiyon olamıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurlarım, sizlerin cinsel eğitim hocalarınız genelev kadınları olursa yandık ki ne yandık. Bilim dururken yıpranmış bir kadının intikam alırcasına söylediği söz sizi allak bullak ediyor. Normalin normalisin, üstelik 2 santim de fazlan var. Bundan sonra da geneleve gitmek yok.

Endişeliyim

21 yaşında kızım. Bir yıldır erkek arkadaşım var. Onunla bir şeyler yaşıyoruz. Benim en büyük korkum hamilelik. Adet görmeyi iple çekiyorum. Sevgilim “Korunalım, bir şey olmaz” diyor. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, atı alan Üsküdar’ı geçmiş. Sözgelimi, sen kınalı kısrak, atın üzerinde binici. Dizgi ve kamçı onun elinde. Start verilmiş, at piste doludizgin girmiş. Tökezler mi? Bilemem ki.

Her gün yapıyorum

20 yaşındayım. Üç yıldır her gün mastürbasyon yapıyorum. İzlediğim filmlerdeki kadınlar, sokakta gördüklerim beni tahrik ediyor. İleride sorun olur mu?

CEVAP

Okurum, oburluğa alışmışsın, gözün doymuyor. Bunları bahane ederek mastürbasyondan vazgeçmiyorsun. Kırık plak gibi oraya takılıp kalmışsın. Bunun bir de mantığı var. Haftada 3-4 kere mastürbasyona izin veriyoruz. Kızlara, kadınlara daha insancıl gözlerle bak. Tabii ki arada beğendiklerin olacak. Bu kadar nasihat yetsin ama değil mi? Hadi biraz kendine gel.

Çok pişmanım

19 yaşında kızım. Sevgilimle ilişkiye girdik ve kızlığım bozuldu. Ardından ayrıldık. Çok pişmanım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Kızım, yapacağın bir şey yok. Sessizliğe gömül. Yaraların kabuk bağlaması zamanla ilgili. Ruh sağlığını bozma, dik dur. Bu olaydan ders almışsan tekrarlama. Hepimiz, irademizi her ortamda aynı oranda kullanamayız. Olan olduktan sonra suçluluk duygusuna kapılıp kendini kahretme.

Penisim şişiyor

Mastürbasyon yaptığım zaman penisimde şişlikler oluyor, korkuyorum. Utanıyor, doktora gidemiyorum. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, sakın zorlayarak mastürbasyon yapma. Sert hareketlerden kaçın. O tür şişmelerin pek olumsuz anlamı yoktur. Ama yine de için rahat etsin diye bir üroloji uzmanına başvurabilirsin.

BÖYLE SORU YOK!

Çığlık atmam normal mi?

38 yaşında, evlenip ayrılmış kadınım. 50 yaşında bir sevgilim var. Bir yıldır haftada 4 gün beraber oluyoruz. Sevgilim boşalana kadar defalarca orgazm oluyorum. Çığlık atıyormuşum, normal mi? Sevgilim gecede 3 kez boşalıyor. Bu performans kaç yaşına kadar sürer? Onu evliliğe nasıl ikna ederim?

CEVAP

Anasının bebesi, babasının bir tanesi. Bıcı bıcı, gel sev şunu Haydar Hocası. İşte bu akıl sevilir! Evet yavrum, çığlıklar normal. Bir haftada 4 gün, her gün 3 kere, haftada 12 orgazm eder. Ayda ortalama 50 diyelim. Sana buradan bir tüyo vereyim. 50 kere diretirsen belki seninki sıcak bakacakmış. Ben bildiğimi öğreteyim ama, inanın bu kadar karmaşa içinde yüzlerce soru peşimde, fırsat yok. Soruna da ‘daha uzun yıllar’ sürer diyeyim.

GÜNÜN SORULARI

Canım istemiyor

Sekiz aydır evliyiz. İlişkiye girerken boşalıyorum. Sonra bir daha canım istemiyor, sertleşmiyor. Yardım edin.

Okurum, görünen o ki erken boşalma sorunun var. Erkeklerde çok yaygın görülen bu problemin ne mutlu ki çözümü var. Senin ve eşinin ilişkide mutlu hissetmesi için daha fazla beklemeden bir uzmandan yardım almanız gerekir. Penisin de, mide, ciğer gibi bir organ olduğunu düşünüp, doktorun da görevinin insan sağlığını korumak olduğuna inanırsanız, doktora başvurmakta gecikmezsiniz. Mutluluklar dilerim.

Zirveye ulaşır mı?

21 yaşındayım ve penisim 13 santim. 14 yaşında bile daha uzundu. Kilolu değilim, biraz göbeğim var. Gerçekten çok moralim bozuluyor. Partnerim gördüğü zaman libido kaybı yaşar mı? Bir de penisim her ölçümde değişiklik gösteriyor. Acaba birleşme sırasında zirveye ulaşır mı?

Yavrum, cinsel organın boyu zamanla kısalmaz. Bana öyle geliyor ki cetveli denk tutamadın. Heyecandan, beklentiden ellerin titredi ve cetveli oynattın. Santimlere tam bakamadın. Ah okurum, öyle 1-2 defa değil, bin kere ölç. Sonuçları topla bine böl. Ancak sonuç ne çıkarsa ona boyun eğ. Bir, iki milim eksik olursa, partnerinde libido kaybı falan olmaz. Nereden çıkarıyorsunuz bu zırvaları? Boya değil, işleve tak kafanı. İşlevi eksik oldu mu o zaman gider senin karizma.

GÜNÜN SÖZÜ

Rüyalarımız gerçeklerin sürmodern resimleridir. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder