Şansınızın tadını çıkarın

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadınların çoğu baskı altında, cinsellikten uzak yetişiyor, ilişkiye uyum sağlamakta zorlanıyorlar. Ama bazı kadınlar doğuştan şanslı. Onlar daha cinselliğe adım attıkları gün zevk alıyorlar, kolayca orgazm oluyorlar. Böylece yatak odaları renkleniyor. Hanımlar şans sizden yana, tadını çıkarın.

Haklı mı?

Sevgilimle 1 yıldır birlikteyiz. Onu çok seviyorum. Bana cinsellik için baskı yapıyor. Ben evlenmeden önce olsun istemiyorum. O da bana “Herkes sevgilisiyle birlikte oluyor. Hangi çağdayız?” diyor. Acaba haklı mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, sevdiğin gencin niyetini beğenmedim. Doğrusu fazla sevemedim. Bu çağda dediği değerlerde kadına saygı duyuyor, çağın öteki getirdiklerine uyum sağlıyor mu? Çağdaş sanatın, kültürün, yaşamın kıyısında geziyor mu? Müzeye gittiği zaman oradaki seyrettiklerinin tarihi özelliklerini biliyor mu? Tek bir boyutta cinsellik çağdaşlığı belirlemez. Bunlar egoistliktir. Bence dikkatli ol.

Şüpheleniyor

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama kızlık zarıma bir şey olmadı. “İlk denemede olmayabilir” dedim. Ama daha sonrakilerde de bir şey olmadı. Benden şüpheleniyor. Daha önce kimseyle olmadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu durum normal mi?

CEVAP

Sevgili okurum, neyi, nasıl kanıtlayacaksın bilemem ki? Erkek arkadaşın bencil ve katı. Asla kendi yolundan sapmayacak. Sanırım seni çok hırpalayacak. Ama senin de ve de doktorun olarak benim de yüreğim yanacak. Tertemiz kusursuz bir kızsın. Şu anda yapılacak bir şey yok. Şans senden yana olsun ama o da bunları bilsin. Ona uygun bir dille anlat.

Damar yırtılmış

56 yaşındayım ve sertleşme sorunu yaşıyorum. Doktorum damar yırtılması olduğunu söyledi. Acaba tedavisi var mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, doktorun söylediği doğrudur. Ama bunun için penis damarlarının ölçülmesi gerekir. Bunun da adı renkli penil dopleridir. Teşhis öyleyse onun kesin tedavisi var ve hayat boyu da sürer. Önce bir teşhisi tam koyalım. Gerisine bakarız.

Tatmin eder miyim?

20 yaşındayım. Penisim 12 santim. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla bir şeyler yaşıyoruz ama ilişkiye gelince ben korkuyorum. Çünkü penisimin boyundan utanıyorum. Acaba onu tatmin edebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, neden olmasın? Olacak olan olur, olmayacak olan o söylediğin boyutun iki katına çıksan olmaz. Olayı santimlere vurmayın. Kendi güzel beyinlerinize yormayın. İnsan olmanın birçok özelliklerini de unutmayın.

Çok acıyor

27 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 5 aydır ilişkiye giriyoruz. Ama kızlığımın bozulmasından korktuğum için yarım ilişki oluyor. Kızlığım bozulmadı. Çünkü ilişki sırasında vajinamın iç kısmı çok acıyor. Bu sancı kasıklarımı bile etkiliyor. Sizce ben kız mıyım?

CEVAP

Okurum, zara baktığımızda kızsın. Ama cinsel birleşmeler yaptığın için kadınsın. Karındaki kasıklara vuran ağrı, erkeğin penis boyuyla ilgili de olabilir. Bunlara alışacaksın.

10 dakika sürüyor

Mastürbasyon sırasında hemen boşalıyorum ama ilişkide bu durum 10 dakikayı buluyor. Bu sizce iyi mi?

CEVAP

Değerli okurum, normal süreyi yakalamışsın. Evlendiğinde daha da bunun tekniğini kavramış birisin ve kendi göğsünü de kabartan bir yapıya sahipsin. Ancak mastürbasyon yaparken erken boşalmayı önlemek için alışkanlık olmasın diye duraklayarak, ara vererek, başka şeyler düşünerek uzat.

Hiç boşalmadı

Erkek arkadaşımla birlikte olduk. Uzun sürdü ama o boşalmadı. Geç boşaldığını söylüyor ama hiç boşalmadı. Acaba zevk mi almadı diye kendimde problem aradım. Uzun zamandır hep mastürbasyon yaptığı için alışmış olabilir mi? Evlenmeyi düşünüyoruz. Bu problem yaratır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, geç boşalma zor düzeliyor. Evlendiğinizde çözülür. Şimdilik bu kadar ayrıntıya girerseniz bu ipin ucu bulunmaz. Evlilikte daha temel yapılar aranmalı. Kendinizi yapılandırmaya bakın. İş, güç sahibi olun. Flört ya da sevgili olmak bunun bir parçasıdır. Ama bu yaşlarda seks tam tersine yapılanmanın yarasıdır.

Korkuyorum

28 yaşındayım, kız arkadaşım da 26 yaşında. İlişkiye girdiğimizde kız arkadaşım ben boşalmadan 2 kere orgazm oluyor. Bu durum beni korkutuyor. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, seni tebrik ediyorum, şanslı bir adamsın. Hem kız arkadaşın var hem de orgazm olabilen bir kız. Kız arkadaşın yaratılış olarak şanslı. Seni çok seven, zevk alan, mutlu olan ve böylece seni de mutlu eden biri. Adeta özel üretim. Korkmak neden? Onun kıymetini bil. Umarım evlenirsiniz, şimdiden mutluluklar.

Sonradan kan gelmiş

Ben ve sevgilim ilişkiye girdik. Ancak kan gelmedi. Bir gün sonra bana kan geldiğini söyledi. Böyle bir şey olabilir mi?

CEVAP

Olabilir okurum. İşin tam ortasında kaldın, bir elinde vicdanın, bir elinde sorumluluk. Kura çek, hangisinden yana ağırlık basarsa ona oyna. Şu anda yapılacak başka bir şey yok.

Beni terk etti

35 yaşındayım. 2 ay önce evlendim. Ama eşim beni terk etti. Penisim sertleşmiyor. Acaba bu yüzden olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, evliliğin ilk aylarında böyle şeyler oluyor. Erkeklerde de ereksiyon bozukluğu ve özellikle gençlerde görülüyor. Bu konuda oranı çok yüksek düzeyde sorun psikolojik kaynaklıdır. Yeniden bir evlilik oluşsun. Evlenmeden önce tam bir tetkikten geç ki hem sen hem biz aydınlanalım.

Böyle soru yok!

10 gündür sertleşmiyor

29 yaşındayım, daha önce sıkıntım olmamasına rağmen son 10 gündür ereksiyon olamıyorum. Sertleşecek gibi oluyor ama sönüyor. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Okurum, dünyanın başında COVID-19 kara bulutları kümeleşmiş, tonlarca metreküp yağmur indiriyor başımıza. Şemsiyesiz, sokakta yakalanma korkusuyla küçük kutucuklara sığınmış, nefes almaya çalışıyoruz. Alışkanlıklarımız, yaşama biçimimiz değişirken farkında olmasanız da cinsellik de bu işten nasibini alıyor. “Ne olur yardım edin, 10 gündür ereksiyon olamıyorum” demişsin.

Kulağını çekeceğim şimdi, aç kollarını ‘Allah kimseye vermesin Covid gibi zalimi, her gün başka bir alanda yaparken talimi, hiç düşünmüyor bizi ve de dünyanın halini’ diye yakın. Hayat normale döndüğünde sorunun kendiliğinden ortadan kalkacak.

Günün soruları

Hamile olabilir mi?

Kız arkadaşımla 5 gün önce sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Bakire olduğu için tam birleşme olmadı. Zevk suyu vardı, boşalmadım. Zevk suyundan hamile kalır mı? Ertesi gün hapı aldı, gebelik belirtileri var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Kafası karışık, bir o kadar da bihaber okurum, her sözün birbiriyle çelişiyor. İlişkiye girdik ama girmedik; su vardı ama boşalmadım, ertesi günü hapı aldı, gebelik belirtileri var. Bize de söyle 5 gün içinde belli olan gebelik belirtilerini. Bu yolda hızlı koşanlar öğrensin. Sevgilin, hamile olabileceğini çıtlatıyorsa vardır bir düşüncesi. Bu düşüncenin bilmecesi, seni bağlamak. Tercih senin. Ya cinsel konularda bilinçlenip olgunlaşınca ilişki ya da kucağında çocuk.

Moralim bozuluyor

35 yaşındayım. Sertleşme sorunu yaşıyorum. Moralim bozuluyor. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, çözümü olan sorunlarda moral bozmaya gerek yok, harekete geçmeye gerek var. Acaba şeker hastalığı mı diye düşünüp baktırsak. Bir uzmana başvur, kanındaki şekeri ölçtür, normalse sorun yok. Birkaç ufak dokunuşla derdini çözeriz. Yüksekse seni renkli penil doplerine göndeririz. Yeter ki moralini bozup kendini hırpalama, sorununu çözümsüz görüp hayatını zindan etme.

Günün sözü

Hayatım boyunca çözmeye çalıştığım bilmece. En güzel sensin bence diyebiliyorsanız, siz nostaljik aşıksınız. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder