Santim değil uyum önemli

25 Şubat 2017, Cumartesi 05:00
AA
Cinsel organ boyuyla mutluluğun ilgisi yok. Önemli olan karşılıklı sevgi, anlayış ve uyum. Eşler birbirlerini dinlerse hayat boyu mutlu yaşayabilirler. Bu yüzden santim hesabını bırakın, mutluluğu yuvanızda arayın ve fantezilere yer vermeyi unutmayın...

BÖYLE SORU YOK!

Kuyuda su azaldı

24 yaşındayım, sürekli günde 1-2 defa mastürbasyon yapıyorum. 2 gündür boşalınca spermlerimde azalma olduğunu görüyorum. Kuyuda su azaldı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Vay be! Ülkemizde gözleriyle sperm sayımını yapan değerli okurumuz varmış! Önce spermin ne demek olduğunu anlatalım. Bir spermin boyu 50 mikrondur. Her cc’de 60 ila 100 milyon sperm vardır. Görüntü kuyruklu kurbağa yavruları gibidir.

Kuyruklarıyla birlikte 20 tanesini sıraya dizersek 1 milimetre eder. İlişkide akan sıvıya meni denir; 3-5 cc’dir. 1 santim çaplı enjektörün 3-5 cc’sini doldurur. Meni miktarının erkeklikle ilgisi yoktur. Artık delikanlılık sınıfına geçtin. Mastürbasyon dönemin dolmuş.

Sense çılgınca devam ediyorsun. Önce hafta 3-4’e indir. Önümüzdeki yıl Şubat’ta bana yeni bir maille durumu bildir. İyiysen sevinelim, iradene yenildiysen vah vah çekelim.

Fanteziler hayallerde kalıyor

41 yaşındayım, sportifim. Eşimle her şeyi yaşamak istiyorum ama ağır çekim modunda ilişkiye giriyorum. Çünkü benimki büyük. Sert sevişmeyi severim ama fantezilerim hayallerde kalıyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, vah vah eşine! Ne diyeceğimi bilemedim. Birinci hatan, bu durumunla keşke evlenmeseydin.

Sanki porno çekilen stüdyonun havasına özenir gibisin. Bu kadına ihanet ve de haksızlıktır. Evliliğin sürerse, ondan çocukların olacaktır. Kızının senin standartlarında biriyle evlenmesine izin verir misin? Çocuğun olunca “Hocam dediydi” dersin. Sap çap hikayelerini bırak. Bu ölçüler bir kadın için büyük handikaptır.

Çünkü evlilik toplumun gelmiş geçmiş deneyim ateşinde pişmiş, bilgi, görgü, çocuk yetiştirme ve sadakat gibi kavramlarla soslanmış bir nimet gibidir. Bir erkek, hekimle baş başa konuşmaları dışında aile gizemlerini ona buna sergilemez ve de bundan böbürlenmez. Benden bu kadar, sen bilirsin.

Ufaklık çabuk pes ediyor

23 yaşındayım, 2 yıldır ilişkim var. İlişkiye girince benim ufaklık çabuk pes ediyor, hemen boşalıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, hayatta her şey deneyim ve şartlanmalarla öğrenilir. Bu insanoğlunun özelliğidir. Evlilik bu ilişkileri koruyucu rol oynar. Paylaşım çok önemlidir. Çünkü yeni heyecanlar motonoluğu kırar. Cinsellik de kendi içinde değer kazanır.

Bu konuda yaş ve statü olarak acemi çağındasın. Olayı futbol maçı gibi düşün. Gol atacaksın. Kaledekini mutlaka hesap etmelisin. Cinsel kimlik kişilerin (sevdikleriyle) evlilik koşullarında eylemleri ve birbirlerine tutumlarıyla oluşur. Koşullar değişince göreceksin ki bu sefer de ufaklık söz dinlemez, yaramaz bir çocuğa dönüşecek, sen de “Yeter be” diyeceksin.

Hepsi bu kadar.

Sertleşme olmuyor

45 yaşındayım, 7-8 yıldır sertleşme sorunu yaşıyorum. Şeker hastasıyım, insülin kullanıyorum. Sabaha karşı uyurken sertleşme oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, anlattıklarına göre organik olarak sağlamsın. Ama bu teşhisin kesinleşmesi için renkli penis doopleri yaptır. Damarlardaki kaçak var mı bakalım. Çünkü şeker hastalığı böyle sonuçlar yapıyor. Sonucu bana bildir, çare bulalım.

Bu bir işaret mi?

Erkek arkadaşımla ilişkiye girmeye karar verdik. Ama ileri gitmeyeceğiz. Yine de korkuyorum. Acaba canımın yanması kızlığımın bozulacağına işaret mi?

CEVAP

Sevgili okurum, olabilir de, olmayabilir de. Ama kendini sıkıyorsan, bacaklarını kasıyorsan tabii canın yanar. Ama sözlere ne kadar sadık kalınır bilemem. Ateşle barut yan yana durmazmış. Aman barutu patlatmayın! İki taraf da bundan zarar görür. Benden sadece bu kadar uyarı.

Yüzeysel bir şeyler yaşadık

25 yaşında kızım. Nişanlımla kıyafetlerimiz üzerimizdeyken bir şeyler yaşadık, benden kahverengi bir sıvı geldi. 2 saat sonra da adet gördüm. Kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, ne zarar gördü ne de yırtıldı. Her şey saat gibi tıkır tıkır işliyor. Kızlık zarın sağlam, yerinde duruyor.

Zevk alamıyorum

21 yaşındayım. Kız arkadaşım ilişki sırasında yanma olduğunu söylüyor. O acı çekerken ben zevk alamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın bir jinekolojik muayeneden geçecek. Mantar ve başka türlü bir sorun yoksa o acıları çözeceğiz.

İkinci kez ilişkiye girilir mi?

22 yaşındayım, 3 ay sonra düğünüm var. Evlendiğim zaman kızlık zarı bozulduğunda boşalma olur mu? Aynı gece yeniden ilişkiye girilir mi? Bu durum kadına zarar verir mi?

CEVAP

Değerli okurum, yok zararı. Gönül ve keyfinize kalmış. Mutlu olun ve kafaya takmayın.

Kendimi tutamıyorum

25 yaşında kadınım. Sık mastürbasyon yapmak psikolojimi bozar mı? Birden aklıma geliyor, kendimi tutamıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, biraz azalt. Mastürbasyon yapman doğaldır, olabilir. En azından dış, yabancı tehlikeli ilişkilerden korun. Ayrıca da çok da kafana takma.

Evleneceğim ama...

23 yaşındayım. Cinsel organım 11 santim. Evlenmek istiyorum ama penisimin boyundan utanıyorum. Eşimi mutlu edemezsem, beni terk ederse diye korkuyorum. Doktora gitmeye utanıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, doktorluk bir durumun yok. Evlilik, bedenin ve organın santimleriyle ilgili değil. Ruhun milimetreleri ve kilometreleriyle ölçülür. Cinsellik de o milimetre ve kilometrelerin içinde gizlidir. Her şeyin istediğinden fazla bile olsa, soğuk bir kadına düşersen ne yaparsan yap olmaz.

Çok mu küçük mü?

19 yaşındayım. Penisim 11 santim. Sizce bu normal mi yoksa küçük mü?

CEVAP

Değerli okurum, normal. Erkekler bilmiyorlar, kadının vajinası 8 santimdir. Bu nedenle olay penisin boyutuyla ilgili değil. Ama psikolojik olarak küçük görmeye başladığında hem aşağılık kompleksi oluşur hem de mutluluk bozulabilir. Çünkü kadınların aradıkları şey, kişilik, ruh ve anlayıştır. İşte 3 sihirli kelime.

Doktor ilaç verdi ama...

27 yaşındayım, çok erken boşalıyorum. Daha sonra sertleşme sorunu yaşıyorum. Doktor ilaç verdi ama bu ilacı ne kadar kullanacağımı bilmiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, ben ilacın ne olduğunu bilmiyorum. Ayrıca bu köşeden ilaç adı vermemiz doğru değil. Önemli bir durumun da tedavisi bu kadar kolay değil. Gittiğin doktora bir telefon edip sor. Bir süre kullan. Faydası olmazsa yeniden uzmana başvur.

Orgazm belirtisi mi?

27 yaşındayım. Kız arkadaşım da 26 yaşında. İlişkiye girdikten 4-5 dakika sonra kız arkadaşımın bacak ve karın bölgesinde aşırı kasılma oluyor. Orgazm belirtisi mi?

CEVAP

Değerli okurum, genellikle orgazm belirtisine benziyor. Biraz kas gevşetici haplardan alabilir. Masaj yapabilirsin. Ağrı olduğunu sanmıyorum. Merak edilecek bir şey değil.

3 günde bir birlikte oluyoruz

Kız arkadaşımla 8 aydır beraberiz ve 3 günde bir ilişkiye giriyoruz. Ama ikinci kez ilişkiye girmek istediğimde ereksiyon olamıyorum. Eskiden böyle olmazdı. Bana ne oldu?

CEVAP

Değerli okurum, organ kendi dengelerini ayarladı. Kilo kilo harcayacağına aza indirdi, düzene koydu. Neredeyse 80’li yaşlarını garantiye aldı. Ne demiş atalarımız: ‘Sakla samanı gelir zamanı.’ Sözün özü, senin organ senden biraz daha iş bilire benziyor.

GÜNÜN SÖZÜ

Beyin hayalle beslenirken peynir ekmek damağa bal börek gelir. H.D.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.