Sevgi ve aşkla ilgili değil

11 Kasım 2018, Pazar 05:00
AA

Pek çok kadın ‘Eşimi çok seviyorum ama orgazm olamıyorum’ diye yazıyor. Hanımlar, orgazmın sevmekle, aşkla ilgisi yok. Bazı kadınlar bu konuda şanslı oluyor, cinsellikle tanıştığı gün orgazmı da yaşıyor. Bazılarının ise zamana ve bedenini keşfetmeye ihtiyacı var.

Neden kan gelmiyor?

Kız arkadaşımla en az 10 seferdir düzenli ilişki yaşıyoruz. Ama kan gelmiyor. Bu duruma o da şaşırdı. Zarın doğuştan olmama ihtimali nedir?

CEVAP

Değerli okurum, anaların umudu, kız arkadaşının anasının tatlı damadı, sen ne yer ne içersin? Seksi biliyorsun da kanamayan kızlık zarı olduğunu bilmiyor musun? Yani esnek zar olduğunu hiç duymadın mı? Seni biraz kınadım, biraz da bu cehaletle nereye koştuğunu anlayamadım. Kan olursa nar şerbeti, olmazsa boza muhabbeti mi yani? Bak saat yine gecenin 23.00’ü. Gir yatağa, tatlı diller yayılsın havaya. Zar esnek ama muhabbetiniz, aşkınız koyu olsun, size de kolay gelsin.

***

-GÜNÜN SORULARI-

Kanatlanmıyor

47 yaşındayım, 1.70 boyunda, 85 kiloyum. Benimki 15 santim. Uzun süredir kanatlanmıyor. Geçici mi yoksa yaşa göre normal mi?

Değerli kardeşim, akşamları kaçtır senin ateşin? Bazı ölçüleri bilmeden bir şey diyemiyorum. Acaba şekerin var mı? Haydar Hocan elinde büyüteç, karanlıkta iz arar. İşte birini buldu. O izi takip ediyorum, şeker hastalığının penis dolaşım sisteminde sana zarar verdiğini sanıyorum. Bunun için renkli penil dopleri yaptıracak, Haydar Hocan’a tekrar yazacaksın. Hadi yavrum, sen şimdilik yoluna devam et.

Keyif almıyoruz

21 yaşındayım. Kız arkadaşım da aynı yaşta. Kıyafetlerle bir şeyler yaşıyoruz ama ben zevk almıyorum. Öpüşmekten de mutlu olmuyoruz Acaba bu düzelir mi?

Değerli okurum, çıkmışsınız bir yola. Ben arı kovanına çomak sokamam. Hayat her yönüyle bir bütündür. Tabii evlenecek, mutlu olacaksınız. Ama bu ilişkiniz uzun süre böyle sürerse, beyin buna şartlanır, yani pilav yerken makarnaya geçemeyebilirsiniz. Hocamız bize yol gösterir derken bunu tek yanlı bir kural gibi algılamayın ama her sözünde de sihirli bir formül var, arayın. Size de bu formül verildi.

***

Hemen sertleşiyor

23 yaşındayım, cinsel deneyimim olmadı. Tatlı yiyince hemen sertleşme oluyor. Mastürbasyon yapana kadar da devam ediyor. Bazen günde 4-5 kere mastürbasyon yapıyorum. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, tatlı yeme. Kilo alacaksın. İleride şeker hastası bile olabilirsin. Ayrıca tatlı yemekle sertleşmenin arasında bağlantı yok. Öyle olsaydı insanlar tepsi tepsi tatlı yerdi. Tatlı yediğin için miden ve beynin mutlu oluyor. Mutlu ortamda da ereksiyonun tetiklenmesi kolaydır.

Amma günde 4-5 kere mastürbasyon senin hayatını köstekler.

Acıdan sürdüremedik

26 yaşında kızım. Aralıkta evleneceğim. Nişanlımla birlikte olmak istedik ama canım çok acıdığı için devam edemedim. Evlendiğim zaman acı hissedecek miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, acılar hangi koşulda olursa olsun, yüzde 100 halledilecek. Ama ilk birleşmeler her zaman sorunludur. Bir alışkanlık dönemini göze almanız gerekir. Erkeğin de ona göre davranması şart. Bir beyefendi yumuşaklığında olsun ama erkekliğini korusun. Orta yol sizi düzlüğe çıkaracak. Birbirinizi üzmeyin.

Kendimi nasıl frenlerim?

19 yaşındayım. Hiçbir kıza aşık olamıyorum. Bütün kızlarla cinselliği düşünüyorum. Bu yüzden ilişkim hep kısa sürüyor. Hemen bıkıyorum. Kendimi nasıl frenleyebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, aklını cinsellikle bozarsan insanlıktan uzaklaşırsan bu işten zarar görürsün. Kendi yörüngeni ve pusulanı bulamazsın. Yüzde 50’ye indirerek yani yüzde 50 insanlık ve yüzde 50 cinsellik düşünürsen kaymaklı ekmek kadayıfı olur.

Kız orgazm olamıyor

28 yaşındayım, kız arkadaşım da 25 yaşında ve bakire. Sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Kız arkadaşım zevk alıyor ama orgazm olamıyor. İkimiz de rahatsız oluyoruz. Bunun tedavisi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, şu soruma yanıt bekliyorum. Evlenecek misiniz yoksa bu arkadaşlığınız böyle mi gidecek? Eğer evlenecekseniz yaşınız gereği de bu işi bir an önce gerçekleştirin. Çünkü bu tür ilişkiler ileride evliliği olumsuz etkiliyor. Özellikle kadınlar vajinal orgazma geçemiyorlar. Onun dışında uzaktan kumandayla yapabileceğimiz bir şey yok. Psikolojik sınırları zorladığınız kanısındayım. Şimdilik bu kadar.

Korkuyu nasıl yenecek?

Nişanlıyım ve yakında evleneceğim. Nişanlım gerdek gecesi için çok sıkıntılı. Korktuğunu söylüyor. Bu korkusunu nasıl yenebiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, ilk gece odaya girdiniz. Elinden tut, konuş onunla. Geçmişi, sevgini ve aşkını konuş. Özlemlerinden, güzelliğinden söz et. Sonra oturun karşılıklı birer çay için. Mümkünse çayı sen hazırla. Yine el ele tutuşup yatağa giysili uzanın. Bir süre öyle sevişin. Eğer karın razı değilse ilk birleşmeyi birkaç gün erteleyin. Alışsın çocukcağız.

Sevgilim hamile kalır mı?

22 yaşındayım. 1 yıldır ilişkim var. Kız arkadaşımın zarı esnek yani hâlâ kız. Merak ettiğim şey, korunmadan ilişkiye girersek ve ben içine boşalırsam hamile kalıp kalmayacağı. Bir sorunla karşılaşır mıyız?

CEVAP

Değerli okurum, kanamasız seks yaparsınız. Kız “Yine kızım” diye biraz çalım satar. Ama her an gebe kalma tehlikesi söz konusu olur. Ona garanti veremem. Dikkat et.

Kızlar benden kaçıyor

25 yaşındayım. Penisim çok büyük. Kız arkadaşlarım benimle ilişkiye girmek istemiyor, ürküyorlar. Kendimi çok kötü hissediyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, büyük cinsel organ ameliyatla küçültülmediğine göre iş sana ve tekniğe kaldı. Senin davranışlarında ve kızlarla ilişkinde idareli bir irade şart. Yoksa hayat boyu üzülürsün oğlum.

Kızı unutamıyorum

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ayrılalı 1 ay oluyor. Onunla sadece öpüştük ama ben onu unutamıyorum. Başka kimseyle de ilişkiye girmek istemiyorum. Kızları görünce isteğim azalıyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, ne yapacaksın? Bekleyeceksin. Ne dünyanın sonu ne de kasırga tehlikesi var ortada. Hayat tek düze sürüyor. Bekle.

Nasıl korunalım?

24 yaşında kızım. 1 ay sonra düğünüm var, 2 yıl hamile kalmak istemiyorum. Nasıl korunmamız gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, bunun adresi kadın doğum uzmanları. Her gün içilen gebeliği önleyici haplar var, onlardan kullanabilirsin. Takvim yöntemi ya da kondomdan yararlanabilirsiniz. Geri çekmeyi uygularsınız ya da kadın doğum uzmanı uygun görürse spiral taktırırsın.

Severek evlendik

35 yaşında, 2 çocuk annesiyim. Eşimle 7 yıl önce severek evlendik. Bu sürede ne yaptımsa hiç orgazm olmadım. Zevk alıyor, eşimle birlikte olmak istiyorum ama orgazm olamıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, vajinal orgazmı henüz yakalayamadın. Birçok kadın senin gibi. Bunun aşkla, sevgiyle ilgisi yok. O başka, bu başka. Bazı kadınlar klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçemiyorlar. Vajinal orgazmın sorumluluğunun bir bölümü de eşinde. Birleşme süresi, ustalığı vs. Şimdilik buna kolay çare bulamıyoruz. Biraz bekleyelim, fantezilere devam edelim.

GÜNÜN SÖZÜ

Şoför acemi ise arabanın kalitesi fazla işe yaramaz. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.