Şüphe kapıyı çaldıysa

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gençler sürekli ‘Kan gelmedi, sevgilim başkasıyla mı birlikte oldu?’ diye soruyor. Kızlık zarları esnek olabilir diye bağırıyoruz. Karşılıklı güven olmadan aşk neye yarar? Şüphe kapıyı çaldıysa içinizi kemirir. Siz siz olun sevgilinizi dinleyin, ona güvenin, aşkınız sonsuz olsun.

Heyecanlanıyorum

20 yaşında kız arkadaşım var. Onunla ilişkiye giriyoruz. Zevk almasını sağlayamadım. Ben çok çabuk boşalıyorum. Kız arkadaşım da istekli ama zevk almıyor. Sevgilimin vajinasını görünce heyecanlanıyorum, elim, ayağım titriyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, olağan şeyleri yazıyorsun. Senin erken boşalman geriye çekilmeli. Bunun tedavisi var ama bu ne kadar gerekli onu da bilemem. Kız arkadaşın hem cinselliğe alışamadı hem de senin erken boşalmandan sona gidemiyor. Biraz telaşlı görüyorum seni. Bu iş doğala dönüşmeden uyum kolay sağlanmaz. Bir süre daha böyle gitsin.

Cinsel organım eğri

1.73 boyundayım ve 72 kiloyum. 8 santimlik penis yeterli mi? Yoksa çok mu kısa? Penisimde bir eğrilik söz konusu. 45 derece kadar sağa dönük. Sol testisim ise yukarıda. Onun dışında bir sorunum yok.

CEVAP

Değerli okurum, penisinin bir üroloji uzmanı tarafından görülmesi ve bir karar verilmesi gerekiyor. Ancak burada seçilecek uzman önemli. Penis üzerinde yapılan operasyonlar çok sıradan şeyler değildir. Önemli olan en etkilisini ve doğruyu bulmaktır. Araştırırsan hemen bulursun. Sıkıntı çekmene de gerek kalmaz.

Aklımdan çıkmıyor

24 yaşındayım, 2 yıl önce kız arkadaşımla ayrıldık. Ayrılınca bir daha kızlarla ilişkiye giremedim. Yatağa kadar her şey yolunda gidiyor ama sonrasında vazgeçiyorum. Aklıma eski sevgilim geliyor, yapamıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, zamana bırakacaksın, sorun yok.

Neden yırtılmadı?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim. İlk ilişkide kızlık zarı yırtılmadı. İkincisinde kanama olmadı. Kız arkadaşımdan şüphelenmeye başladım.

CEVAP

Okurum, nesinden şüpheleniyorsun? Şüpheleneceksen niye yaptın? Evlenecek misin? Bana göre hayır. Önünüzde çok büyük zaman engeli var. Evlilik sorumluluğu, geçim derdi, aile ve çevre ilişkileri, çocuk yaşta çocuk yetiştirme zorlukları bunların başlıcaları. Ayrıldığınızda vicdanın rahat edecek mi? Kuşkularını kınıyor ve ayıplıyorum. Bu benim insanca yorumum. Bilimsel yorumuma gelince: Kim diyor ki kızlık zarı kalındır, derindedir falan filan diye, yanlış ve yalan. Bir tek doğru var. Kızlık zarı esnektir. Kanamadı. Şimdi anladın mı ne olduğunu?

Eğrilik sorun yaratır mı?

18 yaşındayım. Penisim16 santim, sağa doğru yamuk. İleride bir sorunla karşılaşır mıyım?

CEVAP

Yavrum, karşılaşmazsın. Ama okurlarım bilsin ki boyu biraz uzun olan penisler genellikle bir yöne doğru yamuk oluyor. Öyleyse de sorun yok bu da bilinsin.

Nasıl emin olabilirim?

18 yaşındayım. Beş aydır süren bir ilişkim var. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Bana kan geldiğini söyledi ama bana pek inandırıcı gelmedi. Sizce bundan nasıl emin olabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, noterden tasdikli belge mi getirecekti? Yoksa bir sağlık kuruluşunun önünden mi geçecekti? Noter de kendisi, sağlık kuruluşu da kendisi. İnanırsan inanırsın. İnanmazsan bir şeye karar verirsin. Amma asla kızı harcayamazsın. Kimse kimsenin oyuncağı değil. Ondan ona pas ver. Bu bizim delikanlılarımıza yakışmaz.

Partnerim zevk almıyor

Penisim olur olmadık zamanlarda sertleşiyor ve ilişkide en az 5 kez boşalabiliyorum. Buna rağmen partnerimi memnun edemiyorum. Partnerim zevk almıyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Okurum, galiba erken boşalıyorsun. Süre yetmiyor. Onunla ilgilenme, fazla elleşme. Ereksiyonun gerçekleşmesi beyinden kaynaklanıyor. Yani delinin aklına taş getirme. Hani insanlar zor durumda olunca ereksiyon olur mu? Olmaz! Aklını işe, dünyaya, kendine, ailene çevir. 5-10 sayfa insanlık kitabını devir. Kolay gelsin çocuğum.

Bunalımdayım

26 yaşındayım. 1.83 boyundayım, 90 kiloyum. Penisim 8 santim. İki kez nişanlımdan ayrıldım, onu da mutsuz etmek istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bir taraftan ruhun bir taraftan organın. Bir çelişki yaşadığın doğru. Ancak çözüm aramak zorundayız. Elimiz kolumuz bağlı, kendimizi depresyona sokmayalım. Tıp biliminin yeni getirdikleri içerisinde protez dahil çareler olup olmadığını bir üroloji uzmanına gidip danış. Sonra bana bir mail at.

Bebeğe bir şey oldu mu?

25 yaşındayım, 5 aylık hamileyim. Biz ilişkiye girdik. Çocuğuma bir şey olmuş mudur? Gebeliğin kaçıncı ayına kadar ilişkiye girebilirim?

CEVAP

Kızım, doğuma 1.5 ay kalana kadar ilişkiye girebilirsin. Son aylarda sert ilişkilerden kaçının. 1.5 ay doğumdan sonra perhizin var. Hayırlı doğumlar, çocuğuna hayırlı yarınlar.

Esnek mi?

Nişanlımla ilişkiye girdiğimde kan gelmedi. Ben kız olmadığından şüpheleniyorum. O ise ısrarla kız olduğunu söylüyor. Ayrılmak üzereyiz. Bilgilerime göre, esnek olma ya da doğumda bozulma mümkünmüş, doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, kızın zarı esnek. Ama benim elimde olsa, seni hemen kızdan ayırırım. Çünkü bu kutsal işe yani evliliğe daha işin başından belirsizliklerle, kuşkularla girersen ne eşine, ne kendine ne de çocuklarına saygın kalır. Kız seni seviyor, ısrarla “Kızım” diyor. Seviyorsan, evlenmeyi düşünüyorsan, karar verir evlenirsin. Değilse, kesme önünü. Senden daha iyi birini bulacağına inanıyorum, ona iyilik edersin.

BÖYLE SORU YOK!

Kalbim sıkışıyor

20 yaşındayım, bakirim. Bir kadınla karşılaşınca kalbim sıkışıyor, nefesim daralıyor. Arkadaşlarla geneleve gittik. Kadınları görünce ağrı başladı, fenalaştım. İstekliyim, korkuyorum. İlişkiye girsem ölür müyüm?

CEVAP

Okurum, yaşamalısın. Genelevi 1-2 yıl erteleyelim. Tavşanlar yuvada, kaçmıyorlar. Heyecanın bedene yansıyanları öteki gençlerde de seninkine benzer. Asla korkma ama ağrı da var dediğin için eforlu EKG çektir. Kalp son derece güçlü, sağlam bir organdır. Ama yavrum arabamızın markasını da öğrenelim.

Maç için sahaya çıkıp kalp krizi geçirenler ya da yatakta benzeri krizleri yaşayanlar var. Don Kişot’luğa gerek yok. Üstelik kızlar, kadınlar da yel değirmeni değil. Sağlam raporunu al, mailinle bana haber sal, sana müjdem var.

GÜNÜN SORULARI

Tatmin olamıyorum

35 yaşında kadınım. Eşimle cinsel sorunlarımız var. Çünkü eşim erken boşalıyor. Ben tatmin olamıyorum. Ona karşı soğuğum. Ne yapayım?

CEVAP

Okurum, eşine soğuk olman sanırım onun erken boşalmasıyla ilgili. Erken boşalma tedavi edilir. Eşin yetecek süreyi kazansa da sen yine orgazm olmama sorunu yaşayabilirsin. Bu da senin ruhsal, cinsel yapınla ilgili. Burada eşinden işe başlamak gerekiyor. Süre 10-15 dakikaya çıkarsa iyi olur. Bu arada senin fanteziler kurman yararlı olur. Kadınlarda güven duygusu birinci derecede rol oynar. Öncelikle şu erken boşalma halledilsin. Kalanı duruma göre sonra çözeriz.

5 kızla oluyorum

27 yaşındayım, bekarım. Canım her an seks yapmak istiyor. Günde en az 5 kızla birlikte oluyor, doymuyorum. Ne olacak benim halim?

CEVAP

Senin gibi 5 oğlum olsun isterdim. Ahir ömrümde imparatorluk kurardım, benden iyisi olmazdı. Okurum, söylediklerin gerçek olsa, perişan olurdun. Ya siz hesap mı bilmiyorsunuz? Günde 5 kız nerede seni bekliyor? Hepsi de “Hadi hadi gel” mi diyor. Yılda 1822 kızı dişle. Hep aynı kızlar ise başka iş var bu işte. Ben de bu iştenin üzerinde duruyorum. Sorununu da akıl sağlığının bozukluğuyla yorumluyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

Sevginin olmadığı yürekte aşk çiçek açmaz. H.D.

Yazarlarımızdan

28 Eylül 2020, Pazartesi 08:18
28 Eylül 2020, Pazartesi 08:07
28 Eylül 2020, Pazartesi 07:49
Sıradaki haber yükleniyor...
holder