Tek olsun mutlu etsin

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkeğin skor peşinde koşması makul değil. Gecede 3-5 sefer ilişkiye girmek erkekliği kanıtlamaz, kadınlar da zaten sayıya bakmaz. Beyler, önemli olan her iki tarafın da ilişkiden keyif alması, pastayı eşit bölüşmesi. Duyduklarınıza kanıp denemeye kalkışmayın. Tek olsun, mutlu etsin.

Her gün istiyorum

23 yaşındayım. Hemen hemen her gün ilişkiye girmeme rağmen her gün yeniden istiyorum. Bu cinsel istek bir türlü bitmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Okurum, her gün nasıl cinsel ilişki bu? Yaptığın mastürbasyonsa ‘Gün aşırıya geç’ diyebilirim. Cinsel ilişkin gerçekse yani bir kadınla oluyorsa, buna ne benim aklım ne de mantığım ‘Evet’ diyor. Ortam, kadın, para, zaman yetmez.

Çok pişmanım

19 yaşında kızım. Sevgilimle cinsel ilişkiye girdik ve kızlığım bozuldu. Ancak bundan kısa bir süre sonra ayrıldık. Şimdi çok pişmanım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, yapacağın hiçbir şey yok. Sessizliğe gömül. Yaraların kabuk bağlaması zamanla ilgili. Ne olursa olsun, ruh sağlığını bozmamaya, dik durmaya çalış. Bu olaydan şöyle ya da böyle ders almışsan lütfen tekrarlama. Bu bir zaaf sorunudur. Hepimiz, irademizi her ortamda aynı oranda kullanamayız. Olan olduktan sonra suçluluk duygusuna kapılıp kendini kahretme.

Zarı bozar mıyım?

Penisim 14 santim. Sizce kızlık zarını bozmaya yeter mi?

CEVAP

Okurum, vajinadan içeri 2-3 santim girildiğinde kızlık zarı esnek değilse bozulur. Yani zar vajinanın diplerinde değildir. Ayrıca niye dibinde olsun ki sen odanın girişinde en köşede kapı gördün mü?

Bir kez oluyor

33 yaşındayım. 14 yıllık evliyim. Seksi sevmeme rağmen ancak bir kez cinsel ilişkiye girebiliyorum. Eşime karşı kendimi mahçup hissediyorum. İki veya daha fazla ilişkiye girebilmem için ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, bir defa birleşme normaldir, doğaldır, idealdir. Atalarımız bunun için ‘Öp de başına koy’ derler. Erken boşalman yoksa, 10 birleşmenin 5’inde kadının orgazm olabiliyorsa siz uyumlu bir çiftsiniz.

Ama erken boşalman varsa, kadın ilişkiden bir şey anlamıyorsa tedavi şart. Bizdeki yanlış kanı sayısal değerlere çok önem vermek. O sayılar aldatıcı olabilir. Düzenli, sağlıklı ve iki taraf için başarılı seks sizi uzun yıllara taşır.

Penis küçülür mü?

25 yaşındayım. Penisim 20 santim. Büyük olduğu için kızlar ilişkiye girmek istemiyor. Korkuyorlar. Küçültmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, küçülmüyor. Kızları da korkutma. Oyunu kuralına göre oyna.

Eşim anlar mı?

Daha önce nişanlımla ilişkiye girmiştim ama ayrıldık. İlişkide benden kan gelmemişti. Doktor kızlık zarımın esnek olduğunu söyledi. Acaba evlenmeye kalksam eşim başka biriyle ilişkiye girdiğimi anlar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, evlendiğinde eşin daha önce ilişkiye girip girmediğini anlayamaz. Bir an önce evlen de riske girme.

Yırtıldı mı?

19 yaşında kızım. Erkek arkadaşım sevişirken kıyafetlerimin üzerinden cinsel organıma dokundu, 5 saat sonra kan geldi. Yarım saat sonra da midem bulandı. Zarım yırtıldı mı?

CEVAP

Sevgili okurum, hem zar yırtılmadı hem de gebe değilsin. Psikolojik dengeni zorlamışsın. Midende de bir şey yok. Hadi bakalım güzel ve iyi yolculuklar. Hayat yolu uzun çünkü.

Esnek mi?

İki yıldır ilişkim var. Kız arkadaşımdan kan gelmedi. Ben kendimi kötü hissettim. Esnek olabileceğini düşündüm. Pantolonunda kırmızı lekeler vardı. Penisime kan bulaşmadı. Oradaki leke kızlık zarından olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, olabilir. Bu olabilirlik sana kızın kız olduğunu mu kanıtlayacak? Çünkü olmayabilir de. Ne yapacağız şimdi? Kızın ruhuna bak. O kanamamış ve kanamayacaksa peşini bırakma. Başına taç et.

Zararlı mı?

25 yaşındayım, hiç cinsel ilişkiye girmedim. Ama her gün mastürbasyon yapıyorum. Acaba zararı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyonun zararı olmaz. Haftalık sayınız 2-3’ü aşmasın.

Gerdeğe giremedik

29 yaşında, 8 yıldır evli kadınım. Eşimle severek evlendik ama gerdeğe giremedik. Ön sevişme yapıyoruz, birleşme olmuyor. Her yere başvurdum ama çare olmadı. Bu durumdan nasıl kurtulurum?

CEVAP

Sevgili kızım, senin bunu duyman gerekirdi. Vajinismus yaşıyorsun. Türkiye’de adeta salgın hastalık gibi. Çözümü var diyoruz, araştırın ve doğru uzmanı bulun.

Yapmadan duramıyorum

18 yaşındayım. Benim küçük hep ayakta. Mastürbasyon yapmadan duramıyorum. Günde 4-5 kere mastürbasyon yapıyorum. Fazla mastürbasyon zararlı mı?

CEVAP

Değerli okurum, devam edersen ileride ananın gözünü görürsün. Gözü yuvasından fırlamış biçimde sana bakıyorken rüyalarına bile girer. Gel, bu manzaraları görmemek yaşamamak için mastürbasyonu haftada 3’e indir. Enerjini ileriki yıllara sakla.

Hemen orgazm oluyorum

Bir aydır evli kadınım. Eşimle ilişkiye başlar başlamaz orgazm oluyorum. Çok heyecanlı başlıyorum ama çabuk bitiyor. Evliliğimin bitmemesi için ne yapmam gerekir?

CEVAP

Değerli okurum, hem sen, hem eşin çok şanslısınız. Doğanın bol keseden size lütfettiği bu büyük ikramiyeye isyan eder gibi halin var. Ol be kızım. Ol da nasıl olursan ol. Ya olamasaydın?

BÖYLE SORU YOK!

Harekete geçmiyor

Bir hafta önce sürtünmeyle bir ilişki yaşadım, problem yoktu. Bu ilişkiden birkaç gün sonra penisim düşünceyle harekete geçememeye başladı. Önceki gibi tam sertliğe ulaştıramıyorum. Sorun nedir sizce?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir sorunun yok. Onun doğası böyledir. Çok üstüne düşme, kendini yargılayarak, komplekse kapılma. Cinsel organın doğru yolda, organ olgunlaşıyor ve de seçici olma sürecine girmiş. İstediği mamayı ver. Bunlar ince hesaptır.

Aklı ile ruhun savaşı yaşanıyor. Cinsellik fiziksel bir olaydır. Düşünce gücü seni havaya sokmaya yarar. Bunlarla kendini yorma, özel bir sorunun yok, aldırma.

GÜNÜN SORULARI

Çok kısa sürüyor

5 yıldır evliyim, erken boşalma sorununu çözemedim. Ön sevişmeyi uzun tutuyoruz ama ilişkimiz çok kısa sürüyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel terapi yapan tüm hekimler bu sorunu çözüyor. Nasıl midemiz, böbreğimiz ağrıyınca doktora gideriz. Bu da bizim en önemli doyum ihtiyacımızdır. Bir doktora gidip tedavi imkanını kullanmak gerekir.

5 yıl boşa harcanmaz, seninkisi çok kısa bir süre. Ne eşin ne mutlu olup cinsel hazza ulaşabilir ne de sen. Bu da baş ağrısını, isteksizliği, stresi getirir. Yapacağın tek şey doktora gitmek. Bunun ayıbı yok okurum.

İsteğim çok arttı

30 yaşındayım. Panik atak nedeniyle tedavi görüyorum ama düzelmiyor. Günde 2 kez mastürbasyon yapıyorum. Cinsel isteğim çok arttı. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Okurum, panik atak konusunda tedirgin değilim. Doğru seansla zamanla panik ataktan sıyrılacaksın. Her şeyi ilaca bağlamak, özellikle bu tür hastalıklarda beklenilen sonucu sağlamıyor.

Onun yanına hayata karşı dik durmayı öğrenip özgüvenini kazanmalı ve iç düzenin mekanizmasını da bir parça öğrenmelisin. Buna göre böyle bir tedavi daha yararlı olur. Uzman arkadaş bu işin üstesinden gelir diye düşünüyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk sopasını gösterince nefret kılıcını çekermiş. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder