Ustalık için zaman şart

13 Mayıs 2015, Çarşamba 05:00
AA

Cinselliği öğrenmek, tadına varmak bazen yıllar alabiliyor. Gençler ilk denemede başarısız olunca sinirlerini bozuyor, ne yapacağını şaşırıp umutsuzluğa kapılıyor. Gençler, her şeyde olduğu gibi cinsellikte de ustalık için zaman gerekiyor, endişeyi bir kenara bırakın...

BÖYLE SORU YOK!

Kızlar beni terk ediyor

22 yaşındayım. Bugüne kadar 5 kız arkadaşım oldu ama beni 1 hafta içinde terk ediyorlar. Cinsel deneyimim yok, bunu öğrenen kızlar beni terk ediyor, kuşun boynu hep bükük. Ne yapayım?

CEVAP

Boşboğaz okurum, dilin kemiği mi var? Konuşuyorsun öyle. Kızlar sorduysa bile “Bir şeyler yaptım” dersin ve “Bu konular sır olmalıdır” diyerek kızlara da güven verirsin. Ya sen ne yapıyorsun?

Merhaba dediğin kıza “Bak arkadaş niyetim seninle olmak ama ben bu konuda deneyimsizim, ona göre” dersen kız da tabii ki acemi nalbantın eline düşmek istemez. Çünkü o da aceminin acemisidir.

Korkuyla büyütüldüğünden yırtılacak çarşaflar(!) akacak kanlarla beyni doludur. Nazik bedenini senin gibi acemiye neden teslim etsin ki? Neyse bunlar olayın hikayesi. Asıl olan, ben aracı Hocanızdan ana kuzularına sihirli formüller istiyorsanız pışıık yağma yok!!!

GÜNÜN SORULARI

1) Cinsellik yolunda, yetmez mi?

27 yaşındayım, sevgilim benden 5 yaş büyük. Onu çok seviyor, evlenmek istiyorum. Ama ailem uygun olmadığını söylüyor. Cinsel yönden her şey yolunda, yetmez mi?

CEVAP

Değerli okurum, cinsellik için evlenilirse o evliliğin taş çatlasın 10 yıllık ömrü vardır. En hevesli erkek bile monoton ve otomatikleşmiş ilişkiden bıkar. Bunun ilk haberini de cinsel organ verir. “Iıhh!” der.

Ne alan ne satan memnun olur. Uçan kuştan medet umulur.

Bilen biri olsa da danışsak diye bir doktora da sorulur. Çoğu boşuna çabadır. Çünkü ruh değil, sosyal yapı ve paylaşım gibi daha nice şeyler kendi kurallarını işletir.

En güzel ve genç bir kızla evlensen bu saydıklarımız onda da aynen geçerlidir.

Evlilikte; köklü, derin ve de uzun yıllar her bakımdan el ele gidilebilecek özellikler aranmalıdır. Cinsellik için evleniyorsan, 5 yıl bak keyfine. Gerisinin inme derinine.

2) Karım çok isteksiz neden?

36 yaşındayım, 5 yıllık evliyim. Son 2 yıldır karım çok isteksiz. Huzurumuz kalmadı, boşanmayı konuşmaya başladık. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bu evlilikte eşin başını taşa vurmuş. Ayrıca evliliğinizin bu sarsıntısından zor kurtulacağınızı sanıyorum.

Çünkü evliliğin bozulan dinamiğinde onun tamircileri hep mahalle arkadaşları, aile dostları ve akraba ana, babalarıdır.Bol bol teselli, bol örnek...

“Ayşe öyleydi, şimdi 2 çocuğu var.” “Fatma mahkemeden döndü ama şimdi mutlu” gibi misal gösterilir.

Herkes için evliliğin ilk yılları cicim yılları, daha sonrası sosyal ve ekonomik yönden geçim yılları, her dönemde ise ortak yaşam değerlerini seçme ve paylaşma yılları olmalıdır.

Hesaplar buna göre yapılmalı. Bir yetkili yani uzman sizi tüm boyutlarıyla analiz edip radikal bir karar verse bile, kararın uygulama yetkisini size bırakmalıdır.

Kız orgazm olamıyor

21 yaşındayım ve kız arkadaşımla yaşıtız. 3 aydır ilişkiye giriyoruz. Ama kız arkadaşım hiç orgazm olamadı. Penisim 15 santim. Yoksa penisim yeterli değil mi? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, her şey normal ve yolunda. Zaman kız arkadaşının lehinde çalışacak. Orgazmı da öğrenecek, kadınlığını da yaşayacak. Biraz sabretsin. Sen de aslan gibi delikanlısın, hiç merak etme.

Kızlık zarı zarar gördü mü?

18 yaşındayım. Sevgilimle iç çamaşırları üzerindeyken cinsel ilişkiye girdim. Sürtünme yoluyla birlikte olmaya çalıştık. Acaba sevgilimin kızlık zarına zarar gelmiş midir?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel ilişkiye girmedin. Cinsel ilişki denemesinin ilk safhasını yaptın. Yani cinsel organların ön sevişmesi gibi. Kızlık zarı bozulmadı, genelde de bozulmaz. Ama bu böyledir diye kadının organı fazlasıyla da zorlanmaz.

İleride sorun yaşar mıyım?

17 yaşındayım. Cinsel hayatım iyi. Ama penisimin boyu normalden büyük. Bu durum bana ileride sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyunun ileride sorun olup olmayacağına partnerin karar verin. Çünkü ona dokunamıyor ve değiştiremiyoruz.

Kan bitmeyecek mi?

23 yaşındayım. Geçen hafta kız arkadaşımla ilişkiye girmeye çalıştık, olmadı. Çünkü kızın çok canı yandı, epey kan aktı. Ayrıca kendini kastı. Dün yine denedik, yine kan geldi. Evlendiğimiz zaman bu sorun yakamızı bırakmayacak mı?

CEVAP

Değerli okurum, evlenene kadar bu işlere biraz yüzeysel devam edin. Evlendikten sonra birkaç ay bu sorunu yaşarsınız.

Büyük bir olasılıkla vajinismus. Onu da biz çözeriz.

Kız beni terk edecek

20 yaşındayım ve çok geç boşalıyorum. Kız arkadaşım bu durumdan şikayetçi. Ne yapmam gerekiyor? Yoksa kız arkadaşım benden ayrılacak.

CEVAP

Değerli okurum, bir kere çok gençsin. Sekste ustalık zaman alır. Geç boşalma, birçok erkek için aranan bir durumdur ama tabii ki partnere ya da eşe işkence edecek kadar uzamışsa biz hekimler fazla yardımcı olamıyoruz. Sadece iş fantezilere kalıyor. Şimdilik kafaya takma, devam et.

Nişanlım zevk almıyormuş

24 yaşındayım. Nişanlımla ilk ilişkiyi 1 yıl önce yaşadık. Kendini kastı, 1-2 damla kan geldi. Ertesi gün yine kan geldi. Birkaç aydır nişanlım ilişkiden kaçıyor. Sebebi ilk ilişki mi? Ne yapabiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, nişanlın kendini kasıyor. Çünkü korkuyor. İlk ilişkide de bu böyle olduğundan acı duydu. Acı da beynine hançer gibi saplandı. Kısır döngü böylece başladı. Acıdan zevk almadığına göre cinsel isteği de doğal olarak canlanamıyor. Nişanlının vajinismus olduğunu sanıyorum. Kızın üzerine gitme.

Partnerim sinirleniyor

24 yaşındayım. 8 aydır sevgilim var. Ön sevişmeden sonra 10 saniye içinde boşalıyorum. Bu partnerimin hiç hoşuna gitmiyor. Ne yapmalıyım? Bunun önüne nasıl geçerim?

CEVAP

Değreli okurum, tedavi için doktorun önüne oturmak gerekir. Doktor da sana ilacını verecek. Olay doktoru seçmekte. Hangi doktor bu olayı nereye kadar götürecek? Hangisine güveneceksin? Seçimlerin hepsini sen yapacaksın.

Zararı olur mu?

16 yaşındayım. Günde 2 defa mastürbasyon yapıyorum. Bunu bir zararı var mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, var. Beynini mastürbasyona monte edersen bu defa hayatını o küçük beyin idare eder, onun esiri olursun. Yukarıda büyük beyin, aşağıda küçük beyin hangisini kullanacağın, hangisiyle hayata atılacağın senin işin. Yavaş yavaş sayıları azaltıver. Çakı gibi bir delikanlı ol.

Ne zaman diktirmeliyim?

Kızlık zarını evlilikten çok önce diktirsek birleşmede kanama olmaz mı? 

CEVAP

Sevgili okurum, gerdek gecesinden 1-2 gün önce diktirirsen olur, yani kanar.

Çocuğum olur mu?

22 yaşındayım. Evlenmeyi düşünüyorum ama penisim 11-12 santim. Çocuk sahibi olabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, çocuk sahibi olursun. Ancak bunun penis boyuyla ilgisi yok. Sonucu sperm sayısı belirler. 10-11 santim penis yeterlidir. Ne var ki kadının ruhunu fethetmeyi ve organını da iyi kullanmayı öğren.

Kadınlara dayanamıyorum

16 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Yolda bir kadını çekici buluyorsam üzerine atlamak istiyorum. Bunu nasıl kontrol ederim?

CEVAP

Sevgili yavrum, kimsenin üzerine atlayacağını da sanmıyorum. Tam bir delikanlı gibi yetişiyorsun. Namusuna düşkünsün, biraz da kıskançsın. Sen frensiz davranırsan biri frenine basar. Balataları da sıyırır geçer. Bu düşüncelerini bir kenara at. Yani iradeni kullan, kendine başka uğraşılar bul.

14
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.