Uyum varsa işler yolunda

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadın ve erkek mutlu olmak için evleniyor. Cinsellik de bu kurumun olmazsa olmazı. Taşlar yerine oturur, eşler uyumu yakalarsa evlilik yolunda gidiyor. Ama karı-koca birbirlerinin istek ve beklentilerine kulak tıkıyorsa sıkıntı yatak odasına çöküyor

BÖYLE SORU YOK

İddia kuponu aklıma geliyor

36 yaşındayım, bekarım. İlişkide benim aklıma iddia kuponları, sevgilimin aklına da hamburger geliyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, satır aralarında cımbızla soru aradım bulamadım. İddia kuponu aracılığıyla idealindeki hedefe konsantre olmuşsun. Bir de tutarsa cebini, çantana dolduracaksın. Tutmayın beni, ver elini Miami! Çiçekler, gelincikler, orkideler orada. Oturdun masana, anında 2 sarmaşık gülü bitiverdi yanında. Sen hayali bile cihana değer derken biz teşhis koyalım. Şans oyunları ve kumara düşkünsün. Kadın ise tam bir filozof ve aynı zamanda astrolog. O bunları ve geleceği görüyor, hamburgere talim ediyor. Ne olacaktı yani? Sonunda yediği soğanlı yahni! Ne kadar köfte, o kadar ekmek kuralı burada da işler. İyi de siz hâlâ lunaparkta şişelere halka atıyorsunuz. Yani tok yatıp aç kalkıyorsunuz.

GÜNÜN SORULARI

Ya gerdekte erken boşalırsam?

22 yaşındayım. Erken boşalma sorunum var. Yakında evleneceğim. Gerdek gecesi kızlık zarını bozarken erken boşalırım diye korkuyorum. Acaba gerdek öncesi boşalsam faydası olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, bu sorunun önü sonu erken boşalma. Bu konuda şanssızlığa uğramış, erkeklerdeki yüzde 40 oranına dahil olmuşsun. Geneleve giden, ilk denemeyi yapan gençlerde de bu korku vardır. Kimileri kadın gelmeden mastürbasyonla boşalır. Oysa hemen ardından ateş hattına girecektir. Ya mermi durumu? Organ oyuncak tabancaya dönecek ve erken boşalma mumla aranacaktır. Çünkü ölü yılan balığının marifeti kadına nasıl anlatılır? Bu konuda ilk gece başarısızlığından intihar girişiminde bulunanlar da vardır. Erken boşalmayı heyecan pompalar, deneyimsizlik fitilini çeker ve ister istemez bomba patlar. Zamanı gelince uzman hekim onu haklar.

Nişanlımdan soğuyorum

22 yaşında nişanlı kızım. Haftada 1 ya da 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Orgazm olunca hemen kendimden ve nişanlımdan soğuyorum. Evlenince de aynısı olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, erkeklerin neredeyse tümü aynı şeyi yaparlar. Aynı pişmanlığı duyarlar. Bu yüzünden güçleri, gelişimleri ve dikkatlerinde azalma olacağını sanırlar. Her seferinden sonra yeminler boşunadır. Çünkü parmak organ o anlarda kraldır ve istediğini yaptırır. Sen evlenince ya ateşli cıvıl cıvıl bir kadın olacak, gözlerin parlayacak ya da ilişkiden değil, mastürbasyondan orgazm olacaksın. Şimdilik yanlış yolda değilsin. Asıl sorun partnerinle ilgili. Öyle erkek vardır ki ten ve ruh uyumunuz tutarsa elini tutunca heyecanlanırsın. Duyguların harekete geçer, gözüne bakınca ateşlenir, dudaklar ise olayın fitilini çeker.

Baba olabilir miyim?

28 yaşındayım. Penisimin ereksiyon hali 11 santim. Evlenince baba olamamaktan ve eşimi tatmin edememekten korkuyorum. 

CEVAP

Değerli okurum, her ikisi de olur. Ama sakın kilo alma.

Penisimde eğrilik var

Penisim sertleşince eğri duruyor. Acaba bunun bir çözümü var mı?

CEVAP

Değerli okurum, fizyolojik evlilik dediğimiz cinsel ilişkilere engel olmayan eğriliklere herhangi bir işleme gerek yok. Ama ileri derecede eğrilikler operasyonla düzeltiliyor.

Doğumdan sonra isteksizlik başladı

5 yıllık evliyim. 3 yaşında bir kızım var. Çocuğum olduktan 3 ay sonra bende cinsel isteksizlik başladı. Bu durumdan hem ben hem de eşim rahatsızız. Ne olur yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, bu durum anne olunca cinsel işlevi bitti şeklinde bir beyinsel mekanizmanın sonuncu oluyor. Çözümsüz değil. Ama kafaya takmadan, birbirinizi yıpratmadan önünüzdeki uzun yıllar için çözüm aramaya devam.

Kız arkadaşım kaçıyor

Benim erken boşalma sorunum var. Kız arkadaşım durumdan çok şikayetçi, benden kaçıyor. Ne yapmalıyım? 

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmayı geç boşalmaya transfer edeceksin. Bu da genellikle evlilik koşullarında gerçekleşiyor.

Kıllar beni rahatsız ediyor

21 yaşındayım. Sorunum cinsel organımdaki kıllar. Bir tedavisi ya da ilacı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, var ama sana ne zararı var? Kim bilir belki de yararı var. Bunu partnerine sormak gerekir. Tedavisi lazerle kılları yok etmek. Estetik uzmanları bunu anında yapıyorlar.

Gözüm hep kızlarda

16 yaşındayım. Haftada 5 kez mastürbasyon yapıyorum. Dışarı çıktığımda da gözümü kızlardan alamıyorum. Hepsiyle yatmak istiyorum. 

CEVAP

Sevgili gencim, haftada 5’i 3’e indir. Dışarıda kızlara insancıl, çaktırmadan bakmaya devam. Ama hepsiyle yatmak ne demek! Duymamış olayım. Bu duyguların zamanla düzelecek, geçecek. Hayat sana kendi dersini verecek.

Orgazm olamıyorum

23 yaşında kadınım. 3 yıldır ilişkiye girdiğim erkek arkadaşımdan zevk almıyorum. Ayrıca ilişki sırasında canım yanıyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, acıdan kurtulmadan tabii ki orgazm olamazsın. O acıları yok ediyoruz. Tabii ki karşılıklı yardım alman gerekir.

Kanın sebebi nedir?

17 yaşında bir arkadaşım var. 7 günde 6 defa mastürbasyon yapmış ve penisinden kan gelmiş. Acaba kısır olma ihtimali var mı? Çok sık mastürbasyon yaptığı için kan geldiğini düşünüyorum. Sizce bu doğru mu?

CEVAP

Sevgili okurum, aynen düşündüğün gibi. İçerideki kılcal damarlar orgazm sırasında gerilimden çatlayıveriyor. O da sahipsiz bağa girmiş gibi ne bulursa yiyip yutmasın. Daha önünde 50 yıl var. Bunu da unutmasın.

Vajinamın bir dudağı sarkık

24 yaşında kızım. Vajinamın bir dudağı çok sarkık. Çok çirkin görünüyor. Bu sorun nasıl giderilir? Jinekolog bu durumu düzeltebilir mi?

CEVAP

Evet sevgili okurum, bir jinekolog belki de estetik cerrahi bölümüyle ilgilenen bir uzman daha iyi olmak koşuluyla onu düzeltir.

Çocuğum olur mu?

18 yaşındayım ve benden sperm gelmiyor. Sadece zevk suyu geliyor. Doktora gittim, sperm testi yapıldı, sorunum yokmuş. Sizce benim sorunum nedir? Zevk suyuyla çocuk yapılır mı?

CEVAP

Değerli okurum, zevk suyu ile çocuk olmaz. Ama sperm karışmış ise varsayalım ki binde bir ihtimal olabilir. Bana kalırsa ultrasonla senin prostatına ve meni kesene bakılsın.

Neden rüya görmüyorum?

16 yaşındayım. Ergenliğe girdim. Ama rüyamda kimseyle beraber olduğumu görmüyorum. Nedenini açıklar mısınız?

CEVAP

Sevgili yavrum, bedenin iştahı açılmış da bu iştah rüyalarında seni harekete geçirecek kadar daha kabarmamış. Biraz bekle, bir dalga gelecek ki ardı arkası kesilmeyecek.

Hiç zevk almıyorum

36 yaşında, 14 yıllık evli kadınım. Bir çocuğum var. Eşimle ilişkiye girdiğimde zevk almıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, vajinal orgazm olayı tüm kadınlarda yüzde 50 oranında gerçekleşiyor. Klitoris orgazm, cinsel zevklenmenin öteki boyutları seni orgazma taşıyacak olan duygusallık, erkeğinin ustalığı, fanteziler ve diğer yan etkiler işe karışınca biraz zorlanıyoruz. Biraz sabret. Kocanla aranızda uyum olsun, birbirinize kulak verin. Gerekirse bir psikiyatırdan profesyonel yardım alabilirsin.

GÜNÜN SÖZÜ

Aklın yolu birdir. O biri bulana kadar

nice bedeller ödetir. H.D.

Yazarlarımızdan

17 Nisan 2021, Cumartesi 07:01
17 Nisan 2021, Cumartesi 07:01
17 Nisan 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder