Uzaklık aşka zarar verir

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İki kişi evleniyor. Bazı nedenlerle eşlerden biri uzak bir yerde yaşamak zorunda kalıyor, cinsellik sekteye uğruyor. Aradan geçen zaman çiftin isteğini alıp götürüyor, panik başlıyor. Bu uzaklık başa bela ama endişelenmeyin, bir araya gelince her şey düzeliyor.

BÖYLE SORU YOK!

20 saniye sürüyor

23 yaşındayım. İlişkide boşalsam bile yeniden ereksiyon almam 20 saniye sürüyor. Bu durdurak bilmiyor. Acaba bu bir sorun mu?

CEVAP

Değerli okurum, hemen kalk ve bir DNA merkezine git. Genetiğini araştırsınlar, şifreni çözüp aşı üretip tüm erkek çocuklara yapsınlar. Böylece ereksiyon sorunu kökten çözülür. Ama patentini almayı unutma. Dünyanın en zengin adamı olmana az kaldı. Hocanı da unutmazsın artık. Ama dur bir dakika. Eğer böyle bir şey yaparsan ikimizi de yaşatmazlar, demedi deme. Neden dersen? Binlerce bilim adamı ve onlarca ilaç firması bunun dik durması için uğraşıyorlar. Adamların ekmeğini elinden alırız. Sen iyisi mi sırrını kimseyle paylaşma, keyfini de kaçırma.

GÜNÜN SORULARI

Erken boşalıyorum

37 yaşındayım, 7 yıllık evliyim. 2.5 yaşında kızımız var. Erken boşalıyorum. 6 aydır iş çığrından çıktı. Cinsel isteğim azaldı. Bazen işten çıkmadan önce mastürbasyon yapıp boşalıyorum ki akşam daha kontrollü olayım. İkimiz de zevk almıyoruz. RUMUZ: ÇÖZÜM

Değerli okurum, maşallah öyle bir mektup olmuş ki roman gibi okudum. Aklı başında aile babasısın. Evliliğin için cinsellik kaliteni artırmak istiyorsun. Odaklanman gereken tek konu erken boşalma. Ama ben doktor rehberi değilim. Ahmet’i önersem Mehmet darılır. İşi sana bırakıyorum. Bunun için eşinle sakın ha tartışma.

Acaba hamile mi?

18 yaşındayım. 2 gün önce kız arkadaşımla beraber olduk. Kızlık zarı bozuldu. Boşalmadm ama acaba sevgilim hamile midir?

Değerli okurum, ‘bir deli bir kuyuya taş atar, bin akıllı çıkaramaz’ derler. Bana göre kız arkadaşın gebe değil. Ama unutma ki mucizeler hep olur. Bekleyelim. Ama sen bu bekleme sürecini rahat geçir, psikolojini bozma. Ama unutma ki bu defa gebe kalmadıysa bir başka zaman, bir başkasıyla ya da bu kişiyle cinsel birleşmeler yaparsan onların birinde kız arkadaşın gebe kalırsa seyreyle o zaman gümbürtüyü. O zaman seni kimse kurtaramaz.

Neden zevk almıyorum?

25 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumda zevk alamıyorum. Erken boşalıyor. Uzun sürse de bir şey olmuyor. 6 yıl önce normal doğum yaptım, bununla ilgili mi? Hiç orgazm olmadım, yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, sadece sen değil ne yazık ki kadınların çoğu aynı dertten muzdarip. Sebebine gelince; öyle doğumla falan alakalı değil. Toplum olarak cinselliği bastırmamızla ilgili. Merak etme, çaresi yok değil. Eşini de alıp doktora gideceksin, çözülmeyecek sorun yok, geçmiş olsun.

İsteğim kalmadı

25 yaşında, 3 yıllık evliyim. 2 yıldır iş nedeniyle yurt dışındayım. Cinsel isteğim kalmadı. Hiçbir kadınla ilişkiye giremiyorum. Cinsel gücümün eski düzeye gelmesi için ne yapmalıyım? Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, evlilik koşullarının normale dönmesi, düzenin kurulması ve bu düzenin içinde sorunlara çare aranması en doğrusu. Şimdilik öyle kalsın, merak etme. Ortam oluşunca çareyi buluruz. Çünkü cinsellik kendiliğinden yok olup erimez.

Klitoris orgazm nedir?

21 yaşında kızım. Kadınların yazdığı klitoris orgazm nedir?

CEVAP

Sevgili okurum, klitoris kadın cinsel organının iç dudaklarının üst köşesinde olan, dışarıdan belli olmayan ama dokunulduğunda mercimek bazen de nohut büyüklüğünde hissedilen organdır. Son derece duyarlıdır. Kadınların zevk alması daha da önemlisi orgazm olmasında rol oynar. Aynı elektronik makineyi düşün. Elektriğin voltajı, o düğmeye basılan basıncın şiddeti ve süresi de önemlidir. Bunlar deneyimle öğrenilir. Senden çok partnerin öğrenmesi iyi olur.

Hemen bitiyor

33 yaşındayım, bekarım. Sertleşme oluyor ama hemen inişe geçiyor. Ne olur bana bir yol gösterin. Çok mutsuzum, ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, şeker hastalığın var mı? Ailende de olabilir. Ya da penise gelen damarlarda çalışma yetersizliği söz konusu olabilir. İlk yapılacak şey renkli penil dopleri yaptırman. O damar sistemini milimetrik ölçülerle ortaya çıkarır. Bozukluk varsa başka tedavi uygulanır. Demek ki bu konu uzaktan önerilerle üstesinden gelinecek konu değil. Gençsin, sağlam gidelim. Geleceğini, uzun yıllarını garanti edelim.

Sevgilim kaplan kesiliyor

26 yaşında kadınım. Sevgilimle 1 yıldır birlikteyiz. Beni görünce kaplan kesiliyor. Kendimi aşırı kastığım için tam olarak ilişkiye giremiyoruz. Bu yüzden bütün vücudum ağrıyor, yürüyemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, senin kaplanı eğitelim, insan yapalım. Yapılacak şey bu. Ona “Senin önüne bir tencere yemek koysak oburlar gibi saldırman hoş mu? Kepçeyle yemen, aceleyle ağzından dökülen şeylerle üzerini kirletmen doğru mu? Sen ruhumu kirletiyorsun” de. Sakın bunu dedim diye korkma bir şey olmaz. O da senin insanlık hakkın. Kolay gelsin.

Penisim yeterli mi?

20 yaşındayım. Birkaç kez ilişkiye girdim ama kafamda soru işaretleri var. Penisim 17 santim, sizce yaşıma göre uygun mu?

CEVAP

Değerli okurum, biraz büyük ama zararsız.

Zarım bozuldu mu?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girerken penisi vajinama biraz girdi, canım yandı. Kan geldi. Kanın durması uzun sürdü, 2 gün sonra adet gördüm. Acaba kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, evet kızım bozuldu. Yine de emin olmak için bir kadın doğum uzmanına gitsen iyi olur.

Seksi çok seviyorum

22 yaşındayım, seksi çok seviyorum. Kızlarla ilişkiye girdiğimde hiç enerjim bitmiyor. Çok kızla ilişkiye girdim ama bu sorunu çözemedim. Kendimi durduramıyorum. Bir de sorunum var, erken boşalıyorum. Prezervatif kullanıyorum, öyleyken bile 4 defa boşalıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, seksten bıktıysan ara verirsin. Erken boşalman tedavi olmadan cinselliğin keyfine ve tadına tam varamayacaksın. Onun tedavisi evlendiğinde olur. Ama çaresini kendine göre bulmuşsun. Ölçüleri kaçırma. Açgözlülük her zaman zararlıdır. Dengeli git ki ileriki yaşlarda belin bükülmesin, ayağın topallamasın.

Çok sık yapıyorum

Şu aralar çok mastürbasyon yapıyorum. Bir test yaptım, dakika tuttum. 3 dakikada boşaldığımı tespit ettim. Sizce bu normal mi?

CEVAP

Şimdilik normal yavrum, evlendiğin zaman süreyi uzatırız.

Sevgilim kaçtı

21 yaşındayım. Penisim büyük. Bu yüzden kız arkadaşım benden kaçtı. O günden beri de bana karşı çok soğuk davranıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sevmeye devam. Bırak kız kaçsın. Korkutup hayatını zehir etme. Üzerine düşüp vicdanını da köreltme. Onun da bir hayatı var. Sen seni kabul edebilecek biriyle ilişki kur. Ama bu ilişkilerini de vicdana ve yasalara uydur.

İlişkimiz çok düzensiz

32 yaşında kadınım. 2 yıllık evliyim ve 1 çocuğum var. Evlenmeden 1 ay önce depresyona girdim. Eşim erken boşalıyor. Artık ilişkimiz çok düzensiz. Çocuktan sonra işler iyice kötüleşti. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, kocanın hekime ve uzmana gitmesi şart. Tedavi edilebiliyor. Bu durumda dert etmemelisin.

GÜNÜN SÖZÜ

Renklerin karıştığı bir rüyada Picasso kadar güzel tablo yapabilirsiniz. H.D.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder