Üzerine gitmeyin

01 Eylül 2015, Salı 05:00
AA

Gençler, hayat uzun bir yol. Sizler bu yolda yeni yeni bilgileniyor, adımlar atıyorsunuz. Cinsellik işte tam bu yaşlarda yaşamınıza girip kafanızı kurcalıyor. Elbette flört edin, sevin, sevilin ama dikkatli olun. Karşınızdaki kişinin sorunlarını önemseyin. Sürekli üzerine giderek onu sıkmayın

BÖYLE SORU YOK!

Gecede 15 kez ilişkiye girilir mi?


Biz iş yerinde 10 arkadaşız. Bir arkadaşımız 37 yaşındayken gecede 15 kez ilişkiye girip boşaldığını iddia ediyor. Acaba bu doğru olabilir mi? CEVAP Değerli okurum, arada sizin gibilerden renkli mailler gelmese benim işim çekilmez olurdu. Şimdi bu konunun neresinden tutayım? Önce bu durum doğru ya da yanlış olsa bundan sana ne? Yanılmış, 15 değil, 25 kere ilişkiye giriyor. Ama nazar değmesin diye 15 diyor desem kahrından ölecek misin? Yalan yahu desem, şakır şakır göbek mi atacaksın? Sana sorsam 15 şekerli çay mı içersin yoksa bir, iki şeker yeter mi dersin? Birisi 15 porsiyon baklava yemiş ve mide fesadına uğramamışsa ben onu alkışlamam, sadece yuh derim. Neyi merak ediyorsun? Bu konularda tez hazırlayan hayal kurucu musun yoksa rekorlar kitabına girmeyi düşünen seks maratoncusu musun?

[[HAFTAYA]]

GÜNÜN SORULARI


Kıza derdimi nasıl anlatırım?


Bir kızla ilişkiye girmek istiyorum. Onun da istediğini düşünüyorum. Ona derdimi nasıl anlatabilirim? CEVAP Değerli okurum, çorba ısınmış, olay kaynamaya kalmış. Kaynama içindeki malzemeye göre değişir. Zor yumuşayan yiyeceklerde kaynatma biraz sabır, biraz bilgi ve de o ateşi yakacak ruhsal enerji gerektirir. Eskiler ‘Mercimeği fırına verdik’ derlerdi. Ne anlama geldiğini anlamışsındır. Kadın arkadaşına “Sen Haso’yla mercimeği fırına vermişsin” deyince kadın “Vallah doğrudur” diye cevap verir. Kadın devam eder, baktı ki mercimek diri ve yumuşamış “Bir de mercimeği fırına veriverdik” diyerek arkadaşının ağzını sulandırır. Sizin çorbaya gelince değerli okurum, çorbanın tenceresi bile daha hazır değil. Bu nedenle sakın ha! Dişiniz de kırılır, çorba da üzerinize dökülür. Dikkat edin, beklemede kalın.

Benimki her yerde sertleşiyor


23 yaşındayım, otobüste, yolda, okulda, kısaca her yerde sertleşme oluyor. Çok utanıyorum. Artık toplum içine çıkmak istemiyorum. Ne yapayım? CEVAP Değerli okurum, akılla ruh aynı gibi olsa da akıl biraz radikal, hort zort çalışır. Ruh narin ve kiminde de nanemolladır. Seninkisi radikal takılan bir akıl. Onun öz torunu organın da o akla uymuş yani radikalleşmiş. Buldun kaçırma, “Hakkımı ver Hakkı” örneği, ikide bir şaha kalkan acemi tay sanki. Kırbacı al eline, tak dizgini çenesine, deh çüş diye diye onu eğit. Unutma, at yemini beyninden alıyor, suyunu gözlerinden içiyor, hayallerinden kısrak harasındaymış gibi oluyor. Bana göre sen bir oyuncak atına bile söz geçiremiyorsan ben ne bir şey derim ne de talimat veririm. Sadece güvenilir, sağlam karakterli biri ol, bu yeter derim.

* * *

Kız arkadaşım cinsellik için acele ediyor

18 yaşımdayım. Kız arkadaşım 17 yaşında. 2 aydır çıkıyoruz. Kız arkadaşım cinsel ilişkiye girmek istiyor. Sizce bu kadar kısa bir sürede bu kadar aceleci davranması doğru mu? Bence yaşı uygun değil, beklemek gerekir. CEVAP Değerli okurum, bence de uygun değil. Önerime uyarsan ben de sana teşekkür ederim.

Sevgilim çok ısrarcı

17 yaşında kızım. Şu anda bir birlikteliğim var. Erkek arkadaşım birlikte olmamız için çok ısrar ediyor. Ben daha hazır olmadığımı söylüyorum ama beni anlayışla karşılamıyor. Ondan ayrılmak istemiyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP Sevgili okurum, bu yaşta cinsellik olmaz. Sevgilin kaçarsa kaçar, giderse gider. Hepsi bu kadar. Daha önünde uzun yıllar var. Verilecek kararların içinde kendinle ilgili bilgileri, toplumsal değerleri özümlemiş durumda değilsin. Yüreğinin sesine uy ama teninin sesine uyma. Zaten sevgilin iyi niyetli biri olsa bunu sana teklif etmezdi

Kızlık bozulmadan hamile kalınır mı?

24 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmeyi denedik, tam boşalacağım anda kendimi geri çektim. Ancak içine boşalıp boşalmadığımdan bir türlü emin olamıyorum. Sizce kız arkadaşım bu şekilde hamile kalabilir mi? CEVAP Değerli okurum, kız arkadaşına sevindirici haberi hemen söyle. Bu ihtimal vardır ama sokakta insanın başına saksı düşmesi gibidir.

Erkeklerden zevk almıyorum

23 yaşında kadınım. 17 yaşında evlendim, kaba bir adamdı kocam. Mutsuz oldum. Boşandım, yanlış ilişkiler yaşadım. Şimdi erkeklerden zevk almıyorum, mastürbasyonu daha çok seviyorum. Bu durum böyle gitmez biliyorum. Bundan nasıl kurtulacağım? Bir de ilişkiden sonra vajinamdan koku yayılıyor. Sizce ne yapmalıyım? CEVAP Sevgili okurum, hiç üzülme artık hayatın daha güzel olacak. Günün birinde beyaz atlı prensin karşına çıkacak. Yaşamını bütün boyutlarıyla onunla paylaşacaksın. Tabii ki orgazmı da öğrenip yaşayacaksın. En azından kendi kendini tatmin etme olayından vazgeçme, rahatlarsın. Ancak o vajinandan gelen koku kadın-doğum uzmanlarını ilgilendirir. Büyük bir olasılıkla mantar olabilir.

Ne zaman güzel bir kadın görsem

16 yaşındayım. Hocam, ne zaman bir kız görsem hemen mastürbasyon yapmak zorunda kalıyorum. Bunun neden olduğunu merak ediyorum. Acaba bu durum yaşımın getirdiği bir şey mi? CEVAP Değerli okurum, gençsin, enerjiksin. Halkın deyimiyle zıpkın gibisin. Ama bir şeyi unutma, akla gelmekle, yapmak başka başka şeylerdir. Herkes aklına geleni yapsaydı, dünya bir kaos ortamına dönerdi ve insanlar öyle bir toplumda cehennemde yaşar gibi yaşardı. Bu uzun bir zaman diliminde kendi kendine yapacağın telkinden oluşacak bir kimliktir. Böylece doğrusunu bulacak ve daha az yorulacaksın.

Karımla adet döneminde ilişkiye girdik

26 yaşındayım, karımla adet dönemindeyken ilişkiye girdik. Şimdi sorum şu: Eşimin adet döneminde ilişkiye girmiş olmamız ona veya bana bir zarar verir mi? Bu durum çocuğumuzun olmamasını engeller veya tetikler mi? CEVAP Değerli okurum, olmuş bitmiş. O durum çocuğunuz olmasını etkilemez. Siz de bundan böyle cinselliğinize paniğe kapılmadan, kendinize göre yön verirsiniz. Yatak odasının o kadar mahremiyetine giremeyiz.

Sevgilim gebe kalmış olabilir mi?

2 ay önce kız arkadaşımla birlikte oldum. 2 aydır adetinini geciktiğini söyledi. Hamile olabilir mi? CEVAP Sevgili okurum, belki, belki, belki. Çünkü yalancı, psikolojik gebelikler de var. Doğal olarak genç kızlarda gecikmeler olabilir. Tabii gebe de kalabilir. İşte üç belkiye üç yanıt. Hemen bir hastaneye gidin, pratik gebelik testi yapılıyor. Onu yaptırın. Gerekirse bir kadın-doğum uzmanı bakabilir. Ama bana soruyorsan gebe değil.

Her ilişkide acı çekiyorum

22 yaşında kızım. Sevgilimle ilişkiye girdik ama canım çok yandı. Tekrar ilişkiye girmek istiyorum ama acıdan korkuyorum. Ne yapmam lazım? CEVAP Değerli okurum, 3-5 ilişkiden sonra acı devam ediyorsa bir jinekologdan yardım istemeniz gerekir. O yardıma rağmen acılar olursa onu da biz çözeriz.

Acaba kız hamile kalmış mıdır?

18 yaşındayım. 5 ay önce kız arkadaşımla seviştik. Sevişirken ben boşaldım. Menim onun vajinasına değdi. Sevgilim hamile kalır mı? CEVAP Değerli okurum, hamile kaldığını sanmıyorum. Ama siz her zaman dikkatli olun.

Boyum uzar mı?


17 yaşındayım, haftada 3 ya da 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Boyum 1.65. Bu durum gelişimimi engeller mi? Bir de boyum daha uzar mı? CEVAP Değerli okurum, mastürbasyonun boyla ve gelişiminle pek ilgisi yoktur. Spor yap, normal gıdanı al. Beynini de boş bırakma. Yeteneklerini geliştir. Hadi bakalım yolun açık olsun.

GÜNÜN SÖZÜ


Dünyayın ekseni eğridir. Ama senin eksenin doğru olsun ki dünyaya bile meydan okuyabilesin. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...