Yıllar aşkınızı tüketmesin

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erken yaşlarda flört etmeye başlayan ancak cinselliği yaşamayan gençler evlendiklerinde mutsuz oluyor. Çünkü üstün körü yaşadıkları cinsel ilişkiden pek hoşlanmıyor, hayal kırıklığına uğruyorlar. Uzun yıllar süren flört aşkı öldürüyor, herkes mutsuz oluyor.

Hemen sertleşiyor

19 yaşındayım. Sorunum cinsel organımın çabuk sertleşmesi. Nerede seksi bir kadın görsem sertleşiyor. Penisim sertleşince de mecburen ortamdan uzaklaşıyorum. Bu yüzden karşı cinsten biriyle sohbet edemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, öyle asilik yapar yapar sonunda uslanır. Bunu sen başkalarına belli etmemeye çalış. Kızların yanından ayrılma, konuşmaya devam et. Ciddi sorunları konuş. Senin asi organ sanırım bir süre sonra alışacak onlara. Bu sistemin içinde bu da var. Aslında çok da kötü değil ama zamanı doğru olsun.

Vücuda zarar verir mi?

24 yaşındayım. Bazen günde 3-4 defa mastürbasyon yaptığım oluyor. Sizce zararı var mı? Vücutta herhangi bir bozulmaya neden olur mu? Bu bir hastalık mı?

CEVAP

Değerli okurum, hastalık değil iradesizlik. Vücutta sanıldığı gibi bozukluk yaratmaz. Ama kişide aşağılık kompleksi yaratır. ‘Neden böyleyim?’, ‘Neden engelleyemiyorum?’ pişmanlıkları ortaya çıkar. Psikolojik olarak kimliği zedeler. Sayıları ılımlı ortada tutun.

Zevk alamıyorum

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla boşaldığım zaman zevk alabiliyorum. Mastürbasyon yapınca zevk alamıyorum. Bunun sebebi nedir? Acaba doktora gitmem gerekir mi?

CEVAP

Değerli okurum, yoktur bir sorun. Doktor senin beyninde, ruhunda ve içinde. İştahın çok. Ama yemeğe oturdun. Her yemeği götürüyorsun. Bir yemeği de sevmiyorsun. Bunun doktorluk yanı var mı? Ben de sana soruyorum. Hep kız bulamayacağına göre arada bir mastürbasyona da gerek olabilir. Keyfin nasıl istiyorsa öyle yap.

Nasıl dayanırız?

21 yaşında kızım. 3 yıllık bir ilişkim var. Sözlüm 24 yaşında. Biz evlenmeden önce birlikte olamıyoruz. Her şeyi ilk geceye bıraktık. Evlenmemize 3 yıl var. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili kızım, çok zor bir durum. Sözlün 24 yaşında. 3 yıl beklerseniz 27 yaşında olacak. Ergenlikten beri cinselliğini mastürbasyonla geçirmiş. Buna bağlı sorunlar çıkıyor. Uzun süre flört ediyorsunuz. Sevgi ve yakınlaşma var, cinsellik yok. Bu şartlanma olarak beyne oturuyor. Evlenince kocaya aşıksınız ama cinsellikten zevk almıyorsunuz. Okuyorsan okulunu bitir. Çok vakit kaybetmeyin.

Gıdıklanıyormuş

Arkadaşım partneriyle ilişkiye girip orgazm olduktan sonra cinsel organında gıdıklanma oluyormuş. Bu yüzden de karşı cinsten uzaklaşıyormuş. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Okurum, arkadaşın ikinci birleşmede prezervatif takıversin, gıdıklama mıdıklama kalmaz. Ayrıca gıdıklamadan neden şikayet ediliyor onu da anlayamadım. Çoğu insan gıdıklansın diye bu işi yapar.

Yenebilir miyim?

19 yaşındayım. İlk cinsel denemem iyi geçmedi. Bu yüzden çok tedirginim. Acaba ileride bu problemimi yenebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, tabii yenersin. Hangi konularda ilk denemeler iyi geçiyor ki? Aceleye gerek yok, önünde yıllar var. Tek sorun kendini sorgulama. “Ya başaramazsam”, “Ya olmazsa” dersen başaramamaya davetiye çıkarırsın.

Bir şey hissetmiyorum

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmeden önce penisim sertleşiyor ama ilişkide bir şey hissetmiyorum. Kız arkadaşımla ayrılma noktasındayız. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyona alışmışsın. Onun üzerine bir dünya kurmuşsun. Yeni bir dünyaya adım attığın zaman onun sana haz vermediğini görmüşsün. İkincisi, kızdan elektrik almamışsın. Kendini yargılamadan mastürbasyondan uzaklaşarak hayal dünyanı zenginleştir. Gerçek mutluluk yolunda bir yolculuğa çık. Sabırlı ol, zamanı gelince sorunlar bir bir çözülecek.

Gören kaçıyor

19 yaşındayım. Penisimin başı çok büyük, gövdesi ince. Tıpkı şemsiye gibi. Gören kızlar benden kaçıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, yapılacak bir şey yok. Görüp kaçmaları sorun değil de gülüp kaçmaları sorun olurdu. Sen de kaçmayanı bul yavrum.

Ya sertleşme olmazsa?

23 yaşında, 4 senelik evliyim. 6 ay içinde 4-5 kez sertleşme sorunu yaşadım. İlişkiye girmek istediğimde korkuyorum. Yine sertleşme olmazsa ne yaparım?

CEVAP

Okurum, son 6 ayda mı böyle oldun? Hiçbir şey yok. Takma kafana. Çünkü psikolojik kaynaklı. Ek bilgileri yazarsan daha net yanıtımı alırsın.

Anormallik mi var?

18 yaşındayım. Bazen günde 4 kez, bazen haftada 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Sizce bende bir anormallik mi var?

CEVAP

Tabii okurum, anormallik var. Yoksa bile olacak. Bu kadar çok sayı cinsellik kaliteni bozacak. Evlendiğinde de eşin saçını başını yolacak. Benden söylemesi.

Anlamıyorum

26 yaşında kızım ve bekarım. Orgazmın nasıl bir şey olduğunu anlayamıyorum. Sadece iç çamaşırlarımdan fark ediyorum. Bende bir sorun mu var?

CEVAP

Sevgili kızım, orgazmın ne olduğunu bilmiyorsun. Boşalma deyince hep dolu bir şeyden yani kaptan ya da bardaktan bir şeyin dışarıya akması gibi algılanıyor. Oysaki buradaki boşalma kadınlarda ruhun boşalması. İyi bir eş bulduğunda orgazm olacaksın. Gerekeni o yapacak. Çünkü burada partner de önemli.

BÖYLE SORU YOK!

Zarı ben mi bozdum?

Kız arkadaşımla 3 kez ilişkiye girdik, kanaması olmadı. Eve gittiğinde çamaşırında 3-4 damla kan olduğunu söyledi. Sizce ben mi bozdum?

CEVAP

Değerli okurum, vallahi bazen bu sorular karşısında donup kalıyorum. Şaka mı yapıyorlar diye düşünmeden edemiyorum. Oğlum, delikanlım, kız arkadaşınla cinsel ilişkiye giriyorsun, hem de 3 kez. Hâlâ ben mi bozdum diye bana soru yazıyorsun? Ne olmasını istiyorsun? İlişkiye gir ama kızlık dursun.

Madem o sorumluluğu alamıyorsun niye kıza kıyıyorsun? Vicdanınla bir gün muhasebe yapmanı öneriyorum. Öz şevkatinle kıza yaklaş ve onunla oynama. Kızın hissettikleri çok önemli. Kıza güvensizlik yaşatmak olmaz. Hadi sanırım aklın başına geldi. Yuvanı kurma planları yap, göreyim seni.

GÜNÜN SORULARI

Acaba düzelir mi?

18 yaşındayım, ilişkiye girmek gibi bir düşüncem yok. Penisim 12.5 santim. Boyum 1.83 ve 71 kiloyum. Sakallarım yeni yeni çıkıyor. Babamın da 20 yaşında çıkmış. Acaba penisim düzelir mi? Uzaması için yaş arası var mı?

CEVAP

Daha tüyü bitmemiş genç okurum, her şey normal ve düzenli, tıkır tıkır işliyor. Bu konulara kafa yorma. Doğa, her şeyi öyle milimetrik düzenliyor ki matematiksel işliyor. Senin yerine bunu düşünen ve gelişimini tamamlatan bir düzen var. Sen kendini var etmeye bak. Boy boy, tuh tuh nazar değmesin. Geriye ne kaldı? Meslek ve kişilik. Yolun açık olsun, keyfine bak.

Kız zevk almıyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye giriyoruz. Penisim 11 santim ve erken boşalma sorunum olduğu için kız arkadaşım fazla zevk almıyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Okurum, yahu sen kaç yaşındasın ki kız arkadaşın kaç yaşında? Oğlum, bu durum evlilik koşullarında tedavi edilebilir. Tıbbi olarak sorun yok. Olay psikolojik ve kimi düşüncelerden kaynaklanıyor. Güvenli bir birliktelik ancak yasal şartlarda oluşabilir. Sonsuz bir rahatlık ve iç huzuruyla cinsellik yaşanır. Böyle çekingenlik ve korku kızımız için de pek kolay değil.

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl, zevke düşünce çeşitli belalar başa üşüşür. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder