Hangi burç karantinada nasıldır?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs sebebiyle hepimiz zor günlerden geçiyoruz. Bugün Güneş Koç burcuna girmiş olsa da, 24 Mart’taki Koç Yeni Ayı’na kadar, 9 Mart’ta meydana gelen Başak Dolunayı’nın etkisi altındayız. Başak burcunun titiz doğası sayesinde sağlığımıza her zamankinden daha fazla özen gösteriyor, kendimizi vitaminlerle besliyoruz. Günde kim bilir kaç kere elimizi yıkıyoruz ve sürekli temizlik yapıyoruz. Bedensel sağlığımızı kaybetmekten korkarken ruhsal sağlığımızı bozuyoruz.

Hepimiz evdeyken biraz gülelim dedik ve “Hangi burç karantinada nasıldır?” diye sorguladık.

Günlük astroloji tüyoları için instagram.com/astrochange hesabımı takip edebilirsiniz.

Illustrasyonlar için: instagram.com/seray.ai


Koç

"Hareket etmeden yaşayamam" diyen Koç burçları için evde kalmak tam bir ızdırap. Koç burcu enerjik doğası sebebiyle belli alanlar içinde sıkışıp kalmaktan hiç hoşlanmaz. Enerjisi yüksektir, ama bu yüksek enerjiyi tek bir alana kanalize etmesi kolay değildir. Karantinadaki bir Koç burcunu başlanıp tamamlanmayan puzzle'lar, yarım bırakılan filmler ve kapağı açılıp kapatılan kitaplardan tanıyabilirsiniz. Evde yapılabilecek egzersizler Koç burcunun rahatlamasına yardımcı olacaktır.


Boğa

Konforuna düşkün Boğa burçları tembellik yapma fırsatını asla geri tepmese de, evde kapalı kalmanın onları sıktığını tahmin edebiliyorum. Hobi olarak uyuyor ve yemek yiyor olabilirler. Bir yandan lezzetli yemekler yerken, diğer yandan “Ne olacak bu ekonominin hali?” diye düşündüklerinden emin olabilirsiniz. Bir süre dinlenmek Boğa’lara iyi gelecektir. Evden sürdürebilecekleri bir işleri varsa yönetici gezegenleri Venüs’ün de burçlarındaki seyahatine devam ettiği bu dönem en çok onlara iyi gelecektir.


İkizler

İkizler burçları evde oturmaya katlansa bile insanlardan uzak durmak onlar için hiç de kolay değil. Hızlı çalışan zihinlerini sürekli aktif tutma arayışında olan İkizler burçları evde oldukları süre içinde farklı aktivitelerle kendilerini meşgul edecekler. Teknolojiyle araları iyi olan İkizler burçları internetten de fazlasıyla yararlanacaktır. Farklı konularda bilgi sahibi olmak, uzun süredir konuşmadıkları arkadaşlarıyla iletişime geçmek ve kaçırdıkları dizileri izlemek için bu dönemi değerlendirebilirler.


Yengeç

Yengeç burçları duygusal ve içe kapanık doğaları sebebiyle evde olmaktan her zaman keyif alır. Evlerini düzenlemek, çocuklarıyla ve evcil hayvanlarıyla ilgilenmek onlara iyi gelir. Mutfaktaki yeteneklerini kullanıp lezzetli yemeklerle kendilerini şımartabilirler. Hayatlarının gidişatını sorgulamak ve evde yapmaları gereken işleri halletmek için uygun bir dönemden geçiyorlar. Uzun süredir bağlı oldukları eşyalarla vedalaşmak için de bu dönemi değerlendirebilirler.


Aslan

Kendisiyle zaman geçirmekten keyif alan Aslan burçları başta bu durumdan memnun olsa da, evde kalma süreleri uzadıkça sıkılmaya başlar. Ne kadar şahane olduklarını hatırlatmaları için başka insanların varlığına ihtiyaç duyacaklar. Bu dönemde gerçekten kim olduklarıyla yüzleşmek kendilerini daha iyi tanımalarına yardım edecektir. Satürn karşıt burçlarına giriş yapmadan hemen öncesinde kariyerlerinin gidişatı ve ilişkileri üzerine düşünmek için yalnız kalmak iyi gelebilir.


Başak

Titiz Başak burçları şu an hastalanmaktan o kadar korkuyor ki, başka bir şey düşünebildiklerini sanmıyorum. “Durmaksızın temizlik yap, en son haberleri takip et ve el yıka” döngüsünden çıkmak onlar için hiç kolay değil. Diğer tüm burçlardan daha hijyenik yaşayan Başaklar, bu dönemi gereksiz evhamlanmak yerine hayatlarını düzenleyerek değerlendirebilirler. Bahar temizliği yapın ve hayatınızda neyin kalıcı olmasını istediğinizi netleştirin.


Terazi

Sosyal Terazi burçları yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Evlere kapandığımız bu dönemde, aynı evi paylaştıkları kişiler varsa şanslılar. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim içinde olduklarından emin olabilirsiniz. Susmayan WhatsApp grupları ve Instagram bildirimlerinin arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorlar. Kişisel bakımlarıyla ilgilenmek ve online alışveriş yapmak da hobileri arasında. Partneriyle problemi olan Teraziler bu dönemi çözmek için değerlendirebilirler.


Akrep


Akrep burçları bu dönemde içsel hesaplaşmalarla ve varoluş sancılarıyla boğuşuyor. İnsanoğlunun güçsüzlüğü ve ölümlülüğüyle yüzleştikleri bu dönemde neyin anlamlı olduğu üzerine kafa yoruyorlar. En büyük hobilerinin salgın hastalıklar üzerine filmler izlemek ve internette dolaşan komplo teorilerini okumak olduğundan emin olabilirsiniz. Kendilerine korkusuzluklarını ispat etmeye çalışırken psikolojik olarak yoruluyor olabilirler. Hatalarınızla ve pişmanlıklarınızla yüzleşmekten kaçmayın.


Yay

Her durumda pozitif kalmayı kendilerine misyon edinen Yay burçlarının bu dönemde de umudu elden bırakmadığına emin olabilirsiniz. Sosyalleşememek onlar için zor olsa da, asıl korkuları bir daha asla seyahat edememek. Farklı kültürlere duydukları ilgiyle bilinen Yay burçları bu dönemi seyahat etmek istedikleri şehirlerin listesini çıkararak değerlendirebilir. Bu liste, tüm bu çılgınlık bittiğinde seyahat planlarını yapmalarında onlara yardımcı olacaktır.


Oğlak

İşkolik Oğlak burçları çalışmadıkları bir hayatı hayal bile edemez. İster en güzel sahil kasabalarında, ister evlerinde olsunlar, her zaman akıllarının bir köşesinde işleriyle ilgili konular vardır. Evde kaldıkları zaman dilimini kariyerlerine yoğunlaşarak değerlendireceklerdir. Kendi sağlıklarından çok işlerini kaybetmemek için endişe ettiklerinden eminim. Son birkaç yıldır pek çok zorluk yaşadınız. Şimdi biraz dinlenin ve kendinize vakit ayırın.


Kova

Sıra dışı düşünceleriyle bilinen Kova burçlarının şu an kendilerini bilim kurgu filmindeymiş gibi hissettiklerinden eminim. Tüm bu sosyal mesafeden ve her şeyin dijitalleşmesinden içten içe keyif aldıklarını bile söyleyebiliriz. Kova burçlarının elektronik aletleriyle zaman geçireceği, elektronik oyunlar oynayacağı ve ideal dünya düzeni üzerine kafa yoracağı bolca vakti var. Sorumluluk gezegeni Satürn Kova burcunda seyahat etmeye başlamadan hemen önce hayatlarının hangi alanına düzen getirmeleri gerektiği üzerine düşünmek iyi gelecektir.


Balık

Dünyanın gidişatından içten içe rahatsız olan Balık burçları bu dönemi ilahi adaletin tecellisi olarak düşünüyor olabilirler. Tabiat Ana’nın insanlıktan intikam alması fikri Balık burçlarının hayal dünyasını harekete geçiriyor. Karamsarlığa ve melankoliye yatkın doğaları bu dönemde iyice içe kapanmalarına sebep olabilir. Alkole yatkınlıkları artacaktır. Gerçekliklerden uzaklaşmak için film izlemeyi ve kitap okumayı deneyebilirler. 

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder