Terazi burcunda Dolunay: Savaş ve barış

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Terazi burcunda 8 Nisan sabahına doğru bir Dolunay meydana geldi. Dolunay zamanları hayatımızda olaylar daha görünür olur. Nedenleri ve sonuçları daha iyi anlamlandırırız.

Kısıtlandığımız, korku ve endişe içinde olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. İnsanlarla yakın temas içinde olmayı yavaş yavaş unutuyoruz. Sosyal hayatımız bitti, ilişkilerimizi sınırlandırdık. Belli sayıda insanı görüyor, belli sayıda insanla iletişime geçiyoruz. 

Koç-Terazi aksında gerçekleşen Dolunay, insanın sosyal bir varlık olduğunu hatırlatıyor. Birliktelikler önem kazanıyor. Jüpiter ve Plüton’un Dolunay ile kurduğu etkileşim ise, ilişkilerde sorumluluk duygusunu ön plana çıkarıyor. 

Gerçekten kimlere ihtiyacımız olduğunu ve kimlerin hayatımızda fazlalık olduğunu anlıyoruz. 

Koç burcu savaşçıl Mars tarafından yönetilir, Terazi ise barışçıl Venüs’ün burcudur. Dolunay anında Mars ve Venüs hava burçlarıyla destekleyici etkileşim kuruyor. Önümüzdeki günlerde her türlü iletişim ön planda olacak. Bu dönemi yürümeyen ilişkilerinizi sonlandırmak veya ilişkinizdeki problemleri iletişim yoluyla çözmek için değerlendirebilirsiniz. Terazi aynı zamanda bakımla ve güzellikle alakalıdır. Dış görünüşümüzle ilgilenmek ve bakım yapmak için de uygun 10-15 günlük bir dönem var önümüzde.

Koç ve Yükselen Koç: Dolunay ilişkilerinize vurgu yapıyor. İlişkilerde ve iş ortaklıklarında problemleri çözmek için önümüzdeki günleri değerlendirebilirsiniz. Yürümeyen ilişkileriniz ve ortaklıklarınız bu dönemde sonlanabilir. İlişkilerde güç savaşlarına girmemekte fayda var.

Boğa ve Yükselen Boğa: Dolunay günlük rutinlerinizi ve sağlığınızı ön plana çıkarıyor. İş yükünüz ve stresiniz artabilir, aynı anda pek çok şeyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bedensel ve ruhsal sağlığınızı ihmal etmeyin. Hayatınıza biraz hareket katmak iyi gelebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler: Dolunay aşk hayatınıza vurgu yapıyor. Önümüzdeki günlerde ilişkilerde romantizm duygusu ön planda olacak. Çocuklarınızla ilişkilerinizi iyileştirmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Finansal konularda dikkatli olmakta fayda var.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Dolunay ev ve aile hayatınızı ön plana çıkarıyor. Bu dönemde evde zaman geçirmekten keyif alabilir, evinizi yeniden dekore edebilir veya tesisat problemleriyle ilgilenebilirsiniz. İlişkilerde güç savaşlarına girmemenizde fayda var.

Aslan ve Yükselen Aslan: Dolunay kardeşlerinizle ve yakın çevrenizle olan ilişkilerinize vurgu yapıyor. Önümüzdeki günlerde sosyal medyada daha aktif olabilir, online görüşmeler yapabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle güç savaşlarına girmemenizde fayda var.

Başak ve Yükselen Başak: Dolunay finansal konulara vurgu yapıyor. Ödemeler veya finansal konularda beklentileriniz varsa bu dönemde sonuçlanacaktır. Gelir-gider hesabı yapabilir, bütçenizi planlayabilirsiniz. Önümüzdeki 10-15 gün kadar ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

Terazi ve Yükselen Terazi: Burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile odağınızı kendinize çeviriyorsunuz. İlişkilerinizi sorgulayabilir, yürümeyen birliktelikleri sonlandırabilirsiniz. Hak, hukuk ve adalet konuları ön planda. Partnerinizin beklentileri ile sizin beklentileriniz çatışabilir. Ego savaşlarına girmeyin.

Akrep ve Yükselen Akrep: Dolunay iç dünyanıza vurgu yapıyor. Bu dönemde kendinize dönebilir, ruhsal yönünüzü güçlendirebilirsiniz. Psikolojik ve spiritüel destek almak için önümüzdeki 10-15 günü değerlendirebilirsiniz. Endişelerinizin sizi ele geçirmesine izin vermeyin.

Yay ve Yükselen Yay: Dolunay sosyal çevrenize ve arkadaşlıklarınıza vurgu yapıyor. Sosyalleşme ihtiyacınızı online platformlar aracılığıyla giderebilirsiniz. Daha önceden tanıdığınız kişilerle flört edebilirsiniz. Hedeflerinizi ve yaşam amaçlarınızı gözden geçirmenin tam sırası.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Dolunay kariyer hayatınıza vurgu yapıyor. Otorite figürleriyle anlaşmak bu dönemde kolay olmayabilir. İşinize ve kariyer hedeflerinize odaklanmalı, yolunuza çıkan her şeyden kurtulmalısınız. 

Kova ve Yükselen Kova: Dolunay inançlar, hayat görüşü ve felsefe konularını ön plana çıkarıyor. Hayatın derin yönleriyle ilgileneceğiniz bu dönemde dini konulara ilginiz artabilir. Derin araştırmalar yapabilirsiniz. Ruhsal sağlığınızı ihmal etmeyin.

Balık ve Yükselen Balık: Dolunay finansal problemlere vurgu yapıyor. Önümüzdeki 10-15 gün kadar miras, nafaka, burs, borç ve kredi konuları ön planda. Eşinizin veya iş ortaklarınızın finansal durumuyla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Borç almadan önce iki kere düşünün.

Yazarlarımızdan

04 Haziran 2020, Perşembe 07:33
04 Haziran 2020, Perşembe 07:19
04 Haziran 2020, Perşembe 07:12
Sıradaki haber yükleniyor...
holder