Enes Batur Reynmen'i, Duygu Özaslan da Serenay Sarıkaya'yı mı taklit ediyor?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birbirinden ünlü 4 isim; Enes Batur, Reynmen, Duygu Özaslan, Serenay Sarıkaya. Bu isimlerden ilk üçünü YouTube'ta çektiği videolar sayesinde tanıyoruz. Serenay Sarıkaya'yı ise oyunculuğu ve modelliğiyle tanıyoruz. Ama bir şekilde hepsini tanıyoruz.

Asıl mevzuya gelecek olursak; biliyorsunuz ki Reynmen geçen yıl 'Derdim Olsun' ve 'Ela' şarkısıyla YouTube'ta dinlenme rekorları kırdı. Ardından geçen hafta da Enes Batur müzik dünyasına atıldı (daha önceki diss'lerini saymazsak). Ama Enes Batur'un çok umutlandığı 'Dolunay' adlı şarkısı Reynmen'in şarkılarının altında kaldı ve tam olarak istediği başarıyı elde edemedi.Klip ve şarkı taklit mi?


Öte yandan klibinin Post Malone'un 'Circle' klibiyle aynı olduğu ortaya çıktı. Diğer bir aynılığı da Reynmen buldu. Reynmen açık bir şekilde Enes Batur’un Dolunay şarkısı için “çalıntı" ifadesini kullanmadı, ancak şarkıyı söylerken doğrudan Gülşen’in söz konusu şarkısına (Yurtta Aşk Cihanda Aşk) geçiş yaptı. Bu paylaşımla Reynmen vermek istediği mesajı gayet açık bir şekilde iletti. 'Başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin'


Yıldızı hiç barışmayan fenomenlerden Reynmen vücut çalışarak kas yaptı. Değişim videosunu da YouTube'ta hayranlarıyla paylaştı. Ardından aynı hamle Enes Batur'dan da geldi. Hal böyle olunca sosyal medyada 'Enes Batur taklitçi', 'Reynmen'den tutun da Post Malone'a kadar herkesi taklit ediyor' şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı ki geçen sene de Enes Batur'un video içeriklerini yabancı ve çok ünlü bir YouTuber'dan taklit ettiği ortaya çıkmıştı. Genç yaşında kendince bir şeyler başarmış olabilir başkalarının etki alanından çıkıp sadece kendisi olsa daha iyi sanki... Yani 'Başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin'.


Haber sahte


Gelelim diğer bir taklit konusuna... Yine sosyal medyada çok konuşulan ve hatta şu anda da gündem olan konu 'Duygu Özaslan, Serenay Sarıkaya'yı mı taklit ediyor?'. 'Bu nereden çıktı?' diyecek olursanız Twitter'da fake yani sahte haber paylaşımları yapan bir site Duygu ve Serenay'ın fotoğraflarını yan yana koyup üstüne şu notu düştü:

"Serenay’ın tarzımı taklit ettiğini düşünüyorum.”'Ona benzemek için estetik bile oldun'

İşte bu paylaşım bazı Twitter kullanıcıları tarafından gerçek sanıldı ve 'Asıl sen Serenay'ı taklit ediyorsun', 'Ona benzemek için estetik bile oldun artık konuşma istersen' minvalinde binlerce yorum yapıldı. Ben bu kadar sert düşüncelere sahip değilim ama bir benzerlik söz konusu sanki. Duygu Özaslan'ın makyaj videolarından Serenay Sarıkaya'yı sıkı bir şekilde takip ettiği de gayet belli oluyor. Tarzları da baya benziyor. Yani diyeceğim o ki; evet Duygu Özaslan biraz Serenay Sarıkaya'yı taklit ediyor olabilir.Yazarlarımızdan

20 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
20 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder