İsmail YK'ya sorulması gereken soru: İsmail Bey ne yapıyorsunuz?

27 Eylül 2019, Cuma 11:37
AA

Bugün Twitter'da; dün yaşadığımız sarsıntıdan sonra ikinci gündem İsmail YK. 'Neden?' derseniz  dün yayınladığı 'Yala dur' şarkısından dolayı... Şarkının detayına ve sözlerine fazla girmeyeceğim çünkü oradan kolay çıkamayız belli. Bu yüzden İsmail YK'nın 'Şappur Şuppur' ile  başlayan, 'Allah Belanı Versin'le sekteye uğrayan 'Kudur Kudur Baby' ile devam eden ve ordan da 'Yala Dur'a uzanan müzik kariyerinden bahsetmek istiyorum.

Şarkılarına verdiği ilginç isimler...

Öncelikle şunu bilelim: İsmail YK, Yurtseven Kardeşler grubunda belli bir kesime hitap ederken  solo albümü 'Şappur Şappur'u 2004 yılında çıkardı ve peşi sıra gelen albümleriyle en çok satan  isimler arasında yer aldı. 2000'li yılların başında çok popülerdi, herkes dinlemese de şarkıları her yerde çaldığı için az çok herkes biliyordu. Popüler şarkılarının isimleri de  şöyleydi: 

'Göster Cicilerini', 'Şekerim Benim', 'Bombabomba.com', '80-80-160', 'Tıkla', 'Facebook',  'Söndür', 'Üfle', 'İsterim Seni' ve daha böyle ilginç isimlere sahip olan nicesi...

'Allah Belanı Versin' dedi ve...

O dönem bu şarkılar epey dinleniyordu hatta müzik listelerinde ilk ona bile giriyordu. Yalan  yok, ben de dinledim zamanında azıcık ucundan (siz de dinlediniz biliyorum). Onun için her şey  günlük güneşlik giderken daha sonra 'Allah Belanı Versin' isimli bir şarkı çıkardı ve çok  benimsenmiş olmasına rağmen hiç benimsenmemiş gibi tepki topladı. Gelen tepkilere çok çok üzüldü çünkü kesinlikle böyle bir şey beklemiyordu. Üzüntüsünün sonucu  olarak da kısmi bir felç geçirdi.

Tepki toplayan şarkısının ardından düşüşe geçti. Birkaç yıl  ortadan kayboldu ve sonra da 'Allah Belanı Versin' şarkısından çıkardığı dersten olacak ki yine  bildiği yoldan ilerleyerek 'Bas Gaza', 'Kudur Kudur Baby, 'Tansiyon', 'Ben senin Ananın' gibi şarkılarla kaldığı yerden devam etti.

'Çikolata gibi tatlısın, gel aşkına kıtlasın'

Yaz aylarında 'Çikolata gibi tatlısın, gel aşkına kıtlasın' diye devam eden bir şarkı çıkardı  ki bu şarkı da TikTok videoları sayesinde popüler oldu. Hal böyle olunca hızını alamadı bir de dün 'Yala Dur' isimli bir şarkı çıkardı. 

Şarkının klibi, tüm sözleri falan hiç oralara bulaşmadan sadece nakaratına bir bakalım:

"yala dur yala dur avucunu yala dur

ben seni almıyacam git başını duvara vur

yala dur yala dur avucunu yala dur

ben seni almıyacam git başını duvara vur"


Çok düşünüyor musunuz yoksa rüyanızda mı görüyorsunuz?

Şimdi; herkes istediğini yazar, istediğini söyler biz saygı duyar geçeriz. Seversek dinleriz sevmezsek de dinlemeyiz. O ayrı konu da ben sadece merakımdan soruyorum: Ne yapıyorsunuz İsmail  Bey? Bu şarkıların ismini çok düşünüyor musunuz yoksa rüyanızda mı görüyorsunuz? Hani bu soruları sadece ben de sormuyorum, sosyal medya da soruyor. Hatta sosyal medya yorumlarını da şöyle sıralayalım: 

-Anlıyorum.

-Burada olmamalıydım.

-Hazırlıksız yakalandım.

-Sabah sabah güler misin, ağlar mısın bu nedir?

-Yeni TikTok şarkısı vatana millete hayırlı olsun.


Sıradaki haber yükleniyor...