Can Yaman mı, Kıvanç Tatlıtuğ mu?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ama yapmayın böyle şeyler. "Can mı Kıvanç mı" tag’i açmışlar Twitter’da. Ne gerek var böyle şeylere! Tek geçerim Kıvanç Tatlıtuğ’u! Peki neden gündem oldu bu iki isim? Anlatıyorum o halde...

Kıvanç Tatlıtuğ ve Can Yaman iki ayrı reklam filminde oynuyor. Ve nedense iki ünlü ismin reklamı televizyonda aynı anda yayınlanıyor. İyi fikir ama Can Yaman’ın karşısındaki isim sıradan biri değil; Kıvanç Tatlıtuğ yani. Bakışlarıyla dağları devirir. Oyunculuğuna, kişiliğine, yakışıklılığına diyecek lafımız hiç yok. Bir “Behlül” olmak hiç kolay değil. O yüzden bence “Can mı Kıvanç mı” sorusunun cevabı tartışmaya kapalı. Konuyu uzatmak anlamsız çünkü cevap net! 

Yarışın galibi Kıvanç olur

Tabii bu olayın öncesi var. Hatırlarsanız her gittiği ülkede kalabalık bir hayran kitlesi tarafından karşılanan Can Yaman İspanya ziyaretinde olduğu sırada, Kıvanç Tatlıtuğ da Madrid’deydi. İspanya’da bir televizyon programına katılan Yaman dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtlamış ve günlerce konuşulmuştu bu sözleri. 

Oyuncunun hayranları tarafından karşılanmasının tamamen kurgu olduğu iddia edilmişti. Can Yaman, bu iddiaları reddederek, “Bütün dizilerim İspanya'ya satıldı. Orada durumlar farklı gelişti. Orada birçok kadın sosyal medyadan örgütleniyorlar ve geliyorlar. Çok üzücü keşke daha barışçıl olsak, birbirimize küfür etmesek, gurur duysak. Başka nasıl olabilir ki zaten” açıklamasını yapmıştı.

Aynı tarihlerde Kıvanç Tatlıtuğ'un da orada bulunmasıyla ilgili “Ne yapayım arkadaşlar, Kıvanç abinin dizileri İspanya'ya satıldı mı bilmiyorum. Eğer satıldıysa öyle olur satılmadıysa yapacak bir şey yok. Başka bir oyuncunun dizisi izlenmiyorsa orada ünlü olması mümkün değil zaten. Benim dizilerim orada çok izleniyor” cevabıyla magazin gündeminde günlerce konuşulmuştu. Can Yaman’ın bu açıklamasına ünlü isimlerden de eleştiri gelmişti. 

Sonuç olarak bu tartışma markalara yaradı ama yarışın galibi de Kıvanç Tatlıtuğ’dur şimdiden söyleyeyim. 


Reklamları izlediniz, şimdi sıra haberlerde!

Ne oluyor bu ünlülere?

Şiddet olayları iyiden iyiye tırmandı zaten. Bir de sevdiğimiz isimlerin de bu şiddetin içinde yer almaları üzdü bizi. 

Dün Halil Sezai’nin 67 yaşındaki bir amcayı dövdüğü videoyu izlemeyen kaldı mı? Bu videoyla birlikte sosyal medyada en çok konuşulan kişiler arasında yer aldı Halil Sezai. Baya tekme tokat saldırıyor adamcağıza. Tabi video bundan ibaret. Öncesi yok, bilmiyoruz neler olduğunu. Diyelim ki ağır tahrik var, diyelim ki Halil Sezai haklı! Tekme tokat bir insana saldırması hakkı mı peki? Asla değil. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadın ya da erkek... Bu davranışıyla haklıysa da haksız durumda şu an herkesin gözünde. Halil Sezai olay sonrası Twitter hesabından yazılı bir açıklama yaparak özür diledi: "Olayı şöyle özetleyeyim de siz yine linçe devam edin. Evet 65 yaşında bir adamla kavga ettim. Kavga ettik diyorum, çünkü daha önce defalarca bu abimizin "Gelin lan"lı tekliflerini reddettim. Güldüm, geçtim. İkiz bir villada yan komşumuz oluyor kendileri. Oğlu ile beraber yaşıyorlar. Biz yönetmenimiz Aytaç Ağırlar ile beraber orada 6 kişilik bir ekiple YouTube formatı hazırlıyoruz. Yemek, talk showu. Konuk alıyor, yemek yapıyor sohbet ediyoruz. Fakat maalesef 5 aydır 1 bölüm bile çekemedik. Maddi zararı geçtim, manevi olarak burnumuzdan getirdi. Çünkü bu 65 yaşındaki abimiz, yönetmenimiz olan husumetinden dolayı bize program çektirmemeye yemin etmiş. Bağıra çağıra öyle söylüyor 5 aydır. Başardı da zaten sonunda. 5 ay boyunca bu abimiz içip içip ana bacı sülale söverken biz ya sabır çekmekten başka bir şey yapamadık. İlk zamanlardaki sofra muhabbetlerimizin hatrına iki senelik bir komşuluk geçmişi içinde çok yiyip içip muhabbet etmişliğimiz vardı. Arasının bozulduğu yönetmenimiz Aytaç yüzünden sabahtan akşama kadar müzik açan evde değilken bile kurduğu düzenek ile uzaktan yayın yapıyordu. Kafası yerinde değilken ana avrat söven abimiz şimdi çıkmış her yerde konuşuyormuş. Varsın konuşsun. Silah göstermelere, bahçeye 30 adam yığmaya girmiyorum bile.

Çiçekle gittiğim evde sonuç buna dönüştü. Görüntüleri kırpmak, kendi küfürlerini hakaretlerini kesmek zaten beni şaşırtmadı. Bunların hepsi dün anlatıldı gerekli mercilere. Benim yaptığım şey de hayvanlık. Buna söyleyecek bir lafım yok beni bilen bilir. Aşırı sabırlı ve sakin bir insanımdır. Ama bu raddeye gelmenin bir süreci var. Üzgün müyüm hem de çok. Değmez bu mafya hikayelerinin ballandıra ballandıra anlatan parasıyla her şeyi herkesi satın alabileceğini düşünen abimiz için bilmiyor muyum sitesinin 50 tane kamerası olduğunu. Magazin gazetecilerini beni ve ailemi çok kötü bir pozisyonda bırakacaklarını elbette biliyorum ama dayanamadım işte taş olsa çatlardı Aylardır süren bu küfür ve tacize. Dün ifademi verdim. Daha bir sürü detay var. Tek tek anlattık. Gerekli adli başvurularımızı yaptık. Savunacak da bir tarafım yok. Olan oldu, çok üzgünüm herkesten özür diliyorum kendisinden de özür diliyorum. Her ne olursa olsun yapmamam gereken bir şeydi. Ama işte..."

Halil Sezai hakkında soruşturma başlatıldı ve 4 suçtan ifadesi alınacak.

Yazarlarımızdan

24 Eylül 2020, Perşembe 07:42
24 Eylül 2020, Perşembe 07:34
24 Eylül 2020, Perşembe 07:30
Sıradaki haber yükleniyor...
holder