Elif Demirtaş Bilir Merve Boluğur’un herkesten sakladığı sırrı ne?
HABERİ PAYLAŞ

Merve Boluğur’un herkesten sakladığı sırrı ne?

“Doğuştan sosyal mesafeli” olan Merve Boluğur’un bir sırrı olmalı diye düşünüyorum. Kendisi söyledi doğuştan sosyal mesafeli olduğunu, ben değil. Boluğur, maske takmıyor, mekan mekan geziyor. “Eeeee ne yapalım yani, kendi tercihi” diyemiyoruz, malum pandemi nedeniyle maskesiz gezmek hiç de hoş karşıladığımız bir durum değil. Daha önce de maskesiz görüntülenmiş ve eleştiriler üzerine, “Mesafeleri olan bir insanım. Doğuştan sosyal mesafem olduğu için maske takmıyorum. Mesafeli olduğu kadar eğlenceli bir tarafım da var. O yüzden dengelediğimi düşünüyorum. Biraz daha kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum” demişti. Ve bu açıklaması tepki çekmişti. Şaka yapmış!

Merve Boluğur’un herkesten sakladığı sırrı ne

Evet, bu yaz Merve Boluğur hem çok eğlendi hem de eğlendirdi bizi. Kahkahaları hâlâ kulaklarımda yankılanıyor. Zaten gerek Instagram paylaşımlarıyla gerekse Burak Dayı ile yaşadığı aşkla magazin gündeminden hiç düşmedi yaz boyunca. Bizim de hoşumuza gitti onun bu keyifli halleri. Sahi neden ayrılmışlardı? Aslında yakışıyorlardı da birbirlerine. Neyse bu kısmı bizi ilgilendirmez benimki de merak işte!

Maske diyordum. Merak ediyorum birçok insan maske takarken Merve Boluğur ve onun gibi maskesiz sokağa çıkanların bildiği bir şeyler mi var? Boluğur’un bu rahatlığının ardında ne olduğunu sorguladım. Mantıklı bir açıklaması var mı merak ettim. Sırrını bizimle de paylaşabilir mi rica etsek! Bir bildiği olmalı çünkü… Başka türlüsünü düşünemiyorum. Yine kafamda cevap bekleyen deli sorular var.

Aklımda kalan bir diğer isim de yönetmen Sinan Çetin oldu. Kendisini henüz maskeli gezerken göremedim, ben mi kaçırdım acaba? Üstelik 65 yaş üstü yasaklarının olduğu dönemlerde hem yasağı deldi hem de maskesizdi.

Az kalsın unutuyordum; Kaya Çilingiroğlu da karşıydı değil mi maskeye? Hatta corona virüsten korkmadığını söylemiş ve “Virüs gelirse gelsin; mukadderat. Bir alın yazım var. Panik yapmaya gerek yok. Evimde kalsam ne olacak? Kızım Zehra durumun farkında. Oğlum Hüseyin Kaya’ya da endişe edecek bir olay olmadığını anlatmaya çalışıyorum” açıklamasını yapmıştı.

Daha çok kişi vardır muhakkak ama benim en çok aklımda kalan isimler bunlar oldu.

Neyse! Biz maske takmaya devam ediyoruz, hem de çift maske.

Sakin ol champ… “Han” ile ilgili gerçeği biliyorum

Merve Boluğur’un herkesten sakladığı sırrı ne

Heyecanla takip ettiğiniz bir dizi ile ilgili spoiler yediğiniz oldu mu? Eğer izlediğiniz dizinin olduğu gün Twitter’a giriyorsanız şimdiden geçmiş olsun. Hele ki kitaptan uyarlanan diziler söz konusuysa herkes “Ben okudum kitabı, o kişi sonunda ölüyor, sonu şöyle bitiyor” demek için sıraya giriyor sosyal medyada.

Kaldı ki bazı karakterlerde ya da hikâyelerde kitaba tam olarak bağlı kalınmayabiliyor. Allayıp pullayıp öyle sunuyorlar bize. Tıpkı İstanbullu Gelin’de, Yaprak Dökümü’nde ve Masumlar Apartmanı’nda olduğu gibi… Gerçek ile kurgu çok güzel bir şekilde harmanlanmış dizilerde. O yüzden okuduğunuz kendinize kalsa, millet de bir sonraki bölüm ne olacağını heyecanla beklese ne iyi olurdu.

Bu arada Masumlar Apartmanı’ndaki “Han” karakteriyle ilgili gerçeği biliyorum. Haberiniz olsun Zaten sağır sultan duydu, kitabı okumamış dahi olsam benim bunu duymadığımı nasıl düşünürsünüz! Aşk olsun size! Mademki herkes duydu olayı da söyleyebilirim.

“Masumlar Apartmanı keşke senaryodan ibaret olsaydı” başlıklı bir yazı yazmış ve bir oğlum olduğu için dizideki “Han” karakterinin beni çok derinden etkilediğini belirtmiştim. Birkaç mail aldım Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun içi kitabında “Han” karakterinin olmadığına dair. Sakin olun, biliyorum! Ben zaten kitaptan değil diziden yola çıkarak yazdım o yazıyı. Masumlar Apartmanı’nın uyarlandığı “Madalyonun İçi” kitabında “Çöp Apartman” hikâyesi ile ilgili bildiğim başka şeyler de var üstelik ama insanların heyecan dozajını düşürmek ve meraklarını törpülemek istemiyorum.

Kendimi tutamayacağım; zaten kızların bu şekilde yetişmesine neden olan anne de bir oğlu olmadığı için sorun yaşıyormuş. Hatta en küçük kız kardeş olan Neriman… Tamam tamam sustum!

Biz yine neler olacağını bilmiyormuş gibi bir sonraki bölümde ekran başına kilitlenelim. Bazen hiçbir şey bilmemek her şeyi bilmekten daha iyidir

Bu akşam Masumlar Apartmanı var. Birkan Sokullu’yu yine aynı hayranlıkla izleyeceğimden hiç şüphem yok.

O zaman iyi seyirler hepimize…

Sıradaki haber yükleniyor...
holder