Çubukçu BESYO'yu unutma!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milli Eğitim Bakanlığı 15 Nisan’da bir duyuru yayınlamıştı. Buna göre önümüzdeki ay 1 Haziran’da 30 bin kadrolu öğretmen ataması yapılacak. Yıllardan beri yazdığımı yine yazıyorum; bu 30 bin öğretmenden kaçı BESYO’lu? (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu) Yani, kaçı üniversitelerden spor öğretmeni uzmanı olarak mezun olan, açıkta işsiz gezmek zorunda kalan çocuklarımızdan olacak?

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu 1 Haziran’da büyük bir sınav bekliyor. Bu ülkenin çocuklarını ve sporunu daha açıkça, milli formasını teslim edeceğimiz Beden Eğitimi öğretmenlerinden kaçı Milli Eğitim ordusuna katılacak ve 2011’de sahaya çıkacak?
[[HAFTAYA]]
AKP’nin favori olduğu genel seçimde bu imtihan her bakımdan önemli. Hükümet seçimden sonra Spor Bakanlığı belki de gerçekleri görüp bir de Gençlik Bakanlığı’nı hayata geçirecek. Eğer Bakan Çubukçu sporu ve gençliği (bir bölüm gibi yalnız futbol, maç, kulüp çekişmesi gibi) görmüyorsa; ülkeye asıl sporcuları kazandıracak bu büyük eğitmen grubuna 500-600 kişilik komik kontenjanlar vermeyecek, 33 bin BESYO mezununa ilk planda hak ettikleri ve ülkenin ihtiyacı olan kadroyu verecektir.

Çocuklarımızı sokaklardan, tehlikeli eğilimlerden, çetelerin ağına düşmekten kurtaracak olan spor öğretmenleridir. Dersin dışında boş zamanlarını sporla dolduracak çocuklarımız geleceğe daha güvenle yürüyeceklerdir. 1 Haziran’da ülke sporuna güneş doğması için ümitle ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder