TAPDK ve Küçük'e uyarı!

13 Ocak 2011, Perşembe 05:00
AA

Dünya tarihine geçmiş pek çok olay vardır. Bunların pek çoğu küçük adamların yaptığı büyük işlerdir. Tarih aynı zamanda bu küçük adamların yaptığı; tersine büyük (!) işleri de yazar. Örneğin; islam tarihindeki kutsal zemzem kuyusunu kirleten küçük adam gibi... İnsanlığı ve ülkemizi seven birisi olarak tabii; alkole, sigaraya ve uyuşturucuya karşıyız. Bunların hem bugüne hem de yarınlara zarar verdiğini görüyor ve onlara karşı yapılan kutsal savaşı alkışlıyoruz. Amma; Türkiye’de bu konuda duruma başaşağı bakanlar da var. Bunlardan birisi de Türk spor tarihine büyük (!) olarak yapılacak bir iş için kolları sıvayan TAPDK kısa adıyla anılan (Tütün Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) ve Başkanı Mehmet Küçük...

[[HAFTAYA]]

Ülkemizde sporu gelişmiş ülkeler seviyesine çıkartmak, çocuklarımızı alkol, sigara ve uyuşturucu gibi öldürücü alışkanlıklardan kurtarıp spora yöneltmek için bizler savaşırken; bu alanda Dünya Spor Tarihine geçmiş işler yapan bir spor kulübümüz sırf adından dolayı kapanmak tehlikesinde. Efes Pilsen. Buna da TAPDK ve Başkanı Mehmet Küçük karar verecek. POSTA’nın sevgili okuyucuları hatırlayacaklardır. Daha önce de yazmıştım. Efes Pilsen dünya sporunda bir bira markası olarak bilinmez, Avrupa’da adını finale yazdırmış, Türk basketboluna yıldız sporcular ve teknik adamlar yetiştirmiş bir basketbol kulübünün adıdır.

Geçen yıl hepimizi mutlu eden Dünya İkincisi olan basketbol milli takımımızın da temelinde Efes Pilsen’in harcı vardır. TAPDK ve Başkanı Küçük, Türkiye gerçeklerinden bu kadar mı uzak? Sorulara “Avrupa Birliği böyle istiyor’’ diye cevap veriyor. Ben de öneriyorum. Her konuda HALK OYLAMASINA gidenler bu konuyu da HALK OYLAMASINA sunsunlar. O zaman başkan Küçük yüzde yüzlere varan EFES’E EVET oylarını görecek ve ne büyük bir hata ile tarihe geçeceklerini anlayacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.