Küçükçekmece'de oyun başladı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Küçükçekmece Belediyesi, E-sporda kendini geliştirmek isteyen gençlerin teknolojik yeteneklerine yatırım yaparak, Küçükçekmece Espor Merkezi’ni hayata geçirdi. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, hızla gelişen E-spor alanında her geçen gün başarılarıyla adını duyuran gençlerin sayısının arttığını söyledi. Başkan Çebi, “E-spor merkezimizde oyunculara eğitimler verilecek, psikolog ve diyetisyenler ile kontrol altında olacaklar. Gençler alacakları eğitimle turnuvalara katılarak ülkemizi temsil edebilecek. Dilerim bu merkezde eğitim alan gençler, kendilerine dünyanın kapılarını açar. Küçükçekmecemizi ve ülkemizi temsil etme fırsatı bulur” dedi.

SERTİFİKALI E-SPORCULAR YETİŞMESİ HEDEFLENİYOR

Gençlere özel, bağımsız bir yer olarak tasarlanan E-spor Merkezi’nde her grup 40 kursiyerden oluşacak. Gruplar, 28 saat sürecek E-spor Akademi eğitimine tabi tutulacak. Eğitim sonunda iGaming Sertifikası› almaya hak kazanacak. Profesyoneller, öğrencilere MOBA ve FPS kategorilerinde koçluk yapacak. Tesisin; E-spor oyuncularının yetiştirileceği, ulusal ve uluslararası turnuvalar ile gençlerin E-spora profesyonel olarak adım atma fırsatı yakalayacağı bir merkez olması hedefleniyor.

SU VE GÜL MEYDANI CANLANDI

Ankara Keçiören’de havaların ısınmasıyla birlikte Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı’nda ses, ışık ve müzik gösterileri başladı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çocuklarımızın ve ailelerimizin eğlence merkezi olan meydanımız baharın gelmesiyle birlikte canlandı. İnşallah pandemi bir an önce biter ve çocuklarımız ıslanma havuzunda gönüllerince eğlenirler” dedi.

KARADENİZ SAHİL YOLUNDA İFTAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz sahil yolu üzerine iftariyelik dağıtım stantları kurdu. Uygulama ile hem sürücüler hem de sahil yoluna komşu mahalle sakinleri sıcak yemeklerle iftar yapıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan dolayısıyla başlattığı yemek dağıtımları her gün aralıksız devam ediyor.

19 ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, görevli kamu personeli başta olmak üzere kimseyi unutmuyor. Karadeniz Sahil Yolu üzerinde Ordu’nun giriş ve çıkışlarına stant kuran Büyükşehir Belediyesi, yolda olan sürücülere iftarda sıcak yemek dağıtıyor. Ramazanın ilk gününde başlayan uygulama, Ordu üzerinden yolculuk yapan sürücüler ve özellikle TIR şoförlerinin büyük beğenisini kazandı. Birçok TIR şoförü, iftar saatini Ordu’ya göre ayarlıyor. İftar saatinin yaklaşması ile iftarlık dağıtımının yapıldığı bölgede araç sayısında artış yaşanıyor. Stant önünde yoğunluk yaşanmaması için koronavirüs önlemlerini alan belediye ekipleri, sürücüler için araçlara yemek servisi yapıyor.

Yazarlarımızdan

18 Mayıs 2021, Salı 07:00
18 Mayıs 2021, Salı 07:00
18 Mayıs 2021, Salı 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder