Adaleti beklerken

09 Temmuz 2017, Pazar 05:00
AA
Ben bu yazıyı yazarken, Adalet Yürüyüşü’nün katılımcıları da, Gebze’de 22’nci günün gecesini geçiriyorlardı. Belki de dünyanın bu en barışçıl eyleminde hiçbir şiddet olayı olmadı, kimsenin burnu kanamadı. Bugün de İstanbul Maltepe’de adalet mitingiyle son bulacak. Zaten ne demişti halkın seçtiği Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Şiddet olmazsa sonuna kadar izin veririm.” Yapılan eylem, bir anayasal haktı ama olsun.

★ ★ ★

Oh be! AKP’nin yaptığı yollarda Kılıçdaroğlu ve adalet, hak, hukuk arayıcıları tıpış tıpış yürüdüler. Hani eskiden Ankara ile İstanbul arasında yol yoktu ya... Dedikleri gibi, ya bu yollar olmasaydı. Dağda, bayırda, ormanda kaybolup gidecekti binlerce kişi. Teşekkürler AK Parti.

★ ★ ★

Benim de ayrı bir teşekkürüm var. Taa Ankara’dan beri kortejin sağında, solunda yürüyen polis ve jandarmaya. İstanbul’a yaklaşılırken artırılan güvenlik önlemlerini sağlayan tüm emniyet teşkilatına. Onbinlerce kişinin lojistiğini başarıyla sağlayan belediyelere. Yol kenarına soğuk sular dizenlere. Evlerinde yaptıkları ayran ve limonataları karınca kararınca ikram edenlere. Sağlık Bakanlığı 112 teşkilatına. Ve tabii E-5 karayolunda çile çekenlere. Ama unutmayın bu eylem sizler içindi.

★ ★ ★

Son olarak. Sayın okurlar, aradığınız hak, hukuk, adalet numarasına şu an için ulaşılamıyor. Tekrar deneyiniz. Aradığınız numara açılana kadar tekrar deneyiniz. Ama sakın ümitsizliğe kapılıp telefonunuzu kapatmayınız.

Bylock

 “Faal hiçbir vekil ByLock kullanmamış”mış. Yahu ne gerek var ByLock’a. Kimin ByPhoto’su yok ki. Kimin ByVoice’u yok ki. Hepsi internette. Yeter ki, bulmaya gönlün olsun.

YİNE ORASI

11 hafta devredip 37.7 milyona ulaşan Süper Loto’yu bir talihli kazandı. Ankara Keçiören’den. Şans oyunlarını ben de oynadığım için bu Keçiören bana hiç yabancı değil. Vaktim olsa yıllardır Keçiören’e kaç büyük ikramiye çıkmış oturup sayacağım. Ama sabrım da yok. Mutlaka birisi sayacaktır ama. Bu Keçiören’de ne hikmet varsa?

DEME YAHU!

Başbakan yardımcısı kelam eylemiş. “Suriyeliler olmazsa fabrikalarımız durur.” Peki Veysi Bey, 6 milyon işsizimiz ne güne durur?

CERATTEPE DÜŞTÜ

Öyle görünüyor ki, Artvin’in 21 senelik doğa davası Cerattepe, Erdoğan çıkıp “İptal ettim Artvinli kardeşlerim” demezse, kaybedildi. Danıştay kararıyla tabiat harikası bölge madenciliğe açılacak. Çünkü, çok bilen bilirkişi, “Endemik bitkiler taşınabilir, maden de teleferikle taşınırsa olay biter” demiş. Bu işin hukuksal tarafı.

Peki madeni kim işletecek? Çok iyi tanıyorsunuz onu. Bir zamanlar Türk milletinin anasının hatırını soran kişi. Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz. Şimdi yine Artvinlilerin protestoları başlayacak ama Cengiz tırsar mı? Kafası kızarsa anamızın hatırını yine sorup iş makinelerini bölgeye sokar. Bu kadar basit.

İKİZLER BÜYÜYOR

Tek yumurta ikizlerimiz hızla büyüyor. Adları bile kondu. Erkek olanınki cari açık, kız olanınki bütçe açığı. Beş ay sonra Türkiye’ye gözlerini açacaklar. Altın filan takmanıza gerek yok. Babaları, yeni vergiler ve zamlarla, onlar daha doğmadan sizi bu yükten kurtaracak. Sevindiniz değil mi?

“Evet” sevineceksiniz tabii.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.