Buluşmaya kocasını getirdi

08 Temmuz 2017, Cumartesi 05:00
AA
Her cumartesi bu köşede sizinleyim. Arkadaşlarınızla, ailenizle problem yaşıyorsanız, hayattan zevk alamıyorsanız, bazı kişileri affedemiyor ya da unutamıyorsanız, öfkenize yenik düşüyorsanız bana yazın. Sorunlarla birlikte başa çıkalım.

SORU:  Sosyal medyada bir aydır yazıştığım kadın buluşmak istedi. “Güzel, şık bir yerde yemek yiyelim” dedi. Sonunda buluştuk. 10 dakika sonra masaya bir erkek geldi. “Bu kim?” dedim, “Kocam” dedi. Hayatlarında değişiklik arıyorlarmış. Sapıkça teklifler ettiler. “Tuvalete gidiyorum” bahanesiyle kaçtım. Çok pişmanım. Kadından hoşlanmıştım. Aşk yaşarız diye hayal etmiştim. RUMUZ: NE UMDUM NE BULDUM

CEVAP: Aşkı aradığın yer yanlış. Adı üstünde sanal ortam. Fiziksel çekicilik ilk başta etkili olsa da ilişki için yeterli değil. Arkadaş çevrenden şikayetin varsa, ilgi alanın olan kurslara giderek değiştirebilirsin. Gerçek ilişki istiyorsan hayata dön. Nasıl bir kadın ve ilişki seni mutlu eder? Bu soruya cevap ver.

GÖNLÜM BAŞKASINA KAYDI

SORU: Üç yıldır evliyiz. Mutlu değilim. Kocam sadece kendini düşünüyor. Tam bir futbol fanatiği. Gözü hiçbir şeyi görmez. Hafta sonları program yapmaz. Kitap okumaz, bense sürekli okurum. “Uyumsuzsun” deyince kızıyor. Karşıma bir erkek çıktı. Birbirimizden çok etkilendik. Ne yapacağımı bilemiyorum. Kalbimin götürdüğü yere mi gitsem? RUMUZ: UYUMSUZ

CEVAP: Orası kalbinin değil arzularının götürdüğü yer. Ama arzular gelip geçicidir. Çoğu zaman yanlış karar verdirir. “Kocamla aramda uyumsuzluk var” dediğin konu ise farklılık. Eşinin farklı zevkleri olabilir. O maç seyrederken sen kitabını oku. Buna saygı gösterirsen o da senin isteklerine güzellikle yaklaşır. Ama “Uyumsuzsun” diye suçlarsan kaybedersin. Tabii geçinmeye niyetin varsa... Aklını başına topla. Evli bir kadına bakan erkekten hayır gelmez.

HERKESE DERS VERİRKEN BAŞIMA GELDİ

SORU: Evli erkeklerle olan kız arkadaşlarımı hep yanlıştan döndürdüm. Üzülmemeleri için. Eleştirdiğim de oldu. Ama şimdi aynısı başıma geldi. İş görüşmesine gittiğim kişi sonraki görüşmemizde çok etkilendiğini söyledi. Ben de etkilendim. İlk kez bir erkek bu kadar dürüst yaklaştı. Öte yandan hiç tarzıma uygun değil. Ne yapacağım? RUMUZ: BÜYÜK KONUŞMA GELİR BAŞINA

CEVAP:Bu kişinin hangi özellikleri seni etkiledi? Aklına gelen ilk üç özelliğini yaz. Bunları düşün. Dürüstlüğünden etkilendiysen güven ihtiyacın seni ona yöneltmiş olabilir. Böyle bir ilişki gerçek bir ilişki olmayacaktır. Sosyal ortamlar, paylaşımlar olmadığı gibi manevi huzursuzluk hayatını alt üst eder. Bu yoldan yürürsen huzurlu ve mutlu olur musun? Bu sorunun cevabını göreceğin her yere koy. İletişimi kes.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.