İki erkek de kalbimde

09 Temmuz 2017, Pazar 05:00
AA
Her pazar bu köşede sizinleyim. Arkadaşlarınızla, ailenizle problem yaşıyorsanız, hayattan zevk alamıyorsanız, bazı kişileri affedemiyor ya da unutamıyorsanız, öfkenize yenik düşüyorsanız bana yazın. Sorunlarla birlikte başa çıkalım.

Arka arkaya tanıdığım iki erkekten de çok etkilendim. İkisi de birbirinden çok farklı. Eğitim, iş, yaşam tarzı... Birinin bakışı, birinin iltifatları... Yanlış karar vermekten korkuyorum. İkisi de çok ilgili. Yakında ilanı aşk ederler. Ama kararsızım. Hangisini seçeceğim? RUMUZ: ZOR SEÇİM

İki kişiden hoşlanılabilir tabii. Ama sevgi, aşk tektir. Demek ki ikisine de aşık değilsin. Fiziklerinden, davranışlarından etkilenmişsin. Belli ki uzun zamandır da hayatına kimse girmemiş. Karar vermekte acele etme. Sakın ikisine de mavi boncuk dağıtma. Mesafeli ol ve ümit verme. Tanımaya çalış. Ne olsaydı bu kararsızlığı yaşamazdın? İkisi için de hislerini, düşüncelerini ve etkilendiğin durumları yaz. Bu karar vermende etkili olacak. Kaşı, gözü, fiziği diyorsan başka; sevgisini göstermesi, hayata bakışı, insanlara davranışı diyorsan başka.

Aşk yok para var

“Sevgi, aşk olsun gerisi boş” derdim. Artık demiyorum. Kime kıymet verdiysem yarı yolda kaldım. Kendimi düşünmedim. 40 yaşında hâlâ çalışmak zorunda olan, çocuklu, dul bir kadın oldum. Eski eşim şimdi paralarını başka kadınlarla yiyor. Sevgililerim de farklı değildi. Nasıl bu düzeni değiştireceğim? RUMUZ: AKILSIZ BAŞIM

Düzeni değil kendini değiştir. Tabii ki birlikte olduğun kişiye değer vereceksin. Ama kendini de unutmayacaksın. İlişkilerinde maddi dengeyi bozmayacaksın. Bir yudum sevgi, ilgi için kendinden, doğrularından vazgeçmeyeceksin. Hadi yaz bakalım. Kendini hiçe saymanın nedenleri neydi? Geçmişte yaşadığın acı deneyimlerin sorumlusu karşına çıkacak erkekler değil. Sakın bunu karıştırmayasın. Yoksa hayatın eski yanlışlara ilavelerle büyür.

Kızlardan başka şey düşünemiyorum

Üniversite öğrencisiyim. Aklım fikrim kızlarda. Aslında güzel bir ilişki yaşamak istiyorum. Ama biri gidiyor diğeri geliyor. Hayatımda başka bir şey yok. Bundan rahatsız oluyorum. Hiçbir özel merakım yok. Okuduğum dergiler bile bol kız fotoğrafı olanlar. Babam yurtdışında. Annemle bu konuları konuşamam. Arkadaşlarım da benim gibi. Farkımız, bu durumdan değil. RUMUZ: SKY

Ne mutlu sana ki yanlış yolda olduğunu fark etmişsin. İlk adımı attın. Birlikte ikinci adımı atacağız. Yüzme, basketbol ya da hangisine gönlün varsa spora başlıyorsun. Kendine liste yap. Spor en başında gelsin. Her ay en çok konuşulan iki film izle. Kendine örnek alacağın iş dünyasından birini araştır. Bunun için her gün yarım saatini ayır. Günlük tut. Bütün kırgınlıklarını yaz. Sonra bir daha okuma. Üçüncü adım, bunları yaptıktan sonra hayatında olan güzel değişimlerden sonra gelecek. Bana gelişmeleri tekrar yazdığında o adımı yine birlikte atacağız.

Aldatma korkusuyla kimseyle olamıyorum 

Evlenip ayrıldım. Uzun bir ilişki yaşamadım sonrasında. Güzel bir kadınım. Kariyerim fena sayılmaz. Etrafımda erkekler de çok. Nasıl bir erkek istediğimi biliyorum. Ama bazen birden fazla erkekten hoşlanabiliyorum. Bu sefer de hiçbiriyle başlayamıyorum. Bunu başarabilir miyim emin değilim. RUMUZ: KIRMIZI

Hayatında bir erkeğin olmasını mı istiyor musun? Yoksa erkeklerin sürekli ilgisini mi? Sanırım ikincisi daha ağır basıyor. Biri varken diğeriyle görüşme isteği oluyorsa yanlış başlangıç olur. İlginin peşindeysen eksik sevgilerin yerini hiçbir erkek dolduramaz, bunu bilesin. İşte sana hayatını değiştirecek soru: Hangi sevgilerin eksikliğini yaşıyorsun? Anne, baba, aile... Bulunca bana teşekkür etmeyi unutma. Güzel bir hayat seni bekliyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.