Karısından farkım yokmuş

29 Temmuz 2017, Cumartesi 05:00
AA
Her cumartesi bu köşede sizinleyim. Arkadaşlarınızla, ailenizle problem yaşıyorsanız, hayattan zevk alamıyorsanız, bazı kişileri affedemiyor ya da unutamıyorsanız, öfkenize yenik düşüyorsanız bana yazın. Sorunlarla birlikte başa çıkalım.

SORU: Ortak bir arkadaşımız benden 15 yaş büyük biriyle tanıştırdı. Ben 25, o 41 yaşında. Koruyup koruması, sahiplenmesi hoşuma gitti. Aşık olduk birbirimize. Ama evliydi. Tam boşanma davası açacaktı ki tartıştık. “Karımla zaten kavga ediyorum. Senle de etmeye başladık. Niye ayrılayım ki, aptal mıyım” dedi. Beni terk etti. Onca çektiğim sıkıntı boşa gitti. Çok üzgünüm. Ne yapacağım bilemiyorum. RUMUZ: HÜSRAN

CEVAP: Evli biriyle ne yaşayacağını sanıyordun ki? İlişkide olması gereken paylaşımlar olamaz. Kapalı kapılar ardında yaşanır. Üstelik yaş farkı çok. Bir daha böyle yanlış bir seçim yapmamak için hayatını gözden geçirmelisin. Neye ihtiyaç duyuyorsun? Birinin korumasına mı, yokda seveceğin bir hayat arkadaşına mı?

Erkeklerin oyuncağı oldu

SORU: Uzun zamandır hayatıma kimse girmiyordu. Bir hobim olsun dedim. Doğa sporlarından birine katıldım. Orada bir kız tanıdım, aşık oldum. Bana hayatını, yediği darbeleri anlattı. Acıdım. Ama beni kandırmış. Bir de baktım ki bir sürü erkekle geziyor. Çağrılan her yere gidiyor. Daha da kötüsü evli-bekar ayırt etmiyor. Anlayacağınız rahatlamak için gittiğim yer hayatımı kararttı. Lütfen yardım edin. RUMUZ: KARA HOBİ

CEVAP: Yaşadıkların yüzünden hobini niye suçluyorsun? İş yerinde sorun yaşadığında işini mi suçlayacaksın? Olumlu tarafından bak. Eğer söylenenler doğruysa, iyi ki kızın gerçek yüzü ortaya çıkmış diye düşün. Tabii bu arada söylenenler doğru mu, yoksa dedikodu mu? Bundan emin olmalısın. Yoksa günahı büyük bilesin. Senin hayatın değil karanlık olan onu hayatı. Yapman gereken yoluna devam etmen.

CİNSEL FANTEZİLERİ BANA UYMUYOR

SORU: Bir yıldır nişanlıyız. Üniversitem bitince evleneceğiz. Henüz birlikte olmadık. Ama benim sorunum kocam olacak adamın cinsel fantezilerinin bana uymaması. Sorun olacak diye korkuyorum. Annemle de konuşamıyorum. Bunları konuşmamız, sonra da yapmamız lazım diyor. Benim değer yargılarıma uymuyor. Ne yapacağımı bilemiyorum? RUMUZ: FANTEZİ

CEVAP: Öncelikle değer yargılarına uymayan hiçbir şeyi yapma. Sana uymayan ve yanlış gelenler nedir? Bu istekleri duyduğunda ne hissediyorsun? Bunları bir düşün. Sonra konunun uzmanı bir doktora gitmeni tavsiye ederim.
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.