Sevgilimden ayrılamıyorum

05 Mayıs 2018, Cumartesi 05:00
AA
Her cumartesi bu köşede sizinleyim. Arkadaşlarınızla, ailenizle problem yaşıyorsanız, hayattan zevk alamıyorsanız, bazı kişileri affedemiyor ya da unutamıyorsanız, öfkenize yenik düşüyorsanız bana yazın. Sorunlarla birlikte başa çıkalım.

SORU: Erkek arkadaşımdan son zamanlarda bayağı uzaklaştım. Yaşadıklarımız duygularımı etkiledi. Bir süredir ayrılmayı düşünüyorum. Gerçekten ne hissettiğimi anlamak için kendime zaman tanıdım. Sizi yakından takip ediyorum. Böyle bir tavsiyeniz vardı. Eski heyecan, istek yok. Güven zedelendi. Ama birlikteliğimiz çok güzeldi. Ondan öncesini düşününce hayatım çok sönük, ruhsuz geliyor. Eski halime de dönmek istemiyorum. Ne yapacağım? RUMUZ: YALNIZLIK

CEVAP: Her ayrılık ne şekilde biterse bitsin, şu anda içinde bulunduğun ruh haline sokar. Alışkanlıklar, sevgi alışverişi ve bunların kaybı böyle hissettirir. Ancak istemediğin ve sevginin olmadığı bir ilişkiyi sırf yalnız kalmamak için sürdürmek de sana zarar verir. Zedelenen güven onarılabilir. Eski heyecan gelebilir. Bu sorunların çözümü için ne yaptın? Bir adım attın mı? Her yolu denedim diyorsan ayrılık zamanı gelmiş demek. Bir ilişki bittiğinde yas süresi olur. İki ay hayatına kimse girmesin. Yoksa kalbin yap-boz tahtasına döner.


PARA YÜZÜNDEN AŞKIMDAN OLDUM


SORU: Üç sene boyunca çok güzel bir ilişkimiz vardı. İki ay önce biraz yanlış işlere girdim. Para kazandım ama sevgilim olan kız beni çok eleştirdi. Sonra da terk etti. Pişmanım ama iş işten geçti. Ne yapacağım? RUMUZ: AŞK ACISI

CEVAP: Pişmanlığın tek faydası var, o da bir daha aynı hatayı yapmaman.Boşuna dememişler, “Parayla saadet olmaz” diye. Ama sadece aşk acısı çekiyorsan hâlâ yanlış yoldasın. Yaptığın iş eğer yanlış ise onun da acısını çekmelisin. Yoksa iki acıdan da kurtulamazsın. Sabah vakti aynanın karşısına geç. Yaptıklarını ve pişmanlıklarını gözlerinin içine bakarak sesli söyle. Sonra tövbeni et. Sevdiğini geri getirmese de kendinle hesaplaşman kendinle ilişkini düzeltir.

KARIMIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜM

SORU: On beş senedir evliyiz. Bir çocuğumuz var. Altı ay önce dedemden kalan mallar ortaya çıktı, yakın bir zamanda alacağız. Daha şimdiden paranın malın hesabını yapmaya başladı. Artık gerçekleri görüyorum. Onlar için geç saatlere kadar çalışıyorum. Yorgunluğumu dinlediği bile yok. “Senin görevin bu” deyip geçiyor. Ondan soğudum. Para için birlikte olan kadınlardan ne farkı var? Hiç olmazsa onlar daha dürüst. Şimdi bu kadını aldatsam ben mi suçluyum? RUMUZ: SAHTE KADIN

CEVAP: Evliliğinin para üzerine kurulu olduğunu düşünüyorsan temelde sarsılma var demektir. Eşinin hatalarına hatayla mı karşılık vermen gerekiyor? Söylediklerin doğruysa ve her yolu denediğin halde düzelmiyorsa, boşanırsın. Yeni bir düzen kurarsın. Aldatsan eline ne geçecek? Sorunlar çözülecek mi? Kendine saygını kaybetmen de cabası... Bir hafta düşün. Sonra cevap ver. Ne yaparsam düzelir? Düzelme ihtimali yoksa, devam etmek istiyor muyum? Devam edersem zorluklar ne olur? Ayrılırsam ne olur? Bunlara hazır mıyım?
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.